Engelking-Boni – Ponosimy winę za Polaków, którzy mordowali


Za: Polska Walcząca

Na stronie slaskich folksdeutchow – (co jest wymowne samo w sobie)

http://www.silesia-schlesien.com/index. … 37:artykuy

– kolejna Zydowka stara sie wywolac w Polakach ( po raz n-ty) poczucie winy za mityczne grzechy popelnione przez tychze Polakow w czasie nie mniej mitycznego „holocau$tu”.

Żydówka Engelking - Boni

Dyskusja z argumentami zydowskiej propagandzistki jest bezcelowa bo nie chodzi tu o ustalenie prawdy obiektywnej przeciez a jedynie o utrwalanie zydowskich mitow stad tracenie czasu (w dobrej wierze) byloby bezcelowe.

Ciekaw jestem czy Zydowka, ktora zre polski chleb i na ktora pracuje polski podatnik (bo przeciez trudno wyobrazic sobie wiekszego darmozjada niz „zydowski profesor” w Polsce) czuje sie winna za Zydow z UB, ktorzy mordowali Polakow w ich, Polakow Ojczyznie?

Najbardziej zabawne w tych zydowskich pomyjach sa desperackie proby odwrocenia naszej uwagi od tego, ze holo-matematyka wzieta pod lupe wyleciala przez komin 🙂
Fakt, ze oficjalne liczby kurcza sie szybciej niz emerytury Polaka w kraju jest nieistotny. Wtedy gdy Zydzi wciskali nam do gardla swoje liczby wszystko bylo w porzadku, gdy jednak te same liczby zaczely przemawiac przeciwko ich klamstwom mamy natychmiast:

„Jest presja, żebyśmy mówili o liczbach. To ślepy zaułek. Ilu dokładnie Żydów zginęło, tego jeszcze w tej chwili nie wiemy, więc najlepsze, co możemy zrobić, to pogodzić się, że było takie zjawisko, miało miejsce, i powinniśmy się postarać, żeby liczby nam nie przysłaniały tego, co było naprawdę najważniejsze” – stwierdziła. :D :D :D

Wspanialy przyklad zydowskiego myslenia tak genialnie opisanego przez Orwella.

Jerzy Ulicki-Rek


Prof. Barbara Engelking-Boni – Ponosimy winę za Polaków, którzy mordowali Żydów :D :D :D

Ponosimy winę metafizyczną za to, co się naszej ziemi działo. Za to, że niektórzy Polacy wydawali i mordowali okrutnie Żydów – uważa prof. Barbara Engelking-Boni z Centrum Badań nad Zagładą Żydów.

Pani profesor wygłosiła takie zdanie podczas wywiadu jakiego udzieliła telewizji TVN24. Według niej skupianie się na liczbach ofiar i oprawców nie ma sensu. – Jest presja, żebyśmy mówili o liczbach. To ślepy zaułek – stwierdziła.

W ostatecznej wersji „Złotych żniw” autorzy, Jan Tomasz Gross i Irena Grudzińska-Gross zmienili szacowaną liczbę Żydów wymordowanych podczas okupacji przez Polaków z „między 100 a 200 tysięcy” na „kilkadziesiąt tysięcy”, tłumacząc to niepewnością szacunków. Książka jeszcze przed publikacją wywoływała kontrowersje.

Prof. Barbara Engelking-Boni z Centrum Badań nad Zagładą Żydów przestrzega, żeby kwestia liczb nie przysłoniła problemu polskiej odpowiedzialności za Holokaust. – Jest presja, żebyśmy mówili o liczbach. To ślepy zaułek. Ilu dokładnie Żydów zginęło, tego jeszcze w tej chwili nie wiemy, więc najlepsze, co możemy zrobić, to pogodzić się, że było takie zjawisko, miało miejsce, i powinniśmy się postarać, żeby liczby nam nie przysłaniały tego, co było naprawdę najważniejsze – stwierdziła.

Ukrywało się 250 tysięcy, przeżyło 40 tysięcy

Engelking-Boni przypomniała, że historycy opierają się na szacunkach z lat 60-tych dotyczących liczby Żydów, którzy podjęli jakieś działania, aby się uratować z Zagłady. Historyk Szymon Datner oceniał, że było ich około 10 proc., czyli około 250 tysięcy Żydów. 40 tys. z nich przeżyło wojnę.

Co się stało z pozostałymi? Zdaniem profesor można ich podzielić na cztery grupy. Pierwszą wymordowali Niemcy, którzy po likwidacji getta przez kilka dni przeczesywali okoliczne tereny i szukali ukrywających się. Druga umarła z głodu i chorób albo poszła do lasu, do partyzantki i zginęła w walce. Trzecią Polacy wydawali Niemcom, a ci ich zabijali. Czwartą mordowali Polacy. – To było zjawisko, które miało miejsce na wsi polskiej w latach okupacji. Nie można powiedzieć, czy to było nagminne – zastrzegła.

Kamieniem, sztachetą, widłami

Zdaniem profesor skupienie się na sobie, czy to negując rolę Polaków w zbrodniach, czy to ją podkreślając, mija się z celem. – Jest w tym taki element narcyzmu, że my to byliśmy tacy okropni – i nie widzimy tych ofiar, które mamy na sumieniu. Tragiczny los tych ludzi, to jak szukali pomocy, jak byli osamotnieni, w rozpaczy, jak bardzo liczyli, że dostaną kawałek chleba, a dostawali kulę w łeb – to jest najważniejsze w tym wszystkim – stwierdziła.

Dopytywana, czy strzelali sąsiedzi, odparła: – Było zabijanie z broni palnej, ale najczęściej na wsi czym kto miał pod ręką. Kamieniem, sztachetą, widłami – wyjaśniła. – Chodzi o brak szacunku i pogardę. Żydzi już nie byli ludźmi w oczach tych, którzy ich łapali, wydawali i więzili – dodała.

„Jesteśmy coś winni tym ludziom”

Engelking-Boni przyznała, że wielu Polaków ratowało Żydów podczas okupacji, ale wielu też ich zabijało. – Byliśmy narodem, który też ratował i pomagał. Tu wypada nam uogólniać, dlaczego nie możemy przyznać, że byliśmy narodem, który też mordował? Był to rozkład normalny, krzywa Gaussa. Dwa krańce – jeden wydawał, drugi pomagał, a środek był obojętny. Możemy się tylko spierać, jak szerokie to były marginesy – stwierdziła.

Według profesor nie chodzi o samobiczowanie i porównywanie się z innymi narodami. – Zawsze bardziej widać drzazgę w oku bliźniego, a to nasza sprawa. Jesteśmy coś winni tym ludziom, powinniśmy się zastanowić, jakiego cierpienia żeśmy im przysporzyli i co możemy z tym faktem zrobić. Jest coś takiego jak wina metafizyczna, pisał o tym Karl Jaspers. Nie ponosimy winy karnej czy politycznej, ale może ponosimy winę metafizyczną za to, co się naszej ziemi działo podczas wojny. Za to, że niektórzy Polacy wydawali i mordowali okrutnie Żydów. :D :D :D

Profesor zaznaczyła, że historykom nie jest znane stanowisko Kościoła w sprawie mordów, do których dochodziło na terenie parafii. – Kościelne archiwa są prywatne i nie ma obowiązku udostępniania. Staraliśmy się o dostęp, jak na razie bezskutecznie. Mam nadzieje, że kiedyś zajrzymy do dokumentów Kościoła na ten temat – dodała.”

http://www.silesia-schlesien.com/index.php?option=com_content&view=article&id=126:prof-barbara-engelking-boni-ponosimy-win-za-polakow-ktorzy-mordowali-ydow-&catid=37:artykuy

Nadeslal Krzysztof C.Dziekuej.

Komentarzy 7 to “Engelking-Boni – Ponosimy winę za Polaków, którzy mordowali”

 1. thetomek4791 Says:

  Owszem,mogło sie zdarzyć,że Polak zabił Żyda,ale z reguły był zdrajca,kapuś.W takim razie my powinniśmy rządać odszkodowania za żydowski bolszewizm i jego zbrodnie.I nasze roszczenia były by bardziej uzasadnione

 2. galluss Says:

  jak sie zdenerwuje to kazdego filosemitę i żyda z nazwiska opublikuję, począwszy od prezydenta w dół

 3. Czaplicki Krzysztof Says:

  galluss zrób to i już.

 4. Ireneusz Tadeusz Says:

  Media ! oni maja media i dlatego ich plucie jest tak donosne !!! My Słowianie musimy miec WŁASNE MEDIA i WŁASNY GŁOS ,

  NA DZIS BOJKOTUJEMY WYBORY ! bo to zydo-chazarskie wybory nic nam do nich !

  Ireneusz Tadeusz ! [ powołac Słowianska partie ! ]

 5. outofstep Says:

  Nie chodzi u mnie ta strona http://poznajprawde.xtreemhost.com/aktualnosci/
  A jak u Was?

 6. Admin Says:

  Także nie chodzi:

  This Account may have reached its limit, is suspended or this domain no longer exists.

 7. ziarnko prawdy Says:

  strona:http://poznajprawde.xtreemhost.com/aktualnosci/ nie dziala od conajmniej 10 dni.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: