UE wykorzystuje norweski atak do zduszenia sprzeciwu


EU Exploits Norway Massacre to Stifle Dissent

http://www.activistpost.com/2011/07/eu-exploits-norway-massacre-to-stifle.html

Paul Joseph Watson – 26.07.2011 tłumaczenie Ola Gordon

Prison Planet

Nie tracąc czasu na wykorzystanie świeżych zwłok kilkudziesięciu norweskich nastolatków na to, żeby przepchnąć drakoński program, Unia Europejska szybko ogłosiła, że planuje uruchomić „system wczesnego ostrzegania” w walce z „ekstremizmem”, problem w tym, że UE traktuje uzasadnioną krytykę własnych skorumpowanych instytucji jako ekstremistyczną.

 „Komisja Europejska organizuje system bezpieczeństwa do wydawania wczesnych ostrzeżeń o zagrożeniach ekstremizmu, ksenofobii i innych form radykalizmu, powiedział we wtorek rzecznik KE, Michele Cercone”, donosi RIA Novosti.

Urzędnicy UE spotkali się także w poniedziałek w celu „ograniczenia sprzedaży broni palnej” praworządnym obywatelom, pomimo faktu, że to polityka Norwegii nie pozwalająca policji na natychmiastowy dostęp do broni palnej, przyczyniła się do skali tego ataku.

Eurosceptycyzm wzrasta na całym kontynencie, i to dlatego neoliberalne elity są zapracowane, co oznacza, że ​​ludzie, którzy sprzeciwiają się rządom sprawowanym przez niewybieralną, nieobliczalną, w sowieckim stylu biurokratyczną tyranię, są w zmowie z norweskim masowym mordercą, Andersem Behringiem Breivikiem.

Na przykład, fakt, że Breivik wysłał e-mail do partii Prawdziwych Finów, godziny przed swoim szałem, w jakiś sposób pokazano jako dowód, że konserwatywni Prawdziwi Finowie ponoszą część odpowiedzialności za masakrę. Byłoby to tak, jakby obwiniać Johna Lennona i Paula McCartneya za mordy dokonane przez rodzinę Mansona.

W rzeczywistości, bezdenny pośpiech UE w wykorzystaniu ubiegło tygodniowej tragedii, ma niewiele wspólnego z zatrzymaniem kolejnego Breivika, dużo z tłumieniem krytyki własnych instytucji.

UE zwykle korzysta z etykiety „ekstremista”, by zdyskredytować legalną opozycję polityczną wobec własnego programu, zwłaszcza gdy chce uciszyć tych, którzy wypowiadają się przeciwko obronie masowej polityki imigracyjnej Unii. W 2009 roku, członkowi Parlamentu Europejskiego holenderskiej Partii Wolności, znanemu eurosceptykowi, Geertowi Wildersowi, odmówiono wjazdu do W Brytanii, ponieważ jego poglądy polityczne były uznane za obraźliwe względem przepisów UE.

W 2009 roku, amerykański radiowiec, Michael Savage, nie został wpuszczony do W Brytanii z tego samego powodu, za „ekstremalne” komentarze, które nigdy nie zostały nawet wyraźnie określone przez ówczesny rząd Pracy. Zakaz ten został potwierdzony przez nowy konserwatywny rząd dwa miesiące temu.

W 2009 roku, brytyjski parlamentarzysta europejski, Nigel Farage, dostał również reprymendę od szefów KE, tylko za krytykę „ważnych osób w UE”.

Faktycznie, zgodnie z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (sprawa 274/99) z 1999 r., nielegalna jest krytyka UE, a instytucja ma za zadanie marginalizowanie wszelkich krajowych partii politycznych, które nie schlebiają europejskiemu programowi federalnego superpaństwa, przez oczernianie ich o rasizm i ksenofobię.

Jak mówi European Disunion blog notes, sprzeciw wobec ekspansji europejskiego superpaństwa federalnego, określany jest jako rasizm i ksenofobia.

„Logicznym błędem jest sugestia, że wszyscy ci, którzy sprzeciwiają się członkostwu W Brytanii w UE są „rasistami” czy „ksenofobami”. Ile razy musimy mówić, że bycie w dobrych stosunkach z innymi państwami i narodami, nie oznacza bycia rządzonym przez nich. Sprzeciw wobec UE jest, z definicji, nie rasistowski – gdyż UE nie jest rasą. Jest to instytucja polityczna. Rasizm w stosunku do UE, to jak rasizm wobec NATO czy Szkockiej Partii Narodowej – jest niemożliwy”.

Skoro przywódcy UE traktują każdego, kto krytykuje samą UE, jako rasistów czy ekstremistów, żeby działać rutynowo i tłumić ich wolność słowa, powinni być ostatnimi ludźmi godnymi zaufania do nadzorowania „systemem wczesnego ostrzegania”, który służy do identyfikacji ekstremistycznych zagrożeń.

Napisane w Bez kategorii. Możliwość komentowania UE wykorzystuje norweski atak do zduszenia sprzeciwu została wyłączona
%d blogerów lubi to: