Brytyjczycy – odsuńmy od władzy bankierskie elity i baronów medialnych


U.K. Being Swept By Movement To Remove The Elite Bankers And Media Barrons From Power

http://blog.alexanderhiggins.com/2011/08/01/guardian-uk-swept-movement-remove-elite-bankers-media-barrons-power-46791/

Alexander Higgins – 1.08.2011 tłumaczenie / skrót Ola Gordon

W Brytanię ogarnął ruch mający na celu odebranie władzy małej grupie bankierskiej elity i baronów medialnych, których „prywatne interesy zbankrutowały i skorumpowały sferę publiczną”.

Podczas gdy takie myślenie tutaj, w Ameryce, nazywa się teorią spiskową, z powodu prania mózgu mas przez korporacyjne media, Brytania obudziła się na prawdę.
Dzięki serii skandali, które pokazały masom prawdę, teraz stało się powszechną wiedzą, że masy są prowadzone przez nieliczne elity.

Naród ogarnął ruch społeczny, popierany przez rządzące partie polityczne, pozbawienia władzy tych elit, które doprowadziły państwo do ruiny.

* * *

Nicholas Watt – 31.07.2011

Szef nowej bezpartyjnej grupy, pisarz i wykładowca Philip Pullman, mówi, że Brytanią rządzą „dzikie” elity, których członkowie odpowiadają za serię kryzysów – od podsłuchów telefonicznych do kłótni o bonusy dla bankierów.

W tym celu zostanie wybrana grupa przypadkowych 1000-osób tworzących „jury społeczne”. Wezwanie do jego utworzenia podpisało 56 akademików, pisarze, związkowcy i politycy z Partii Pracy, Lib-Dem i Partii Zielonych.

Zdaniem grupy, „politycy, bankierzy i potentaci medialni… mają wspólną kulturę, w której dobrem jest chciwość, każdy ma swoją kolej w korycie, i prywatny interes ma pierwszeństwo przed dobrem publicznym”.

Zostanie przeprowadzona reforma w kwestii banków i polityki. Jury zajmie się zbadaniem następujących spraw:

  • własność mediów
  • rola sektora finansowego w kryzysie
  • elekcja do Parlamentu i ich odpowiedzialność
  • policja i interes publiczny
  • jak stosować test „dobra publicznego” w brytyjskiej polityce i gospodarce.

* * *

Tsunami Of Public Rage Unleashed As #FuckYouWashington Hashtag Takes Twitter By Storm

Tsunami wściekłości na Tweetterze. . .

http://blog.alexanderhiggins.com/2011/07/28/tsunami-public-rage-unleashed-fuckyouwashington-hashtag-takes-twitter-storm-43591/

Alexander Higgins – 28.07.2011 [skrót]

Jeff Jarvis, profesor dziennikarstwa w nowojorskim City University, ekspert w dziedzinie nowych mediów, autor ‘What Would Google Do?’ [Co zrobiłby Google?], rozpoczął sztorm na Tweeterze hashtagiem #fuckyouwashington.

Wyraz „FUCK” nie jest nieprzyzwoity. Nieprzyzwoite jest rujnowanie gospodarki dla politycznych korzyści. #fuckyouwashington

Wyrażenie to spowodowało wściekłość i gniew, oraz bat na polityków w Waszyngtonie za wszystko, od wycieku ropy BP w Zatoce, do wykorzystywania terroryzmu w naruszaniu praw obywatelskich, do nierozliczenia Busha i Obamy za tortury. #fuckyouwashington

Na swoim blogu Buzz Machine, Jarvis wyjaśnia genezę hashtagu:

Byłem zły. Oglądając wiadomości TV jedząc kolację – przeniosłem uwagę od skandali w Brytanii na te w Ameryce, i szczerze witając odwrócenie uwagi od tragedii w Norwegii – i słuchałem najnowszych wiadomości z Waszyngtonu na temat negocjacji limitu długu. To mnie wkurzyło. Miałem dość. Po kolacji, zatweetowałem: ‚Hej, dupki waszyngtońskie, to nasz kraj, nasza gospodarka, nasze pieniądze. Przestańcie się z nimi op*******ć’. Była to rozmowa po pinocie [pinot = czerwone wino burgundzkie – przyp. tłum.] (brzmiące bardziej jak zinfandel) [zinfandel – czerwone wino kalifornijskie].

Potem wpisywał „fuck you Washington” gdzie się dało, i po chwili dołączyło do niego 75.000 tweetersów. Był to sobotni wieczór. Podłapał to Jay Rosen i dołączył z 62.000 wpisami. I to hasło ogarnęło całe Stany…

Jedna odpowiedź to “Brytyjczycy – odsuńmy od władzy bankierskie elity i baronów medialnych”

  1. bvc Says:

    Przypomnijmy że w rządzie brytyjskim żeruje ponad 50% żydostwa był obszerny artykuł na ten temat


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: