Pomnik w Biełgogrodzie


za:   www.slavs.org.ua/vyacheslav-mikhailovich-klykov-pamyatniki-knyazyu-svyatoslavu

Przekład: R.X.

Pomnik Wielkiemu Księciu Kijowskiemu Światosławowi został odsłonięty w malowniczym zakątku okręgu biełgorodskiego blisko chołkinskiego monasteru. Odsłonięcie pomnika zostało dokonane z okazji 1040-lecia pogromu żydowskiego kaganatu chazarskiego przez Wielkiego Księcia Światosława. Autor pomnika, artysta-rzeźbiarz Wiaczesław Kłykow przedstawił Światosława wierzchem na koniu, miażdżącego kopytami końskimi chazarskiego wojownika na tarczy którego widnieja gwiazda Dawida.

Sekretarz Generalny Euroazjatyckiego Kongresu Żydowskiego (EAK) Michaił Czlienow nazwał postawienie pomnika „potwornością” i „antysemicką prowokacją”. „Innej opinii być nie może”-stwierdził przywódca EAK „Pomnik przedstawia księcia Światosława depczącego kopytami końskimi żydowski symbol narodowy-gwiazdę Dawida”-stwierdził Czlienow.

Model pomnika Księcia Światosława

Pomnik naturalnej wielkości

Komentarzy 10 to “Pomnik w Biełgogrodzie”

 1. Ość Says:

  Nareszcie powstał pomnik Światosława, pogromcy chazarskiej dziczy. Dzięki ci Wiaczesławie Kłykow za odwagę. Wspaniała sprawa. :-))))))

 2. Anonim Says:

  Bardzo piekny pomnik -utrwalanie chwaly slowianskiego oreza !Dziekujemy panie Wiaczeslawie .Powinni sprzedawac miniaturki tego pomnika.

 3. gość Says:

  Chwała

  Jak sobie od razu żydzi przypomnieli. Niech wiedzą, że może ich czekać powtórka z przeszłości, nawet jak cały świat zapłonie od ich wojennych podżegań, nie ominie ich kara.

  Dobrze że tak się stało, ludzie zaczną szperać w historii, a to doprowadzi ich do dzisiejszej zakamuflowanej bandy morderców wiadomego pochodzenia.

 4. stary-stach Says:

  należałoby zamówić takie „modele pomnika” i porozstawiać w Polsce

 5. Anonim Says:

  jezeli to mozliwe zamawiam go jako pierwszy.

 6. Wojwit Says:

  Światosława nam trzeba!

 7. Wojwit Says:

  Tamten organ, to wulgarnie po rosyjsku „hier”. Nie tak tłumaczy się więc nazwisko tego rzeźbiarza, bo ‚czlien” to, tak jak i w polskim, członek czy to ciała (każdy) czy też jakiegoś gremium. A pan coś już popił przed „łykendem”, że ma takie skojarzenia za warte publikacji na publicznym bądź co bądź forum?

 8. Ość Says:

  Chętnych do powtórki tego czego Światosław dokonał jest wielu. Czekają tylko na odpowiednią okazję. Przyjdzie czas, że odwróci się „Talbruździk” i 180 stopni. A co będzie wtedy nie trudno zgadnąć.

 9. DDD Says:

  Zasadniczo Światosław Igorewicz nie był Słowianinem był Rusem czyli Waregiem/Wikingiem. Inną sprawą jest, że mógł być zeslawizowany (przebywał przecież w środowisku słowiańskim. Stąd jego słowiańskie imię).

 10. Jacek Says:

  starszym w wierze=pejsom na pewno nie spodobałten pomnik. Jeśli ktoś ma ten pomnik w postaci rysunku na koszulkę i podpis który znajduje się pod nim proszę mi przesłać: smok5@vp.pl


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: