Rozwikłanie Andersa Behringa Breivika


Unraveling Anders Behring Breivik

http://willyloman.wordpress.com/2011/07/23/unraveling-anders-behring-breivik/

Scott Creighton – 23.07.2011 tłumaczenie / skrót Ola Gordon

Kliknij aby powiększyć

Wykształcony bogaty biznesmen z mroczną przeszłością militarną, który nienawidzi globalizacji, idzie i zabija 91 osób związanych z rządzącą lewicową Partią Pracy, większość z nich z bliska? I nie został zabity przez grupę taktyczną gdy go aresztowano? Hmmmmm…..

Norweska policja mówi, że aresztowany człowiek, zidentyfikowany przez norweskie media jako Anders Behring Breivik, jest odpowiedzialny za dwa piątkowe ataki, masakrę na wyspie Utoya i zamach bombowy w Oslo. Obserwując tę historię, trzeba przyznać, że wygląda na bardzo dziwną.

Atak na młodzież na wyspie jest najgorszy. Atakujący, ubrany jako oficer policji, poruszał się po wyspie, zabijając młodych ludzi kiedy chciał, bezkarnie przez około godzinę, jak mówią wyciekające o rzezi raporty.

Bardzo mało wiemy o tym człowieku, poza tym, co pewne osoby chcą byśmy o nim wiedzieli.

Wczesne spekulacje o atakach skupiały się na grupach typu al-Kaida i udziale Norwegii w NATO i np bombardowaniu Libii. Niektórzy nawet sugerowali, że było „naturalne” by podejrzewać rozgniewanych muzułmanów lub „islamistów”, bez żadnego dowodu popierającego te tezy.

Jak to często bywa, prawda o tym, co wydarzyło się wczoraj, jest nieco bardziej skąpe i trudniejsze do rozwikłania, niż po prostu wyskoczyć przed szereg i napisać, że bin Laden zbombardował jeszcze inną grupę niewinnych białych ludzi zza grobu.

Jak napisałem wcześniej, to co wiemy o podejrzanym napastniku jest tylko to, co inni chcą, żebyśmy wiedzieli. Większość spekulacji opiera się na jego stronach na Facebooku i Twitterze, które rozpoczęły się dopiero na kilka dni przed piątkiem. Najwyraźniej, albo chciał zostawić zapis tego, co zamierza zrobić, albo ktoś umieścił je za niego, w celu utworzenia właśnie rodzaju „krajowego terrorysty”, którego potrzebowali.

Teraz sprawa skupia się na ekstremalnych fundamentalistycznych poglądach [prawicowców chrześcijańskich] Breivika i jego tendencjach nacjonalistycznych (czytaj „anty-globalizacja”). Jest zdjęcie, które było na jego stronie Facebooku, które już usunięto, z Breivikiem ubranym w strój masona. Zdjęcie może być zmontowane, ale jeśli tak było, to było jeszcze częścią jego oryginalnego wpisu na tej stronie, więc była zrobiona przez samego Breivika, lub kogoś kto stworzył stronę dla niego.

Facebook mówi, że jest dyrektorem firmy Breivik Geofarm, a kiedy się ją odszuka, to okazuje się, że zatrudnia około 790 pracowników.Director of Breivik Geofarm Na stronie rządowej figuruje jako jedyny właściciel farmy. sole proprietor

„Prawdziwości zapisów online nie da się zweryfikować natychmiast, ale w rządowych dokumentach biznesowych government business records figuruje jego nazwisko i wiek, jako jedynego dyrektora Breivik Geofarm.

Dokumenty firmy mówią, że zajmuje się „uprawą warzyw, melonów, korzennych i bulw” i zatrudnia 790 pracowników”. MSNBC

Oznacza to, że Breivik jest bogatym człowiekiem z dyplomem w zarządzaniu… z pewnością nie był „farmerem”.

Również odbył służbę wojskową. „Pan Breivik odbył podstawową służbę wojskową i nie był wcześniej notowany”. Telegraph

Jest za wcześnie spekulować odnośnie prawdziwego powodu tej sprawy. Zaczekajmy, a nuż znajdzie się inny bardzo bogaty „samotny rewolwerowiec” biznesman z doświadczeniem militarnym, któremu odbije i zabije socjalistów? A może było to zupełnie coś innego?

Osobiście nie wierzę, by ten człowiek sam mógł dokonać tych ataków. Jak mógłby zastrzelić tyle ludzi na wyspie, sam, bez żadnego szkolenia antyterrorystycznego? Ktokolwiek to zrobił, wiedział jak zabijać dużą liczbę ludzi z bliska, i widocznie był w tym dobry. To jest inny aspekt sprawy; jedna rzecz nienawidzić „socjalistów”, czy imigrantów, i myśleć, że niszczą twój kraj, a co innego zastrzelić setkę z nich z bliska i przechodzić przez nich, kiedy leżeli, by zastrzelić więcej. To wymaga bardzo wyjątkowej osoby, specyficznie wyszkolonej i doświadczonej. Jest to coś, do czego kwalifikacji nie daje sama nienawiść.

Osąd zostawię na później, kiedy dowiem się więcej, tymczasem historia o Andersie Behringu Breiviku wydaje mi się dosyć dziwna.

* * *

Komentarz Johna Kaspera:

InfoWars wyszła z ciekawa sprawa o zamachu bombowym, łącznie z podejrzeniem, że zamiast bomby w aucie, zainstalowano ją pod ziemią, i przypadkowo niedawno prowadzono tam roboty kanalizacyjne. http://www.infowars.com/oslo-terror-whose-agenda-does-it-serve/

Komentarze 4 to “Rozwikłanie Andersa Behringa Breivika”

 1. obserwator Says:

  Hasbara już znalazła „rosyjski ślad” zamachu.
  Wyjdzie na to, że to nie Mossad a Putin odpowiada za Oslo.
  http://cogito.salon24.pl/326969,norwegia-rosyjski-slad
  http://jaszczur09.blogspot.com/2011/07/zamach-w-norwegii-w-cieniu-kremla.html
  To by pasowało do schematu „zimnego czekisty” z dymiącym naganem w ręku.
  Kto wie, może i WTC też będzie dało radę zwalić na Putina.

 2. Ola Gordon Says:

  a mnie bardzo dziwi to, że nie ‚podano’ jakoby Breivika sponsorował przyjaciel – Ahmadineżad, wtedy byłby pretekst…

 3. Polak Says:

  Ciekawe kiedy Andreas popełni samobójstwo

 4. jkl Says:

  Hm, krótkie „śledztwo” w internecie wskazuje, że 790 to kod samozatrudnienia stosowany w norweskich dokumentach finansowych.
  Np.
  770 Private konsumentorienterte
  organisasjoner uten profittformål
  (ideelle organisasjoner)
  790 Personlig næringsdrivende
  810 Lønnstakere, trygdede mv.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: