Norweski zabójca miał umiarkowane poglądy. Media wykorzystują sfałszowaną stronę facebooka


Norwegian spree killer was a moderate. Media using fake facebook profile.

http://cofcc.org/2011/07/norwegian-killer-facebook-hoax/

Council of Conservative Citizens – Rada Konserwatywnych Obywateli

tłumaczenie Ola Gordon

Podejrzany określa sie jako „anty-rasista, pro-homoseksualista, pro-Izrael”, i atakuje Vlaamsa Belanga i Angielską Lige Obrony (EDL) na stronie, która wydaje się być norweską wersją amerykańskich neo-konów.

„To dlatego musimy wpływać kulturowo na innych konserwatystów w celu przyjęcia przez nich naszej anty-rasistowskiej, pro-homoseksualnej i pro-izraelskiej myśli” – Anders Behring Breivik.

Angielska strona facebooka określająca zabójcę jako „chrześcijanina” i „konserwatystę” została utworzona po zakończeniu jego zabójstw.

Kiedy tylko podano do wiadomości jego nazwisko, tysiące ludzi zaczęło szukać go na facebooku. Powszechne jest tworzenie oszukańczych stron, kiedy ktoś staje się sławny. Na początku pokazała się norweska strona z jego imieniem, nazwiskiem, zdjęciami twarzy, oraz ze zdjęciem podejrzanego, w mundurze europejskiego masona. Potem facebook usunął ją. I pokazała się druga strona w języku angielskim z imieniem, nazwiskiem i jednym zdjęciem. Również tę facebook szybko usunął. Ale „główne media” radośnie wykorzystywały właśnie tę drugą stronę facebooka, po to, by demonizować chrześcijan i konserwatystów.

Oryginalna strona facebooka w języku norweskim

Podrobiona strona wykorzystywana przez "główne media" w języku angielskim

Tekst między tymi zdjęciami:

Po lewej – oryginalna strona na facebooku zabójcy ABB, natychmiast po ujawnieniu jego nazwiska. Po prawej – nowa strona w języku angielskim na facebooku, pokazała się kilka minut później. Kliknij by je powiększyć.

Zmieniono na niej kilka rzeczy, żeby zmienić poglądy polityczne podejrzanego.

Po pierwsze – sekcja zatytułowana „filozofia” została dodana z włączeniem „chrześcijańska” i „konserwatywna”. Bardzo dobrze wykorzystały ją media.

Po drugie – poprzednia sekcja pod norweskim tytułem „Annet” zniknęła. W niej podejrzany identyfikował się z takimi bohaterami jak Winston Churchill i Max Manus, przywódca norweskiej opozycji wobec anty-nazi. Ktoś w Norwegii wybierając tych dwu za bohaterów pokazałby, że jest albo umiarkowanym, albo centrum. Bardziej pośrodku politycznego spektrum niż margines.

Dalej – podejrzany opuścił konserwatywną Norweską Partię Postępu 4 lata temu i wpisywał komentarze na witrynie norweskiej wersji „neo-konów” Busha / McCaina. Nie „prawicowiec”, czy „ultra-nacjonalista”. Niektóre europejskie i rosyjskie media nazwały go „białym rasistą” i / lub „neo-nazistą”.

W rzeczywistości, tu jest witryna website na której podejrzany był najbardziej aktywny. Właścicielem jej jest neo-kon w stylu Billy Kristola. Nazywa sie document.no i należy do Żyda, Hansa Rustada. Jest to były lewicowy dziennikarz, który zmienił się w neo-kona. Witryna twierdzi, że ograniczona powinna być tylko imigracja muzułmanów, oraz że Azjaci i nie-muzułmańscy Afrykańczycy „mają pozytywny wkład w Norwegię”. Witryna fanatycznie wspiera Izrael i sprzeciwia się norweskiemu uznaniu palestyńskiego państwa.

Rustad postanowił opublikować na swojej stronnie kolekcję wpisów dokonanych przez podejrzanego publish a collection . Jest bardzo obszerna. Żaden z komentarzy nie jest skrajny, ani nie mówi o zamiarze dokonania przestępstwa.

W jednym z komentarzy, podejrzany Breivik nazywa EDL żenadą i mówi, że „brakuje jej wyszkolenia ideologicznego”. Atakuje Vlaamsa Belanga jako rasistę i anty-geja. Mówi, że Belang potrzebuje licznych „reform” by „osiągnąć nasz poziom”.

Norweska policja mówi teraz, że podejrzany nie miał powiązań z grupami radykalnymi.

Media fałszywie przedstawiały radykalnego lewicowca Jareda Laughnera, który jest Żydem, jako „skrajnego prawicowca” i „antysemitę”. Pokazały wojowniczych, jak siebie opisują „antyrasistowskich” bi-seksualnych, ubierających się w damskie ciuchy, kolumbijskich zabójców (z których jeden był Żydem) jako „prawicowców” i „neo-nazistów.” Dlatego było do przewidzenia, że media będą miały swój dzień chwały z Andersem Breivikiem, bo w niektórych swoich przekonaniach jest na prawo od centrum.

Komentarze 3 to “Norweski zabójca miał umiarkowane poglądy. Media wykorzystują sfałszowaną stronę facebooka”

 1. Admin Says:

  Amatorski film z Norwegii, warto zobaczyć (kto może niech kopiuje) póki jeszcze nie został usunięty:

  http://www.vgtv.no/#!id=42497

 2. Fungi Says:

  „Podejrzany określa sie jako „anty-rasista, pro-homoseksualista, pro-Izrael”, i atakuje Vlaamsa Belanga ”

  Kto to jest Vlaams Belang? Co to za niesprawdzone informację – Vlaams Belang to partia polityczna
  http://en.wikipedia.org/wiki/Vlaams_Belang
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Interes_Flamandzki
  Ogólnie widzę, że ktoś uwierzył w wielką moc translatora. Ogólnie co czytałem na jego blogu, chciał stworzyć organizację na wzór EDL


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: