Kastracja armii w toku. Czy naprawdę w Rosji nie ma już prawdziwych rosyjskich oficerów zdolnych powstrzymać MIEDWIEPUTÓW – okupantów?


źródło: www.3rm.info/13284-kastraciya-armii-budet-prodolzhena-neuzheli-v.html

Tłum z jęz. ros R.X.

Rząd Rosji przystąpił do tworzenia projektu budżetu na lata 2012-2014. Wśród niektórych radykalnych środków zaproponowanych przez Ministerstwo Finansów jest rezygnacja ze zwiększenia liczby żołnierzy kontraktowych i oficerów w celu zaoszczędzenia 160 miliardów rubli. Innym środkiem proponowanym w projekcie jest zmniejszenie armii w ciągu trzech lat o 15% oszczędzając tym samym dodatkowe 50 miliardów rubli. Zamówienia państwowe na dostawy sprzętu wojskowego będą także cięte w przeciągu trzech lat, do 100 miliardów
rocznie. Jeśli będzie obcięte skumulowane kredytowanie hipoteczne dla wojskowych, co także jest rozważane, to będzie zaoszczędzone jeszcze 78 miliardów rubli.

Tania, ale o słabej zdolności bojowej armia, z siłą o zerowej skuteczności, może okazać się bardzo kosztowną. Najbardziej jaskrawym przykładem ostatnich lat jest wojna w Libii, gdzie
praktycznie Siły Zbrojne USA odeszły od działań bojowych. USA dały możliwość europejczykom zademonstrowania ich siły. Opór ze strony wojsk Kadafiego jest praktycznie zerowy. Ale i rezultat jest taki sam bo europejczycy nie mają czym walczyć.

Jednakże już teraz koszt prowadzenia działań bojowych osiągnął poważny poziom. Nieskuteczność stosowania drogiej amunicji jest potwierdzona faktem, że po trzech miesiącach działań bojowych nie widać ich końca. Oto ku czemu prowadzi taka oszczędność, prowadzi do kosztownych działań bojowych, nieskutecznych i w rzeczywistości bez osiągania celu.

W odróżnieniu od drogiej ale o pełnej zdolności bojowej armii,”tanie wojska” są ogromnym obciążeniem dla całego kraju. Pieniądze trzeba ciągle wydawać, a korzyści nie ma żadnej. Nawet z przeciwnikiem taka armia nie potrafi się uporać. Można powiedzieć, że pieniądze ulatują w powietrze ponieważ taka armia nie jest w stanie wypełnić postawionych jej zadań
w żadnym wypadku. Europejczycy mają niezawodną tarczę,USA, które będą bronić ich w wypadku konieczności przed każdym zagrożeniem.

Komentarze 2 to “Kastracja armii w toku. Czy naprawdę w Rosji nie ma już prawdziwych rosyjskich oficerów zdolnych powstrzymać MIEDWIEPUTÓW – okupantów?”

  1. Wojwit Says:

    „Europejczycy mają niezawodną tarczę,USA, które będą bronić ich w wypadku konieczności przed każdym zagrożeniem.” Autor artykułu tworzy czasem teksty dla kabaretu i coś źle „posklejał”?

  2. Admin Says:

    Technologia + NATO.

    Oczywiście jak wygląda militarna „współpraca” i ile są warte obietnice Zachodu, doskonale wiemy, pamiętając o II WŚ oraz jej skutkach dla nas. Nie wspominając już o czasach współczesnych.

    Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia ;]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: