Sześć nowych rodzajów broni do tłumienia nieuzbrojonych obywateli


6 Creepy New Weapons Police and Military Use To Subdue Unarmed People

http://www.alternet.org/world/151864/6_creepy_new_weapons_the_police_and_military_use_to_subdue_unarmed_people/?page=entire

Rania Khalek – 30.07.2011 tłumaczenie / skrót Ola Gordon

1. Niewidoczny bolesny deszcz

Nazwa brzmi jak prosto z Gwiezdnych Wojen, jest to ADS, czyli Active Denial System, działa jak mikrofalówka, emituje wiązkę promieni elektromagnetycznych, parzy skórę przy użyciu temp. do 130 stopni.

 2. Laserowy oślepiacz

Personal Halting and Stimulation Response lub PHaSR, ogromny karabin laserowy, technologia współfinansowana przez Państwowy Instytut Sądowniczy (USA).

3. Taser na steroidach

Zwykłe Tasery działają z odległości 6-7 m, ten do 30m. Unieruchomienie neuro-mięśniowe, inaczej szok elektryczny.

4. Środek uspokajający do kontrolowania tłumów

Uspokajacze to środki chemiczne lub biologiczne o działaniu uspokajającym, nasennym lub o podobnych efektach psychoaktywnych. Zakazane zgodnie z Konwencją Broni Chemicznej (1997). Najbardziej popularne: gaz łzawiący (CS) i chloroacetofenon (CN).

5. Wrzeszczące mikrofale przeszywające czaszkę

Mob Excess Deterrent Using Silent Audio lub MEDUSA (tak, z mitologii greckiej), wiązka mikrofali wywołuje nieprzyjemne doznania słuchowe w czaszce, ogłusza i unieruchamia.

6. Syrena rozrywająca ucho

 Long Range Acoustic Device lub LRAD, wydaje dźwięk do 100 m. Oryginalnie używany przez farmerów do odstraszania ptaków. Może zniszczyć słuch. Działanie: płyn ropopochodny w cylindrze miesza się z powietrzem i następuje wysokiej intensywności detonacja. Zakres działania – do 50 m, z odległości 10 m może wywołać stałe uszkodzenie, lub nawet śmierć. Inaczej zwany Thunder Generator [generator grzmotów]

Zadawanie bólu w celu kontroli lub zmuszania ludzi do ustąpienia pomaga osiągnąć pożądane cele w zarządzaniu percepcją, a z drugiej strony chroni społeczeństwo przed brutalnością takich urządzeń.

Być może te mniej śmiertelne taktyki kontroli tłumu powodują mniej obrażeń. Ale także poważnie osłabiają naszą zdolność do przeprowadzania zmian politycznych. Władze mają coraz więcej kreatywnych sposobów zarządzania opozycją, w czasie, gdy konieczność zmiany przez powszechne żądanie ma kluczowe znaczenie dla przyszłości naszego społeczeństwa i naszej planety.

Jedna odpowiedź to “Sześć nowych rodzajów broni do tłumienia nieuzbrojonych obywateli”


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: