RZĄD PROPONUJE WSADZAĆ DO WIĘZIEŃ EKSTREMISTÓW INTERNETOWYCH NA 5 LAT


Źródło: www.3rm.info/13806-pravitelstvo-predlagaet-sazhat-internet.html

Data publikacji: 06.08.2011

Tłum. z jęz. ros. RX

Rząd Federacji Rosyjskiej wniósł do Dumy projekt ustawy zaostrzającej odpowiedzialność za ekstremizm. W szczególności proponuje wprowadzenie środków prawa karnego umożliwiającego ściganie aktów posługiwania się internetem w celach ekstremistycznych.

W opinii autorów inicjatywy obecne rosyjskie prawodawstwo dotyczące zwalczania ekstremizmu nie bierze pod uwagę specyfiki rozpowszechniania informacji w Internecie.

„Brak odpowiedniej reakcji na umieszczanie materiałów ekstremistycznych w międzynarodowej sieci internetowej ze strony organów władzy państwowej, powołanych do walki z wszelkimi przejawami ekstremizmu i podżegania do narodowych i etnicznych waśni, utrzymuje poczucie permisywizmu i bezkarności wśród sprawców tych czynów.” – wyjaśnia się w załączonych dokumentach. W związku z tym Rada Ministrów proponuje uzupełnić artykuły 280 i 282 Kodeksu Karnego Federacji Rosyjskiej ustawami o odpowiedzialności za rozpowszechnianie materiałów o charakterze ekstremistycznym w globalnej sieci internetowej. Obecnie maksymalna kara za te przestępstwa będzie przewidywała pozbawienie wolności na okres do pięciu lat.

Komentarzy 5 to “RZĄD PROPONUJE WSADZAĆ DO WIĘZIEŃ EKSTREMISTÓW INTERNETOWYCH NA 5 LAT”

 1. bvc Says:

  żydoparchy ruskie na czele z putinem próbują zamknąć usta rosjanom w Polsce już do tego się przymierzali pejsate psy u siebie w izraelu niech ustawiają prawo z resztą to nie jest ich kraj ani ziemia obiecana nie ma żydowskiego narodu wybranego przez boga takiego robactwa bóg nie wybrałby!!!!

 2. Ość Says:

  Masz rację bvc. Jedno jest pewne. Te parchy nikczemne boja się, że w końcu ludzie się za nich wezmą i zlikwidują tą zarazę. Przecież być pro żydowskim jest wielce nieprzyzwoite i naganne. Chyba, że samemu się jest z tej maści.
  Oni już są sami. Przyjaciół nie mają i powoli tracą zaufanie w oczach całego świata.

 3. Wojwit Says:

  Za to „nasi” wydali rozporządzenie, że w Polsce służby (wszelakie uzbrojone) mogą strzelać do dzieci i kobiet w ciąży bez ostrzeżenia. Ale spokojnie, kierownictwo Rosji (fotka powyżej) wnet nadrobi zaległości…

 4. dialog Says:

  Synowie i pomyslodawcy NWO-NA SWIECIE..prawdziwi zydzi to palestynczycy..
  Ale to nie caly problem..Problemem jest nasza milosc do pieniedzy i bogactwa.
  To zyda idea..

 5. realista Says:

  BADZCIE BEZ LITOSCI polacy NIE BRAC ZADNYCH JENCOW.DLA WROGOW polski NIEMA LITOSCI……


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: