Izraelska „zemsta” dosięga Oslo


Israeli ‘Venegeance’ strikes Oslo

http://rehmat1.wordpress.com/2011/07/23/israeli-venegeance-strikes-oslo/

rehmat – 23.07.2011 tłumaczenie Ola Gordon

Wczoraj usłyszałem wiadomość o piątkowym ataku w Norwegii, którego celem były biura rządowe i obóz młodzieżówki Partii Pracy, w wyniku czego zginęły 92 i okaleczono kilkadziesiąt osób. Jednak to, co mnie to zaciekawiło, to twierdzenie (w ciągu godziny od zdarzenia, jak 11 IX), że był to akt zemsty ‚dżihadystów’, za 500 norweskich żołnierzy walczących w Afganistanie w ramach sił NATO. Postanowiłem więc poszukać, kto jest naprawdę wściekły na ten nordycki naród, poza muzułmańskim ‚dżihadem’.

Jak podała wczoraj norweska policja, mężczyznę rzekomo odpowiedzialnego za atak na premiera Norwegii w Utoya, 32-letni Norweg, Anders Behring Breivik, zauważono również w Oslo przed wybuchem bomb. Brytyjski Guardian (23 lipca) doniósł, że atak miał motyw polityczny i nie był dziełem tzw. islamskiego terroryzmu.

Norweski premier Jens Stoltenberg powiedział: „Nikt bombami nie zmusi nas do milczenia. Nikt nie zmusi nas strzałami do milczenia. Nikt nas nie wystraszy by przestać być Norwegią”.

2002 – Eva Kristen Hansen, przywódca norweskiej młodzieżówki Partii Pracy, wezwała Prokuratora Generalnego Norwegii do zbadania, czy izraelski premier gen. Ariel Szaron może być oskarżony o zbrodnie przeciwko ludzkości.

2010 – Egil Drillo Olsen, trener norweskiej drużyny piłkarskiej, napisał w dzienniku Aftenposten, że „bojkotu Izraela domaga się 90% światowej populacji. Nie może być wiele różniących się opinii”.

Alan Dershowitz (Harvard Law School), 29 marca 2011 roku napisał w The Wall Street Journal, że to Norwegowie najbardziej nienawidzą państwo Izrael. Dlaczego? Bo, jak powiedział mu dziekan wydziału prawa Bergen University, że czułby się uhonorowany, gdyby był obecny na jego wykładzie nt. sprawy O J Simpsona – jeśli obieca, że nie powie nic na temat Izraela. Administrator szkoły Trondheim powiedział Dershovitzowi, że na kampusie Izrael był tematem zbyt ‚kontrowersyjnym’.

Marzec 2011 – Partia Socjalistyczna, koalicjant w norweskim rządzie, wezwała do akcji militarnej przeciwko podmiotowi syjonistycznemu, jeśli zdecyduje się zaatakować Gazę w przyszłości.

Kwiecień 2011 – Norweska Liga Obrony (NDL) zorganizowała pierwszą anty-izraelską demonstrację. Jest ciekawe, że jej brytyjski odpowiednik, brytyjska Liga Obrony (EDL) ma ścisłe związki z Izraelem.

W poniedziałek, norweski minister spraw zagranicznych, Jonas Gahr Stoere, po spotkaniu z Mahmoudem Abbasem, powiedział dziennikarzom, że jest „w pełni uzasadnione”, żeby Palestyńczycy wnieśli swoją sprawę o państwowość na forum ONZ we wrześniu. W ub. miesiącu, Jonas powiedział w norweskim parlamencie, że Syria ma prawo odebrać Wzgórza Golan spod żydowskiej okupacji.

Komentarzy 5 to “Izraelska „zemsta” dosięga Oslo”

 1. Admin Says:

  Wayne Madsen o zamachu w Oslo: to robota Mossadu

  „Norwegia miała zamiar głosować za uznaniem państwa palestyńskiego w Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych i terrorystyczny atak Mossadu miał symboliczną wymowę. Negocjacje, które doprowadziły do międzynarodowego porozumienia w sprawie przyszłości Palestyny znane są jako „Porozumienia z Oslo” – twierdzi dziennikarz śledczy, były oficer wywiadu marynarki amerykańskiej [US Navy Intelligence], Wayne Madsen.

  Według http://www.washingtonsblog.com/2011/07/terrorist-bomb-attack-in-oslo-norway.html Norwegia jest bardzo nieprawdopodobnym celem ataku terrorystów muzułmańskich:

  * Norwegia popiera uznanie państwa palestyńskiego:
  http://af.reuters.com/article/worldNews/idAFTRE76H4G520110718
  * Norwegia wykluczyła izraelskie inwestycje. Jak donosił ubiegłego roku Haaretz, liczący 450-miliardów euro norweski fundusz przemysłu wydobycia ropy nie zezwolił dwóm izraelskim firmom na udział w inwestycjach ze względów etycznych, co zostało publicznie ogłoszone przez norweskiego ministra finansów.
  * Senator Lieberman oskarżył Norwegię o propagowanie antysemityzmu.
  * Norwegia ogłosiła zamiar wycofania się z wojny w Libii.
  * Letni obóz [na wyspie] gdzie miała miejsce strzelanina był poprzedniego dnia miejscem pro-palestyńskiej imprezy.

  Wszystkie powyższe fakty zupełnie nie pasują do profilu państwa, które mogło by być celem muzułmańskich terrorystów.
  Dlatego wielu obserwatorów twierdzi, iż terrorystyczne zamachy w Norwegii to kolejna operacja fałszywej flagi.

  Saman Mohammadi
  http://disquietreservations.blogspot.com

  Za: http://marucha.wordpress.com/2011/07/23/wayne-madsen-o-zamachu-w-oslo-to-robota-mossadu/

 2. Admin Says:

  Info nieco czasowe, ale wzbogaca nasz obraz relacji Norwegia – Izrael (światowy terrorysta)

  Norwegia: Nie sprzedawać broni do Izraela

  Norweska minister edukacji i przewodnicząca Partii Socjalistycznej Lewicy (Sosialistisk Venstreparti), Kristin Halvorsen, stwierdziła dzień po brutalnej napaści armii izraelskiej na Flotyllę Wolności: Wszyscy powinni przyjąć stanowisko Norwegii, która wyklucza dostawy broni do Izraela.

  Dodała: Gdy czynimy tak tylko my, nie niesie to wielkich skutków ze sobą, ale obecna sytuacja jest nie do przyjęcia.

  31 maja Norwegia wezwała ambasadora Izraela w Oslo, oświadczając, że atak na Flotyllę Wolności był niedopuszczalny.

  Rzecznik norweskiego ministerstwa spraw zagranicznych Bjørn Jahnsen powiedział AFP, że trzej norwescy uczestnicy Flotylli nie ponieśli szwanku na zdrowiu w wyniku działań Izraela.

  Za: http://palestyna.wordpress.com/2010/06/08/norwegia-nie-sprzedawac-broni-do-izraela/

 3. thetomek4791 Says:

  Wszyscy Skandynawowie połączcie sie by walczyć preciwko syjonistycznym wpływom.My Polacy wam pomożemy i sie przyłączymy do walki przeciwko globalistom.Dość tego spoufalania,szantażowania

 4. Ola Gordon Says:

  fragment komentarza {Ed i Diane] 24.07.2011 14:23:15 na http://zamach.nowyekran.pl/post/21652,zamach-w-oslo

  Imię / nazwisko Behring.796500 BEHRING http://www.avotaynu.com/csi/csi-result.html?page=next
  Zmieniono nazwisko: do BREVIK dodano „i” i powstało BREIVIK. http://www.avotaynu.com/csi/csi-result.html?page=next

 5. Ola Gordon Says:

  Z kart historii – 65 rocznica:

  22 lipca 1946 roku syjonistyczna grupa bojówkarzy z Irgunu wysadziła w powietrze hotel King David w Jerozolimie. Zginęło 91 i okaleczono 45 osób.

  http://en.wikipedia.org/wiki/King_David_Hotel


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: