Burzyński: ‚Nowotwór to poważny biznes’ – film dokumentalny


‚Burzynski: Cancer is Serious Business’

Full-Length Documentary

 http://www.forbiddenknowledgetv.com/videos/cancer/burzynski-cancer-is-serious-businessfull-length-documentary.html

Tłumaczenie Ola Gordon

Jego terapia „antyneoplastonami” wykazała, że pomaga w leczeniu „nieuleczalnego” nowotworu

Stanislaw Rajmund Burzyński (ur. 23.01.1943 w Lublinie), biochemik i doktor medycyny. Założyciel i prezes Burzynski Research Institute Inc. w Houston i Stafford, Teksas. Od grudnia 1976 roku aplikował peptydy i ich metabolity, które nazywa antyneoplastonami, w leczeniu raka mózgu. http://en.wikipedia.org/wiki/Stanislaw_Burzynski

ForbiddenKnowledgeTV

Alexandra Bruce – 22.07.2011

W swojej klinice w Houston, Teksas, dr Stanislaw Burzyński, w ciągu ostatnich 30 lat, wyleczył setki pacjentów z nowotworem mózgu. Zarówno stan Teksas, jeden raz, jak i rząd federalny, dwa razy, próbowali skazać go za wszelkie zło, z kilkorgiem jego wdzięcznych pacjentów jako świadkami zeznającymi, że lekarz wyleczył ich z raka, wcześniej uważanego za nieuleczalny.

Dlaczego rząd stara się zamknąć lekarza, który wyleczył setki pacjentów chorych na raka, z których wielu jest nadal w okresie remisji, 10 lat po zabiegu?

Reżyser tego filmu, Eric Merola, podejrzewa, że jeśli jego terapia „antyneoplastonami” uzyska licencję na stosowanie do użytku publicznego, pozwoli to jednemu naukowcowi (dr Burzyńskiemu) na posiadanie licencji na produkcję i sprzedaż tych leków na otwartym rynku, ‚zanim staną się powszechne’, pozostawi Big Pharmę poza grą i pozbawi ją zysków z jedynego i najskuteczniejszego, ukierunkowanego na geny, leczenia nowotworu.

Ponieważ stan Teksas znowu oskarża dr Burzyńskiego, ostatnio nagrany film dokumentalny o jego pracy, licznych zwycięstwach, zarówno z pacjentami, jak i stanem Teksas i władzami federalnymi – film, który jest tak irytujący jak inspirujący – jest dostępny dla opinii publicznej. Proszę dzielić się tym filmem i dokładnie przeczytać poniższe oświadczenie reżysera filmu.

===

O filmie – 21.07.2011
Od Erica Mercoli, reżysera ‚Filmu o Burzyńskim: Nowotwór to poważny biznes’

Texas Medical Board po raz kolejny próbuje zamknąć klinikę Burzyńskiego. W styczniu 2012 r. ponownie stanie przed sądem. Uruchomimy nową akcję bombardowania biura gubernatora Ricka Perry’ego, listami, mailami, faksami, telefonami i DVD, aby powstrzymać ten proces. Proszę czekać, zorganizujemy całą akcję, aby spróbować pomóc walczyć z tym absurdem.

Częścią tej akcji będzie zasypanie biur naszych senatorów i kongresmenów prośbami o zorganizowanie nowego przesłuchania, żeby zmusić FDA do zatwierdzenia antyneoplastonów, w oparciu o zakończony II etap badań klinicznych FDA. Prawie wszystkie leki nowotworowe [zwłaszcza na nowotwór mózgu] aprobowane w ostatniej dekadzie otrzymały tę aprobatę tylko po zakończeniu II etapu badań klinicznych. Co gorsze, prawie wszystkie te leki zostały zatwierdzone po zakończeniu II etapu, bez uratowania jednego życia. Burzyński i antyneoplastony uratowały setki ludzi w II etapie FDA badań klinicznych, w tym życie dzieci chorych na raka mózgu, które nie tylko żyją przez ponad 10 lat, ale są pierwszymi pacjentami w historii medycyny, wyleczonymi z nowotworu tego typu. […]
===

O filmie

Film o Burzynskim to historia lekarza i biochemika z tytułem doktora, który wygrał największą, i być może najbardziej pokrętną i intrygującą sądową bitwę z FDA, w amerykańskiej historii.

 W latach 1970, dr Burzyński dokonał wspaniałego odkrycia, które na zawsze zagroziło zmianą w leczeniu raka. Jego nie-toksyczny, skierowany na gen lek, mógł uratować miliony osób w ciągu ostatnich 20 lat, gdyby jego odkrycie nie było tłumione sądownie przez amerykański rząd, gdyż jego terapia, zwana antyneoplastonami, wykazywała skuteczną pomoc w leczeniu najbardziej ‚nieuleczalnych’ form nowotworu.

Ten film zabierze cię w zdradziecką, 14-letnią podróż, jaką dr Burzyński i jego pacjenci musieli odbyć, by ostatecznie uzyskać zgodę FDA na badania kliniczne antyneoplastonów.

Jego historia jest kolejnym świadectwem na to, że fakt może być o wiele dziwniejszy od fikcji, jak film ujawnia potężne, pozbawione skrupułów siły, które działają w celu utrzymania status quo w branży medycznej i przemyśle farmaceutycznym za wszelką cenę, łącznie z ceną życia milionów ludzi.

Dr Burzyński mieszka i pracuje w Houston, Teksas. Udało mu się początkowo produkować i aplikować swoje odkrycie bez zgody FDA w latach 1977-1995, gdyż wtedy Teksas nie wymagał przestrzegania przez teksańskich lekarzy federalnego prawa. Od tego czasu przepisy uległy zmianie.

Jak ze wszystkim co zmienia dzisiejsze paradygmaty, umiejętności Burzyńskiego w skutecznym leczeniu śmiertelnego nowotworu z taką konsekwencją, zaskoczyły całą branżę. Ale ten fakt spowodował, że Texas Medical Board zorganizował liczne śledztwa, które nieustannie zabierały dr Burzyńskiego tak wysoko, jak Stanowy Sąd Najwyższy, w swojej nieudanej próbie zmuszenia go do zatrzymania jego praktyki.

W podobny sposób, FDA zaangażowała się w cztery federalne jury, trwające ponad 10 lat, próbując oskarżyć dr Burzyńskiego, z których wszystkie zakończyły się bez stwierdzenia jego winy. W końcu dr Burzyńskiego oskarżono w piątym jury w 1995 roku, w wyniku czego dwa procesy i dwa zestawy jurorów orzekły, że był niewinny. Gdyby go skazano, dr Burzyński skazany byłby maksymalnie na 290 lat więzienia federalnego i $18,5 mln grzywny.

Jednak to, co ujawniono w kilka lat po uniewinnieniu dr Burzyńskiego, pomaga uzyskać bardziej spójny obraz prawdziwej motywacji rządu USA, bezwzględnego prześladowania dr Stanisława Burzyńskiego.

Uwaga: Jeśli jego terapia „antyneoplastonami” otrzyma licencję na stosowanie do użytku publicznego, zezwoli jednemu naukowcowi (dr Burzyńskiemu) na posiadanie licencji na produkcję i sprzedaż tych leków na otwartym rynku, ‚zanim staną się powszechne’, pozostawi Big Pharmę poza grą i pozbawi ją zysków z jedynego i najskuteczniejszego, opartego na genach, leczenia nowotworu.

Film: www.burzynskimovie.com

Klinika: http://www.burzynskiclinic.com/burzynski-clinic.html

[kontakt w górnym pasku po prawej – można po polsku]

Komentarzy 10 to “Burzyński: ‚Nowotwór to poważny biznes’ – film dokumentalny”

 1. osoba prywatna Says:

  Film: pod podanym linkiem strony nie odnaleziono. Czyzby uny juz zadzialaly?

 2. Admin Says:

  Osoba prywatna, mój błąd, już poprawiłem, ponadto film wrzucilismy w b.db jakości pod tekstem.

  Pozdrawiam!

 3. Anonim Says:

  Nie mogę zanlezc filmu po polsku. Prosze o pomoc!

 4. Admin Says:

  Ponieważ tego filmu nie ma w polskiej wersji.

 5. Kikka Says:

  Burzynski Movie – zwiastun PL

  KLIKNIJ TUTAJ, aby kupić DVD z polskimi NAPISAMI:
  https://www.burzynskimovie.com/index.php?option=com_content&view=article&id=116&Itemid=96

  O filmie:

  Film „Burzyński” to historia lekarza i biochemika dr. Stanisława Burzyńskiego, który wygrał największą i prawdopodobnie najbardziej intrygujące batalię prawną przeciwko federalnemu Urzędowi Żywności i Leków (FDA) w historii USA.

  Zwycięskie bitwy dr. Burzyńskiego z Rządem Stanów Zjednoczonych skupione były wokół jego terapii genowej leczącej nowotwory, którą odkrył on w 1970 i nazwał Antyneoplastonami, a obecnie zakończył drugi etap badań klinicznych w 2009 (nadzorowany przez federalny Urząd Żywności i Leków – FDA), a finalna faza badań klinicznych zatwierdzonych przez urząd FDA może być rozpoczęta w 2011- z wyjątkiem pozyskania wymaganych 300 milionów dolarów na sfinansowanie ostatniego etapu nadzorowanych przez FDA badań klinicznych.

  Z chwilą, gdy Antyneoplastony będą zatwierdzone do powszechnego leczenia, będzie to po raz pierwszy w historii, kiedy pojedynczy naukowiec, a nie farmaceutyczna firma będzie posiadać ekskluzywny patent i prawo rozpowszechniania, przełamując model wprowadzania na rynek ratującego życie przełomu w medycynie.

  Antyneoplastony są odpowiedzialne za wyleczenie niektórych z najbardziej nieuleczalnych postaci śmiertelnych nowotworów. Film przedstawia wielu pacjentów z wyleczonymi nowotworami, którzy wybrali to leczenie zamiast operacji, chemioterapii czy promieniowania – z pełnym ujawnieniem dokumentacji historii choroby od rozpoznania do powrotu do zdrowia. Film obrazuje również zestawienie nadzorowanych przez FDA badań klinicznych Antyneoplastonów z innymi standardowymi metodami leczenia – opublikowane w recenzjonowanej literaturze medycznej.

  Jedna z postaci nowotworu – rozproszony, dziecięcy glejak pnia mózgu, jeszcze nigdy nie był wyleczony w jakimkolwiek doświadczalnym badaniu klinicznym w historii medycyny. Antyneoplastony są pierwszą metodą w historii, dzięki której wyleczono ten typ nowotworu – w kilkudziesięciu przypadkach.

  „Burzyński” dokumentuje zwycięską 14-letnią walkę, zarówno dr. Burzyńskiego jak i jego pacjentów, o uzyskanie zaaprobowanych przez FDA badań klinicznych Antineoplastonów.

  Dr Burzyński mieszka i prowadzi klinikę medyczną w Houston, stanie Teksas. Początkowo mógł on produkować i zarządzać swoim odkryciem bez zatwierdzenia przez FDA (lata 1977-1995), ponieważ prawo stanu Teksas w tym czasie nie wymagało, aby lekarze w Teksasie byli zobowiązani do przestrzegania prawa federalnego w tej sytuacji. Prawo to od tego czasu zostało zmienione.

  Zdolność Burzyńskiego do skutecznego leczenia nieuleczalnych nowotworów poprzez przemiany w paradygmacie ich leczenia – jest zaskoczeniem dla branży farmaceutycznej. Jak na ironię, ten fakt skłonił wszczynanie licznych dochodzeń przez Teksańską Radę Lekarską, która bezowocnie ciągnęła dr. Burzyńskiego aż do teksańskiego Sądu Najwyższego, nieudolnie próbując zakazać mu praktyki lekarskiej.

  Ponadto FDA było zaangażowane w zwołanie czterech Ław przysięgłych w procesie przygotowawczym – te Ławy przysięgłych zadecydowały o braku domniemanych dowodów, aby prokuratura mogła wystąpić z aktem oskarżenia wobec dr. Burzyńskiego. Ostatnia, piąta Ława przysięgłych w 1995 roku, zaopiniowała o postawieniu dr. Burzyńskiego w stan oskarżenia, rezultatem czego były dwa federalne procesy, w których dwie różne Ławy przysięgłych stwierdziły o braku winy i oczyściły go z zarzutów. Jeśli dr Burzyński byłby skazany, dostałby wyrok maksymalnie 290 lat w więzieniu federalnym i 18,5 milionów dolarów grzywny.

  To co zostało ujawnione w kilka lat po tym jak dr Burzyński obronił swoją wolność, pomaga nakreślić bardziej spójny obraz co do prawdziwej motywacji rządu Stanów Zjednoczonych w bezwzględnym prześladowaniu lekarza i naukowca Stanisława Burzyńskiego.

  Uwaga: Po zatwierdzeniu Antyneoplastonów do użytku publicznego, jeden naukowiec będzie posiadać wyłączną licencję na produkcję i sprzedaż tych leków na otwartym rynku, zanim staną się one generyczne – pomijając PhRMA (Zrzeszenie firm farmaceutycznych i biotechnologicznych w USA) w czerpaniu korzyści z najbardziej efektownej terapii genowej w leczeniu nowotworów, jaką świat kiedykolwiek widział.

  ——————————————————
  Tylko proszę, nie jęczcie, że chcecie za darmo, człowiek też chce na tym zarobić, a film kosztuje grosze..

 6. Kikka Says:

  Burzyński – Rak to poważny biznes

  http://www.iplex.pl/filmy/burzynski-rak-to-powazny-biznes,4484

  Ponoć jest sporo reklam i bywa, że zrywa transmisję, jak komuś mocno zależy, to może spróbować obejrzeć ; )

  I ciekawostka:

  Witam dostałem emaila od reżysera, którego za jego zgodą zamieszczam poniżej aby rozwiać wątpliwości narosłe wokół finansowania filmu. Z pozdrowieniami od HumanDoc M

  Dear Mateusz,

  My wife noticed a comment on iPlex talking about „financial support” for my documentary. First, I must thank you for monitoring the comments, but I wanted to clarify this for you. I never received any money from Dr. Burzynski or his clinic. I used my own money and suffered massive credit card debt and bank loans to make this film. It was totally funded by me. It is important to me that no one think that Dr Burzynski helped me in any way to make this film. The only „help” Burzynski offered me was his time, allowing me to review documents and interview him and his patients. This is a common misconception that Burzynski „Paid” me to make this film. Quite the contrary, it took me also 16 months to get Burzynski to even trust me to let me in his life to make this film. It seems the story is so incredible, that people do not believe it, and assume I was paid for making this film.

  All my best,
  Eric Merola

 7. Admiku Says:

  Szykuje sie rozprawa, chca przeszkodzic w dzialalnosci naukowej Dr. Burzynskiego. w ten sposob chca opoznic wprowadzenie sposobu leczenia i wypompowac pieniadze z kieszeni Dr. Burzynskiego.
  On April 11, 2012, the Texas Medical Board will try to revoke Dr. Burzynski’s medical license,
  https://www.burzynskimovie.com/index.php?option=com_content&view=article&id=126


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: