Ujarzmiona Serbia


Źródło: http://www.3rm.info/13462-okkupirovannaya-serbiya.html

 Przekład: R.X.

 „Po 12 latach uporczywych ataków, natowskich bombardowań 1999 roku oraz okupacji Kosowa i Metohiji, po zniszczeniu i ustanowieniu kontroli nad serbską gospodarką, systemem oświaty, środkami masowej informacji, wojskiem, nad organizacjami społecznymi i partiami politycznymi i ostatecznie nad Serbską Cerkwią Prawosławną, okupacja Serbii w rzeczywistości osiągnęła spełnienie”– brzmi oświadczenie Narodowego Ruchu Św. Sawy.

„Wszędzie jest mnóstwo zwolenników i naśladowców okupantów, a wszyscy przeciwnicy okupacji są marginalizowani i demonizowani przez środki masowej propagandy.”– kontynuuje oświadczenie. W dokumencie podkreśla się, że Serbia była okupowana wielekroć.

„W okresie tureckiej okupacji, Turcy ustanowili prawo pierwszej nocy poślubnej z serbską kobietą i prawo wyboru małych serbskich dzieci do haremów i do wojska. Zachód posługiwał się bardziej wyrafinowanymi metodami. W szczególności jeden z niemieckich dyplomatów na oficjalnej konferencji prasowej odbytej wraz z serbskim ministrem w serbskim budynku Rządowym, bez ogródek powiedział, że jeśli Serbowie chcą wstąpić do Unii Europejskiej to powinni uznać niepodległość Kosowa…”– mówi dalej oświadczenie Narodowego Ruchu Św. Sawy.

Ze swojej strony papież zaliczył do grona świętych „arcybiskupa ludobójstwa” Alojzija Stepinaca i ogłosił go wielkim chrześcijaninem, który jakoby okazywał pomoc w ratowaniu Serbów w Niepodległym Państwie Chorwackim (NGCh), chociaż dobrze jest znany fakt, że Stepinac był zwierzchnikiem 1200 katolickich księży, mnichów i mniszek w Nich, którzy brali bezpośredni udział w zabijaniu 700 tysięcy Serbów. Ponadto papież prowadzi rozmowy z ekumeniczną „górą” Serbskiej Cerkwi Prawosławnej i władzy państwowej w sprawie swej wizyty mającej mieć miejsce w 2013 roku w Niszu z okazji 1700-lecia ogłoszenia Edyktu Mediolańskiego.

Dokument Narodowego Ruchu Św. Sawy mówi, że odpowiedź Serbskiej Cerkwi Prawosławnej i władzy państwowej w sprawie „troski” papieża i niemieckich czynników politycznych o serbski naród i Cerkiew „była wyjątkowo słaba, prawie niedostrzegalna.” „Niczego innego nie można było oczekiwać od ludzi, którzy naprawdę wierzą, że Zachód jest naszym przyjacielem i że eurointegracja i ekumenizm to najlepszy wybór dla Serbii i Serbów…”– zauważa oświadczenie.

W dokumencie stwierdza się, że z powodu bezczynności państwowej i cerkiewnej elity, koniecznością jest włączenie w proces wyzwolenia Serbii od cudzoziemskiego jarzma wszystkich zdrowych sił Serbii. „Teraz wydaje się, że okupacji nie można pokonać, ale XXI wiek to czasy burzliwych przełomów, szybkich przemian i wszystko może się zmienić zaledwie w ciągu roku. Dźwignijmy się i wszyscy razem zanieśmy modlitwy do Boga w intencji Jego pomocy.”– pisze się w oświadczeniu Narodowego Ruchu Św. Sawy.

Komentarze 2 to “Ujarzmiona Serbia”

 1. wróg nienawiści i przemocy Says:

  Wszyscy wierni Bogu ludzie w państwach okupowanych poprzez modlitwę muszą prosić Boga o rozpoznanie kto stoi za tak ogromnym współczesnym zniewoleniem,które się nazywa ,,demokracja”, wprowadzana na siłę przy pomocy różnej maści najemników i środków niszczenia człowieka .
  Okupacja Narodu Serbii winna być ogromnym bólem dla wszystkich katolików ,ale i innych
  wyznawców gdyż te same siły w sposób brutalny ( Afganistan,Libia,Egipt,Maroko -Azja i Afryka)
  wprowadzają,demoralizację,walkę z wiarą, wtórny analfabetyzm , wyrywają serca poczucie dumy narodowej i grabią z takim trudem nieraz wypracowany majątek.
  To GLOBALIŚCI siłą( poprzez tz. prywatyzację) okradają Naród GRECKI i jeszcze bezczelnie im mówią ,że ratują ich gospodarkę.LICHWIARZE ŚWIATA mają się dobrze i tylko myślą jak pozbyć się za dużej liczby niepotrzebnych współczesnych niewolników .Bo służba ma być w takiej liczbie jaką określą panujący psychopaci !
  Życzę by Narodowy Ruch Św.Sawy dał Narodowi Serbii moc DUCHA ŚWIĘTEGO wybłaganie,
  właściwego rozpoznania i sposób pokonania tak bardo podstępnego wroga obecnych czasów.
  NIECH PRZETRWA I ZWYCIĘŻY DZIELNY NARÓD SERBII !
  wróg nienawiści i przemocy

 2. WIKING Says:

  popieram wywody poprzednika! całkowicie się zgadzam!


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: