KONKURS: „OCALIĆ POLSKIE NASIONA!”


…I TO KONKURS Z ATRAKCYJNYMI NAGRODAMI!

@R STOP GMO, wspólnie z Międzynarodową Koalicją dla Ochrony Polskiej Wsi (ICPPC), ogłasza uroczyście inaugurację KONKURSU na najciekawszą fotografię i najciekawsze miejsce gdzie zostanie zamieszczony plakat/baner promujący akcję OCALIĆ POLSKIE NASIONA.

Ta ogólnopolska akcja – omówiona szczegółowo we wczorajszym wpisie http://www.radiownet.pl/publikacje/ocalic-polskie-nasiona-ogolnopolska-akcja-icppc – wymaga wsparcia społecznego na masową skalę.

Według opinii ekspertów, ostatnie wydarzenia w Parlamencie (przyjęcie ustawy o nasiennictwie, wprowadzającej „tylną furtką” do Polski GMO) mogą świadczyć nie tyle o celowym działaniu naszych posłów i senatorów, ile o powszechnym braku podstawowej wiedzy na temat szkodliwości niektórych biotechnologicznych rewelacji, wykorzystywanych komercyjnie przez działające globalnie korporacje – w celu pomnożenia zysków, bez oglądania się na  tragiczne skutki tej działalności.
Nieodwracalne, szkodliwe  zmiany w środowisku naturalnym, zidentyfikowane przez wielu niezależnych naukowców – a pomijane lub bagatelizowane przez zwolenników GMO – są ostatnim sygnałem do pospolitego ruszenia, mającego na celu ochronę naszego rolnictwa przed nielegalnymi (a wkrótce możliwe, że legalnymi) wielkoobszarowymi uprawami wykorzystującymi zmodyfikowane genetycznie nasiona.

Należy bić na alarm także z powodu wprowadzanego właśnie ustawowego ograniczenia bioróżnorodności, prowadzącego wprost do likwidacji naszych polskich, tradycyjnych i różnorodnych odmian roślin, będących od wieków skarbem narodowym naszego rolnictwa. Bo czym innym jest ograniczenie do paru procent materiału siewnego regionalnych odmian roślin rolniczych?

Wracając do idei KONKURSU Z NAGRODAMI „OCALIĆ POLSKIE NASIONA!” –  jak chyba łatwo się zorientować, podstawowym założeniem jest intensyfikacja działań promujących hasło przewodnie konkursu.

Szczegóły w źródle:

http://www.radiownet.pl/publikacje/konkurs-ocalic-polskie-nasiona

Napisane w Bez kategorii. Możliwość komentowania KONKURS: „OCALIĆ POLSKIE NASIONA!” została wyłączona
%d blogerów lubi to: