Masowy pozew przeciwko Monsanto


Ponad 270,000 farmerów ekologicznych i członków organizacji ekologicznych złożyło pozew grupowy przeciwko koncernowi Monsanto.

Rodziny farmerów walczą o prawo do zachowania części światowych dostaw żywności organicznej, chroniąc się zarazem przed zarzutami kradzieży genetycznie modyfikowanych nasion.

Pozew został złożony w sądzie federalnym na Manhattanie i reprezentuje szerokie grono farmerów ekologicznych i małych biznesów, których uprawy ucierpiały w wyniku działań giganta. Po uwolnieniu do środowiska genetycznie zmodyfikowanych nasion mogą one zanieczyścić i zniszczyć organiczne nasiona tej samej uprawy. Paradoksalnie te zanieszczyczenia stały się powodem oskarżeń wobec rolników ekologicznych. Monsanto oskarża ich o nielegalne stosowanie modyfikowanych nasion i patentów koncernu.

Kopia pozwu:  http://www.pubpat.org/assets/files/seed/OSGATA-v-Monsanto-Complaint.pdf

http://www.cornucopia.org/2011/03/farmers-and-seed-producers-lunch-preemptive-strike-against-monsanto/

Źródło: http://pl.indymedia.org/pl/2011/07/54330.shtml

Komentarze 3 to “Masowy pozew przeciwko Monsanto”

  1. Wojwit Says:

    Rośliny GMO zanieczyszczają pyłkami rośliny ekologiczne swojego gatunku w odległości do 5 km od miejsca, w którym same rosną. Jest więc zupełnie możliwym zanieczyszczenie modyfikowanym materiałem genetycznym całości upraw danego gatunku na danym, nawet dużym obszarze, jeżeli tylko będą ku temu odpowiednie warunki – czyli choćby czas.W następnym roku nasiona tych (skażonych już częściowo) roślin ekologicznych zakażą (np.genami pochodzącymi od myszy) następne, jeszcze nieskażone rośliny, choćby uprawy GMO zostały do tego czasu zakazane na tym obszarze, ba nawet na całym świecie… To jest jak nowotwór złośliwy (z przerzutami) – i po to tez zostało wymyślone…

  2. thetomek4791 Says:

    W tej kestii zgadzam sie z Wojwitem.Mam podobne zdanie

  3. Bucholtz Says:

    I pewnie jak zwykle żydowskie monsanto wygra…


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: