Ostateczne rozwiązanie problemu nienawiści


Źródło: http://sierp.libertarianizm.pl/?p=728

Jacek Sierpiński

"Inicjatywa „Otwartej Rzeczpospolitej” jest najdalej idącą propozycją ograniczenia wolności słowa i dostępu do informacji, z jaką spotkałem się w Polsce po 1989 roku. Propozycją tak kuriozalną, że aż trudno uwierzyć, iż ją wysunięto."

Bartłomiej Kozłowski zwrócił mi uwagę na inicjatywę Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita”, zmierzającą do zmiany treści art. 256 § 1 Kodeksu karnego. Artykuł ten przewiduje obecnie karę dla tego, kto „propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość”. Wkrótce, zgodnie z projektem posłów SLD znajdującym się aktualnie w sejmowej Komisji Nadzwyczajnej do zmian w kodyfikacjach, kara może grozić temu, kto „publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub wywołuje albo szerzy nienawiść lub pogardę na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną”.

Inicjatywa „Otwartej Rzeczpospolitej” idzie znacznie dalej. Według nich karze powinien podlegać ten, kto „publicznie rozpowszechnia informacje, które mogą doprowadzić do propagowania faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa, albo szerzenia nienawiści lub pogardy na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną”. Czyli karalne powinno być już nie tylko samo propagowanie totalitarnego ustroju lub „szerzenie nienawiści lub pogardy”, ale również publiczne rozpowszechnianie wszelkich informacji, które mogą kogoś zainspirować do takich zachowań.

A zainspirować do takich zachowań może cokolwiek. Na przykład wiadomości o zbrodniach dokonywanych przez członków jakiejś grupy narodowościowej lub religijnej. Informacje o atakach terrorystycznych na World Trade Center, w Madrycie czy Londynie z pewnością zainspirowały – a przynajmniej mogły zainspirować – sporo ludzi do szerzenia nienawiści lub pogardy wobec muzułmanów. Gdyby wówczas obowiązywały przepisy proponowane przez „Otwartą Rzeczpospolitą”, dziennikarze informujący o zamachach mogliby zostać na ich podstawie pociągnięci do odpowiedzialności karnej.

Tak samo pociągnięty do odpowiedzialności mógłby zostać dziennikarz piszący dajmy na to o kryminalistach narodowości romskiej. No bo przecież przeczytanie jego artykułu może doprowadzić kogoś do szerzenia nienawiści lub pogardy wobec Cyganów w ogóle. Właściwie już doprowadziło – wystarczy poczytać sobie niektóre komentarze: „Cyganie wracajcie do Indii. Wy was tu nie chcemy”, „Jeszcze nie spotkałem psa, który zachowywałby się jak niektórzy cyganie”, „Wszędzie tam gdzie te dzikie pasożyty tam kłopoty i syf z malarią”, „Po za tym nie mówi się Rom. Bo to słowo sugeruje jakąś pozytywną grupę etniczną. W języku polskim mówi się Cygan, Cyganisko ewentualnie złodziej”, „Miejsce Roma jest w atmosferze”…

Kara groziłaby również za np. wspominanie, że jakaś osoba oskarżana lub skazana za zbrodnie stalinowskie – jak na przykład Józef Różański, Stefan Michnik czy Salomon Morel – miała pochodzenie żydowskie. Nie mówiąc już o wskazywaniu faktu, że „wielu polskich Żydów uczestniczyło w budowie reżimu komunistycznego w Polsce w latach 1944-1956, zajmując eksponowane stanowiska w PZPR”. Bo wszak może to doprowadzić niektórych do szerzenia nienawiści do Żydów w ogóle. Ba, samo wspominanie o zbrodniach stalinowskich – a także hitlerowskich – jako takich również mogłoby być ryzykowne. Któż zaręczy, że nie wiedza o Auschwitz nie prowadzi niektórych do nienawiści do Niemców, a wiedza o Katyniu – do nienawiści do Rosjan?

Za rozpowszechnianie informacji o kimś takim, jak Anthony Morley – „najpiękniejszy brytyjski gej”, który okazał się kanibalem – również groziłaby kara. Jak dowodzą niektóre komentarze pod tą informacją: „pedalstwo jest zboczeniem”, „homoseksualizm to choroba psychiczna”, „w tym środowisku takie odchyły to norma”, „jedno zboczenie pociąga za sobą drugie”, „kochają i odżywiają się inaczej, nic dziwnego” – taka informacja zawsze może doprowadzić kogoś do szerzenia nienawiści, a co najmniej pogardy ze względu na orientację seksualną.

Niewykluczone, że karą zagrożone byłoby nawet rozpowszechnianie Koranu, Talmudu czy Biblii. Bo jak dobrze poszukać, to można znaleźć tam treści, które mogą różnych ludzi doprowadzić do szerzenia nienawiści na tle różnic wyznaniowych – i historia dowodzi, że często się to zdarzało.

I tak dalej, i tak dalej. Właściwie można powiedzieć, że karalne byłoby informowanie o wszystkich negatywnych zjawiskach. Bo wielu ludzi tak ma, że za negatywne zjawiska obwinia różne kozły ofiarne – czy to Żydów, czy imigrantów, czy homoseksualistów, czy też Kościół i katolików. A sporo ludzi ma też tak, że upatrują receptę na te zjawiska w „rządach silnej ręki”, nierzadko w stylu faszystowskim czy komunistycznym.

Dozwolony byłby tylko obraz świata, w którym wszyscy się kochają, nie ma żadnych konfliktów, zbrodni ani wojen. A jeśli nawet się zdarzają, to są wynikiem działań ludzi bez narodowości, rasy, przynależności etnicznej, orientacji seksualnej, płci, wieku i stanu zdrowia. Tak, aby nikt nie skojarzył ich z tymi cechami, nie uogólnił i nie zaczął szerzyć pogardy lub nienawiści.

Inicjatywa „Otwartej Rzeczpospolitej” jest najdalej idącą propozycją ograniczenia wolności słowa i dostępu do informacji, z jaką spotkałem się w Polsce po 1989 roku. Propozycją tak kuriozalną, że aż trudno uwierzyć, iż ją wysunięto. I że zrobiło to stowarzyszenie, którego celem jest „przeciwdziałanie (…) postawom godzącym w godność człowieka”. Bo twierdzenie, że należy zabronić komuś rozpowszechniania jakiejś – nawet prawdziwej! – informacji tylko dlatego, że może zainspirować ona kogoś innego do szerzenia nienawiści lub pogardy jest postawą godzącą w godność człowieka.

A dodatkowo „Otwarta Rzeczpospolita” proponuje jeszcze zmianę Kodeksu wykroczeń „poprzez penalizację w tym trybie udziału w zgromadzeniach, w toku których dochodzi do artykulacji „mowy nienawiści””. Czyli kara za wykroczenie ma spotkać każdego uczestnika zgromadzenia, podczas którego ktoś – choćby podstawiony prowokator – krzyknie „Żydzi do gazu!” albo choćby „baby do garów!”. Odpowiedzialność zbiorowa. Której Stowarzyszenie „Otwarta Rzeczpospolita” domaga się całkiem jawnie, z uwagi na to, że „praktyka orzecznicza wskazuje na niemożność imiennego ustalenia sprawców przestępstw mowy nienawiści w toku manifestacji czy też zgromadzeń publicznych”.

Być może autorzy obu tych pomysłów uważają, że w ten sposób zlikwidują lub przynajmniej ograniczą pogardę lub nienawiść, jaka występuje w społeczeństwie polskim na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, płeć, tożsamość płciową, wiek, niepełnosprawność bądź orientację seksualną. Ale jeśli tak myślą, to się mylą. Ograniczanie wolności wypowiedzi, dostępu do informacji i zgromadzeń w tak skrajnej formie na pewno wywoła jeszcze większą nienawiść. Skierowaną oczywiście w dużej mierze przeciwko „żydokomunie”, „pedałom”, „muslimom”, „czarnuchom”, Cyganom i innym grupom, które w zamierzeniu miało chronić.

Bo nie wyrwie się nienawiści z serca człowieka kneblując mu usta. Przeciwnie.

Zobacz także:

Izrael: większe dotacje na wyjazdy do Polski

Komentarze 44 to “Ostateczne rozwiązanie problemu nienawiści”

 1. Kikka Says:

  Jeśli nikt nie powstrzyma tych żydów z „otwartej”, to marnie skończymy, jednak od dłuższego czasu nie mam żadnych nadziei co do „polskiego społeczeństwa”, które w chwili obecnej jest równie zidiociałe jak amerykańskie, jeśli nie bardziej (tam chociaż mają jako taką wolność słowa i dostęp do ton anglojęzycznych materiałów, publicystyki i informacji, o czym polskojęzyczny goj mógłby tylko pomarzyć). Tak więc najwyższa pora ewakuować się z „polskiego” titanica, na „przebudzenie” polskojęzycznych baranów raczej bym nie liczyła, jak za niedługo przyjdzie im przechodzić przez check pointy to uznają to za słuszne i normalne, szkoda słów!!

 2. thetomek4791 Says:

  No,cóż,presja obłudnego,podstępnego,bandyckiego żydostwa przybiera na sile.Każdy normalny poddaje sie krytyce,ocenie.Widocznie żydzi mają tak wiele brudu za uszami,że muszą tworzyć prawo zabraniające mowić prawdy i nich i o ich podstępnym,kłamliwym zachowaniu,o ich zbrodniach,aferach,intrygach.To jest ewidentny,jawny terroryzm państwowy

 3. civis bonus Says:

  moim zdaniem dzieje się coś dziwnego; jakby coś złego oddziaływało na Polskie społeczeństwo…
  nie wierzę, żeby cały naród był taki durny … to, po prostu nie możliwe – policzmy na palcach procentowo – głupoli może być 20 % choć nikt tu nie chce ich ruszać… wiecie co 3ma w niewoli umysłowej ten Naród ? (już dziesiątki lat temu wiadomo było, że można manipulować ludzkim mózgiem, umieszczając w oglądanym programie sekwencje podprogowe) Ludzie żyjąc w stresie, wpatrują się w tv, aby uciec od swoich problemów; włączają, a tam telenovele z normalnym życiem, piękne pielęgniarki, do tego takie życzliwe, na takim poziomie, wiadomości – a tam nadają fenomen vielki – bo prawej większe idiotasy niż po levej i że prawica znów najgorsza, a demonstracje patriotyczne, to tylko burda bandytów … – ludzie zaczynają się bać a wtedy zamykają się jeszcze bardziej w swoim małym światku i z coraz większym strachem oglądają wiadomości – wolą chichrać się z kabaretów, na poziomie uwsteczniającym … ///wszystkim Polakom dedykuję film – ” smacznego telewizorku ”

 4. Ireneusz Tadeusz Says:

  thetomek 47 . Naród nie jest durny ! naród jest codzienne ogłupiany TVNami itp gadzinówkami zydo-chazrskiej mafi .

  TYLKO WŁASNE MEDIA ! inaczej nie mamy zadnych szans , na dzis stwórzmy JEDEN
  PORTAL INTERNETOWY [ na wzór Onetu czy Interi ] by słowianie zaczynali od naszego portalu internetowego ! wtedy mamy szanse uswiadomic masy !

  WŁASNE MEDIA ! Słowianskie media !

 5. aduke Says:

  Jeśli do paki pojdzie się np. za gadki typu „dorżnąć watahę” i podobne, nie ma nic przeciwko takiemu ograniczeniu praw. I zamiast krzyczeć(desperackie wyzywanie), trzeba działać. Solidarnością można wysadzić z siodła cała tą zgraję, nie potrzeban jest przemoc słowna i fizyczna. Przeciwnika to wzmacnia. Trzeba się zorganizować i uświadamiać ludzi. i takiego myślenia sie boją agenci dezinfo itp. Organizacja to podstawa to zbudowania czegoś. A że Ludzie są coraz ‚głupsi’ i mniej przejawiają poczucie odpowiedzialności, no to ciężka sprawa Historia uczy że nikt się z niej nie nauczył oraz Mądry Polak po szkodzie. Musi coś walnąć jakiś meteor czy cos aby ludzie sie obudzili. Tak to niestety 30 alt cierpliwości i solidarności żeby odbudować co zniszczyli.

 6. thetomek4791 Says:

  No tak IreneuszTadeusz.Ale wpierw musimy obalić te istniejące,antypolskie media i zastąpić je polskimi.Albo rewolucją albo głosowaniem.Jeśli weżmiemy głosowanie jako opcje,to zachodzi pytanie na kogo??Czy mamy chociaż jednego prawdziwego Polaka-Patriote,nie przebierańca który by z godnością piastował urząd prezydenta,premiera,czy w ogóle zasiadał w ławach parlamentarnych???Owszem,można by głosować dla sprawdzianu na Korwina,ale i on nie jest Polakiem-narodowcem-patriotą.Tu pochodzenie ma na prawde istotne znaczenie

 7. thetomek4791 Says:

  Można zagłosować na Korwina z rozsądku,z braku doboru lepszego kandydata.Ale ciągle to będzie wybór mniejszego zła,zamiast dobra.Teraz kminisz bracie???

 8. thetomek4791 Says:

  Nie no oczywiście,ja nawet nie mówie,by oddawać głos na ścierwa,kanalie.To zawsze stracony,zmarnowany głos.Jedynie bojkot pozostaje.Racja

 9. Admin Says:

  Głos oddany na tą bandę okupacyjnych złodziei, to niestety ale głos przeciwko Polsce.

  Od dawien dawna jestem zdania, że jak nie ma na kogo głosować, to jedynym racjonalnym zachowaniem jest po prostu nie głosować i nie brać udziału w ich szopce.

 10. TheTomek4791 Says:

  Ja mam identyczne zdanie.Nie wiem,nie znam,nie głosuje.Proste.Ale większość tego nie rozumie jak ważna jest odpowiedzialność,że tu nie chodzi o przypucowywanie sie,kokieterie,tylko o losy Polski.Niestety w polskich rodzinach(w większości)nie ma indywidualności,autonomi.Więkoszość rodziny głosuje,tak jak najstarszy leader(głowa rodziny) hehe,traktujac go jak autorytet i wzorzec doskonały,nie zachowując marginesu dystansu,nieufności do jego nieomylności.Tak u nas środowiska kreują postawy

 11. rambo8 Says:

  A ja myśle że są tylko dwie możliwości, albo żydki z po albo z pisu są wstanie na tą
  chwile wygrać wybory i każdy głos oddany na jkm. to oddany głos na po. dlatego że jkm.
  nie ma szans wygrać a tylko może zabrać głosy pisowi czyli przysłużyć sie platwormie. Lepszym rozwiazaniem według was jak by kto rządził ? tusek czy kaczor ?
  Gdyby była możliwośc zbojkotować wybory do tego stopnia by 90% ludzi nie głosowało
  to był bym przychylny tej opcji ale myśląc realnie nie ma takiej możliwości i pozostają tylko
  pis i po.
  Pozatym myśle że nasze nie głosowanie jest na ręke po. a ja bym wolał żeby wygrał kaczor
  z prostej przyczyny. Uwarzam że po zamachu smoleńskim jarek bedzie chciał zemsty
  bo chyba nie przejdzie do porządku dziennego po tym jak mu zajebali brata, czyli będzie
  chciał dorżnąć watache jak to teraz sie z nimi robi i posuneli sie do tego stopnia że nie
  można wykluczyć przed wyborczej możliwości zamachów których głównym powodem
  było by nie dopuścić pis. do władzy. Bo jarek będzie chciał ich porozliczać na 100% i
  pała do nich taką nienawiścią której w obecnej chwili nawet nie może pokazać nie
  mając w ręku atutu władzy a wszystko jest wynikiem zamachu którego od tak im nie
  podarują.
  No i pis chyba mniejsze szkody wyrządzi Polsce niz po.

 12. Admin Says:

  Głosują Tomku jak im telewizor każe ;-]

  A telewizor każe iść na wybory, wszak to obowiązek! I ludzie słuchają, nie myślą, po prostu słuchają i idą głosować na lansowane mafie i niespełnione obietnice.

  Następnie przez 4 lata pozwalają się okłamywać i okradać i nic z tym nie robią.

  Dalej słuchają głosów z telewizora.

  Może jak ludzi rachunki zmiażdżą, przyjdą i prąd odetną, telewizji nie będzie, to się z tej hipnozy obudzą.

 13. thetomek4791 Says:

  Nie rambo8,stanowczo nie.nie możemy ciągle wybierać kompromisu między mniejszym,a większym złem.Dość kurwa tej sielanki i w chuja cięcia.Powiedziałem DOŚĆ.Te ścierwa trzeba zbojkotować,dać im kopa.Trzeba pójść na wybory i zakreślać wszystkie kratki z dopiskiem”Na żydów nie głosuje”Powiedz,ile czasu sie będziemy z tym antypolskim ścierwem użerać.Następne 20 lat???Ludzie są na skraju załamania nerwowego i psychicznego,cierpią głod,a Ty dalej chcesz sie bawić sie w te kolcki.O nie Bracie

 14. thetomek4791 Says:

  Chyba to musi nastąpić Tomku.Cielaki dalej śpią

 15. rambo8 Says:

  Wybory parlamentarne w 2007r – 53% myślicie że jest możliwość przekonać tych
  ludzi żeby nie głosowali, bo jeżeli tak to niby jak ? Admin napisał że telewizor każe iść na
  wybory, więc idą. Chyba że macie jakiś plan przejąć media, to sory nie wiedziałem o tym
  bo w takim wypadku sprawa wygląda zupełnie inaczej a może można by było sie nawet pokusić o prawdziwego prawicowego kandydata i go wylansować (tylko mi nawet nikt na myśl nie przychodzi)
  Nawet armia kibiców postawiła se za cel odsunąć donka od władzy i na ich filmach na
  youtube najwyrzej oceniane komenty to by głosować na jkm. W jaki chociaż sposób
  nakłonić ich do bojkotu ? Bo nasz bojkot z uwagi na to że jesteśmy tak nie licznym środowiskiem nie wiem czy był by chociaż widoczny w kilku procentach. No chyba że
  macie ten tajny plan rozjebać żydo media.

 16. thetomek4791 Says:

  Zgadzam sie z Tobą,że nie stanowimy wielkiej siły,ale musimy walczyć tym co mamy,czym dysponujemy.Nie mamy innego wyjścia.Jesteśmy na to skazani.Ale to nie powód by zawierać kompromisy.Kaczyński nie stanowi żadnej gwarancji,żadnego pomostu połączeniowego.On dalej (jeśli dojdzie do żłoba)będzie inwestował w żydomasonerie w KK i ojca Rydzego.Coż to za gwarant.On jest jednym z nich.To żadna prawica.No chyba że żydomasońska,antypolska hehe.Należy zadać sobie podstawowe pytanie,czy jest sens uczestnictwa w wyborach.Chyba tylko taki,żeby nie dać ścierwom powodu do manipulacji i fałaszowania wyborów.Nie widze żadnego powodu,by z tak zwanego braku laku,glosować na bylekogo,na byle melepete.To żaden argument.Tak ludzie robią od 20stu lat.Jak sie wkur..na jednych,to potem głosują na innych,zazwyczaj jescze gorszych.I co to daje?Nic,kompletnie nic.Dalej są w tym samym punkcie,położeniu.A nawet z roku na rok w coraz gorszym położeniu,bo więcej tracą,bo więcej płacą haraczy,większa biurokracje utrzymują,są bardziej zniewoleni i inwigilowani

 17. mika Says:

  Zgadzam się z rambo8. W chwili obecnej dla Polski lepsza byłaby wygrana PISu. I to nie tylko dlatego, że Jarosław Kaczyński będzie chciał ukarać winnych katastrofy smoleńskiej (chyba każdy chciałby ukarania winnych śmierci swoich bliskich). Wystarczy zobaczyć jak głosuje PIS, a jak PO w ważnych kwestiach. Jest też ważna sprawa, o której chyba nie wszyscy słyszeli. Otóż bodajże w 2007 roku PIS sporządził projekt, pozwalający wprowadzić duże zabezpieczenia przeciwpowodziowe (za pieniądze z UE). Niestety nie zdążyli wprowadzić go w życie, bo wybory wygrała PO. I co się stało? Pani minister z PO wykreśliła projekt, który nigdy nie ujrzał światła dziennego. Przyszła powódź 2010 i duże straty, które dzięki wprowadzeniu owego projektu mogły by być dużo mniejsze (ba! mogły być minimalne!). Następna sprawa to traktat lizboński, za którego podpisanie potępia się śp.Lecha Kaczyńskiego. Zwróćmy uwagę, że prezydent bronił się rękami i nogami, dopiero postawiony pod ścianą podpisał jako praktycznie ostatni w Europie (no i jeszcze prezydent Czech, on również odwlekał to, jak długo się dało). I jeszcze jedna ostatnia, ale bardzo ważna kwestia: PIS jest przeciw GMO!

 18. Heh! Says:

  Mamy tak skonstruowaną konstytucję, że możemy sobie wszyscy bojkotować i nic z tego nie będziemy mieli, maszyna idzie dalej. Głosowanie na kogoś kto nawet nie ma szans na załapanie się do parlamentu jest bardziej pożyteczne. Efekt psychologiczny jest ten sam, a do tego jest zawsze cień nadziei, że przeskoczy próg wyborczy i wejdzie. Że będzie naświetlał problemy.
  Moim zdaniem powinniśmy iść na wybory i zagłosować na kogoś „swojego” z kim się zgadzamy, czy wygra czy nie. Nie jesteśmy politykami żeby wybierać mniejsze zło, głosujemy na naszego reprezentanta, człowieka z którym się zgadzamy i któremu dajemy swój mandat.
  Dla mnie nie ma większej różnicy między PiS, czy PO – nie zgadzam się z żadnym postulatem tych partii, nie zgadzam się aby te szuje dostały mój głos. A wstrzymanie się od głosowanie to nie jest głos przeciw tylko bierność.

  Powracając do cenzury i państwa policyjnego, PiS zawsze dążył do kontroli obywateli, ma to w swoich postulatach – zaostrzanie prawa dla wszelkich potencjalnie groźnych ludzi – oni sobie tak wyobrażali państwo prawa, że walą po łbie i kontrolują każdy aspekt życia. PO pokazało że stoi ponad prawem i może wszystko. SLD to stare czerwone świnie, oni wogóle by zmazali wszelkie poPRLowskie wpływy swoich ziomali i dalej gnoili naród czerwonym terrorem. A PSL? Podpisze wszystko, byle by do żłoba się dostać.
  Pejsaci mają nas w garści, będzie naprawdę ciężko.
  Myślę że wszelkie słowa krytyki prędzej czy później będą pretekstem do aresztu, będziemy mieć powrót do więźniów politycznych.

 19. thetomek4791 Says:

  Oj mika,mika.Czy Ty wiesz ile ludzi ginie na drogach przez dziury w drogach,celowe zaniedbania władzy.Czy ty wiesz ile ludzi ginie z głodu i chłodu w Polsce pomimo,że fikcyjnie teoretycznie istnieje socjal.Czy ty wiesz ilu ludzi ginie w szpitalach w tajemniczy sposób.O tym sie jakoś nie mówi.Was interesuje katasrofa smoleńska i nic poza tym.Kaczyński żadnej sprawy smoleńskiej by nie rozwiązał.No chyba,że rozwiązanie rozumiemy poprzez ustalenie z góry ustalonych winnych,co w przypadku Kaczyńskiego jest normą.On jest za bardzo prymitywny i jednocześnie zacietrzewiony w sobie by coś ustalał.Co chcesz bylejakich ustaleń dla picu,dla proformy???Macierewiczteż udaje wielkie patriote,znawce tematu,po to by był szum w mediach.No bo media z tego żyją.mika,nie bądź naiwna.Prawdy o katasrofie prawdopodobnie nigdy sie nie dowiemy,jak w przypadku zabójstwa Kennedyego

 20. thetomek4791 Says:

  Kaczyński jest za cienki,jest pionkiem w grze.Za tym stoją służby wywiadowcze USA i Rosji,oraz usadowione w nich wpływy żydowskie.Dalej wierzysz,że Kaczyński z Macierewiczem coś rozwiąże hehe???

 21. thetomek4791 Says:

  Te sily,układy globalistyczne miały na celu Polske ukarać,jednocześnie przywracając do ustalonego porządku,zaprowadzić dyscypline

 22. thetomek4791 Says:

  bolszewik na pewno zagłosuje na swojego,tak samo żyd hehe.nie można głosić takiej tezy,że niech każdy zaglosuje na swojego.faktycznie,jesteśmy osaczeni.ale lepiej nie głosować i mieć czyste sumienie.takie jest moje zdanie.oczywiście dopoki nie wyłoni sie jakiś poważny kandydat godny zaufania.nie mamy dużego wyboru

 23. rambo8 Says:

  Odnosząc sie tylko do bojkotu, po, pis czy sld mają swój stały elektorat którego suma
  już daje te ponad 30% i nie wiem jakich bys cudów musiał dokonac by nie poszli zagłosować
  więc dla mnie bojkot sam w sobie jest pustym hasłem nie mozliwym do zrealizowania.
  A znak równości obu parti ze względu tylko na zażydzenie jest mało obiektywnym
  spojrzeniem cofając sie do nocnej zmiany i mając w pamięci zeszło roczny zamach który
  nie wiem czemu myślicie że nie będzie miał wpływu na podejście do ekipy tuska w przypadku
  ewentualnej wygranej pis. I jeżeli mniejsze zło nie ma znaczenia bo to dalej zło to popatrzcie
  co nam szykuje po. rozporządzeniem o zwiękrzeniu uprawnień służbą (chodzi o pozwolenie
  strzelania bez ostrzeżenia do potencjalnych terrorystów czyli do każdego) bo ja myśle że nie
  mamy czasu czekać.

 24. thetomek4791 Says:

  ale ja o tym wiem,że Polszewicy i bolszewicy mają swój elektorat od dłuższego czasu.nie mam zamiaru ich zmieniać,nawracać,bo to niemożliwe.fakt,nie ma czasu czekać,ale należy rozsądnie,odpowiedzialnie wybierać.bez chaotycznych ruchów których możemy żałować.doskonale wiem,co szykują ścierwa z PO.pytanie co nam przyszykują inni pretendenci do żłoba.ci też mają coś dla nas w zanadrzu,w rękawie.nie ułudź sie wszystko pojdzie jak po masełku,jak bułka z masłem

 25. rambo8 Says:

  No właśnie, tylko zbyt dużego wyboru nie mamy co by mogło wpłynąć na los państwa i
  właściwie w tej chwili sie ogranicza do tych dwóch opcji. Jak to mówią – jesteśmy w
  czarnej dupie i to tak daleko że nie widać wyjścia. Dlatego puki co jestem zdania że należy
  wybrać albo pis albo robić wszystko inne, czym daje sie akredytacje po.
  Bo jeżeli zło to zło i wiekrze czy mniejsze to nie ma znaczenia to ja wychodze z założenia
  że to czy zginie 500 tys. czy 400 tys. nabrało by znaczenie gdyby sie znalezć w tej setce
  która porurznia obie opcje, oj wtedy by nabrało diametralnego znaczenia.

 26. thetomek4791 Says:

  Wpierw trzeba ustalić czy faktycznie nie mamy żadnego wyboru,czy jesteśmy całkiem przyparci do ściany.Być może tak sobie wmawiamy.Pytanie po co w ogóle sie znajdować w tej setce.Ja mówie szczerze.Kazda partia coś uknuje jeśli dojdzie do władzy. A o ewentualnych skutkach dowiemy sie w przyszłości i zmów będzie musztarda po objedzie i Polak mądry po szkodzie.Potem płacz,lamenti zgdzyt zębów.I znowu będziemy kurwa wybierać mniejsze złożyjąc w nadziei hehe i tak wkółko.Nie powiedzmy sobie dość io finito

 27. Aduke Says:

  Totalny bojkot wyborów jest nie możliwy, ale wygrana Pis już bardziej ! Żeby coś zmienić !!! Głosuję na PIS!! Za mało czasu aby utworzyć nową partię, bojkot bezsensu – wszystko zostanie po staremu, pójdą stare komuch głosować, Bliższe jest zwycięstwo PiSu. A panom bojkotującym wybory już podziękujemy akurat bierność jest najgorsza.

 28. thetomek4791 Says:

  No to głosuj Bracie.I tak to nic nie zmieni.Dyktator Jaruś i media Rydzego znowu odżyją,a my nic nie dostaniemy w zamian.jak zwykle zresztą.a co ty myślisz,że POlszewicy i bolszewicy tak swobodnie pozwolą PiSowi rządzić,nawet gdyby miał szczere intencje???naiwny jesteś Bracie

 29. thetomek4791 Says:

  PiS też jest w układach i zależnościach.weź sobie wpisz w YT-Henryk Kiereś-:złudny podział na lewice i prawice”.to powinno definitywnie zmienić twój pogląd.za wszystkim stoją żydzi,a oni są socjalistami i faszystami.weź to zrób koniecznie,bo nie mam siły i ochoty cie dalej przekonywać.Pozdrawiam

 30. 999AQQ Says:

  Cóż, zwolenników bojkotu ubywa jakoś!

  http://monitorpolski.wordpress.com/2011/07/29/wiadomosci-w-skrocie-2/

  „monitorpolski 29 Lipiec 2011 o 11:45 am

  Wniosek: GŁOSUJMY NA PiS. Tak jak kiedyś byłem zwolennikiem bojkotu, to teraz sądzę, że najlepsza opcja dla nas jest w PiS. Bojkot da to, że wygrają partie depopulacyjne.”
  (bo pis nie głosował za gmo-żenujące tłumaczenie!)

 31. thetomek4791 Says:

  Nie mam zamiaru głosować na PiS i zażydzony KK.To nie w moim stylu.Ci co doprowadzili do zażydzenia Polski i KK niech odkręcają sytuacje.Nie mam zamiaru przedłużać cyrku i agonii Polski

 32. 999AQQ Says:

  thetomek4791 :
  Nie mam zamiaru głosować na PiS i zażydzony KK.To nie w moim stylu.Ci co doprowadzili do zażydzenia Polski i KK niech odkręcają sytuacje.Nie mam zamiaru przedłużać cyrku i agonii Polski

  Ja i moi bliscy też NIE głosujemy na magdalenkę!

  Zadziwiające, jak jedno głosowanie w kne-sejmie jest w stanie wymazać wieloletnie umizgi w kierunku pejsatych ?

 33. dialog Says:

  Koniec milosci i pokory w stosunku do zdrajcow NASZEJ OJCZYZNY

 34. thetomek4791 Says:

  do 999AQQ.Ja też nie zagłosuje na zażydzoną bolszewicką magdalenke i okrągły stół w ktorym ochoczo uczestniczyli przedstawiciele wszystkich opcji politycznych.także przedstawiciele KK.bez obaw.po prostu zero taryfy ulgowej dla rozbioru Polski w 89 roku

 35. thetomek4791 Says:

  Panie Jurku z tym Brit’h and Bna”i to prawda.Kaczorek inwestował w tą loże masońską i był częstym gościem.Ale z tymi braćmi to troche kontrowersyjna sprawa.Czasami jest tak,że jest całkiem dobrze,że mąż i żona,czy brat i siostra,brat z bratem piastują wysokie stanowiska.Wrzystko zależy od pokroju człowieka i od jego intencji,nastawienia,świadomości i odpowiedzialności.Kaczorki mogły zrobić bardzo wiele,no ale nie zrobiły,bo były same powiązane w układach.Skoro tak,to już z tego powodu,nie możemy na Jarusia zagosować.Tym bardziej na partie-zbiorowisko różnej maści żydów i masonów.Nasz kandydat musi być godzień stanowiska,musi być czysty jak łza,musi być narodowcem-patriotą oddanym ojczyźnie.Nie można głosować na byle melepete który udaje że jest patriotą i udaje że rządzi.Dopóki sie nie pozbędziemy w ogóle antypolaków z parlamentu,mediów i życia politycznego,to kwestia czy bracia rządzą sami czy nie będzie mieć większego znaczenia.To jest bitwa o wpływy żydow,a nie bitwa o dobro Polski.I to sobie szczerze należy powiedzieć

 36. thetomek4791 Says:

  Słusznie Pan zauważył,że mogli zrobić WSZYSTKO.Czy to byla teoria czy nie,nie wnikam,czy to była lekka czy grubsza przesada,też nie kwestionuje.Ale rzeczywiście pod pojęciem wszystko kryje sie bardzo wiele.I teraz zachodzi pytanie.Czy komuś dać nieograniczoną władze,(o ile ma czynić dobro)czy też nie.Z doświadczenia wiemy,że nie,w żadnym wypadku.Takich możliwosci nie możemy dać nikomu,choćby miał najlepsze i najszczersze intencje.Wie Pan,tu możliwości powinny iść w parze z odpowiedzialnością.Im większe możliwości,tym większa odpowiedzialność.No ale to tylko możemy sobie póki co pomarzyć

 37. Aduke Says:

  Pis nie zrealizował to co miał ponieważ miał mniejszość w sejmie, a z LEperrem i Giertychem (dzisiejszy prawnik sikorskiego od obrazania w necie, wyszło szydło z worka) Widać atak SLD PO PJN PSL na PIS, nie widzicie tego ? Ziobro chciał sie zabrać za układziki itp. PO ZA TYM PIS to nei tylko Jarek ale reszta uczciwych posłów, przypominam że połowa posłów PIS głosowała za traktatem. W innych partiach jednomyślnie. A gadanie ze utworzył birnberg i coś tam ta smiesznie mało w porównaniu do tego co odwalali poprzedni prezydenci. Głosuję na PIS !!! W porównaniu do Po i reszty partii to jest najlepsza wybór na dzisiaj. A gadanie i tak im nie dadzą nic zrobić, no zrobią z mafia co bedą chcieli jak bedą mieli wiekszość w sejmie. No i gadanie że wszytko musi i tak upaść to trochę ryzykowne patrz z histori rewolucja francuska gdzie podniosło się samo zło.

 38. 999AQQ Says:

  Aduke!
  PO-PIS to jak dwóch policjantów jeden dobry drugi zły, reszta też

 39. thetomek4791 Says:

  Człowieku hehe.Dalej myślisz że PiS będzie rządził samodzielnie??Bez żadnych nacisków???A PO będzie tańczyć w rytm melodii zagranej przez PIS??Jesteś bardzo naiwny hehe.Na prawde powiadam Ci.Patrz na sprawe realnie,a nie optymistycznie.Optymizm w polityce to przegrana,fiasko.Tylko real,a raczej nawet sceptyzm,pesymizm sie liczy.Trzeba mieć otwarte oczy i umysł

 40. thetomek4791 Says:

  Nie Aduke.Obaj są złymi policjantami

 41. Admin Says:

  O naiwności… Dzisiaj już napisałem co o tym myślę monitorowipolskojęzycznemu:

  https://stopsyjonizmowi.wordpress.com/2011/07/29/premier-blagal-putina-by-powstrzymal-planowana-przez-elity-masakre/#comment-5836

  Jednak w jego przypadku, nie można mówić o takowym postepowaniu wynikającym z niewiedzy.

  Aduke, nim pójdziesz na wybory i zrobisz coś nierozsądnego, powinieneś zaznajomić się z poniższą lekturą:

  http://publicdisorder.wordpress.com/2011/06/19/prosto-w-slepia-henryk-pajak-e-book/

  Uprzejmie proszę abyś do tego czasu wstrzymał się z napychaniem do głowy sobie i innym żydoPiSowskiej gry pozorów – szczególnie w tym miejscu. Pozdrawiam

 42. thetomek4791 Says:

  Dobrze mu napisałeś Adminie

 43. thetomek4791 Says:

  Dobry artykuł Henryka Pająka


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: