„Odrodzenie Rosji” – kraj corocznie „zażywa” 70 ton heroiny


Za: http://wiadomosci.monasterujkowice.pl/?p=6580

Prezent dla znienawidzonej Rosji

Bardziej śmiercionośna od terroryzmu, o wiele bardziej niszczycielska od alkoholu – heroina, jak podaje Le Monde, to bicz numer jeden na Rosję.

Według danych Państwowego Centrum Kontroli Obrotu Narkotykami, corocznie z powodu przedawkowania heroiny umiera w Rosji 30 tysięcy ludzi. Rosja zużywa 21% heroiny, wytwarzanej na terenie Afganistanu, – 70 ton na rok. Organy do walki z handlem narkotykami przechwytują jedynie 4 % narkotyków, które trafiają do Rosji.

„Bezsilne” Służby Państwowego Centrum Kontroli Obrotu Narkotykami, kierowane przez Wiktora Iwanowa, są zmuszone stwierdzić, że 2 miliony młodych ludzi w wieku od 18 do 39 lat regularnie zażywa heroinę, jak pisze gazeta, a którą cytuje Ino Pressa.

Pewien Uzbek z Batkenu powiedział w wywiadzie dla Le Monde: „Od końca lat 90-tych XX wieku moja rodzina utrzymuje się z sprzedaży narkotyków, w tej chwili jest to już prawdziwa dynastia. Moi wujkowie, bracia, bracia stryjeczni zbili całe majątki na narkotykach” – cytuje gazeta, przyznając, że w kraju, gdzie średnia wypłata wynosi 790 euro, bardzo łatwo można podać się pokusie – kilogram heroiny, kupiony za 1,5 tysiąca dolarów w Afganistanie, na granicy z Kazachstanem kosztuje już 6 tysięcy, a w Moskwie – 50 tysięcy dolarów.

Kirgizja jest ważnym punktem na heroinowym szlaku – partie narkotyków z tadżyckiej granicy wędrują do Osz, a stamtąd do Uzbekistanu albo Kazachstanu, opowiada dziennikarka. Wszystkie te partie narkotyków trafiają na koniec do Rosji.

Na zakończenie gazeta zwraca uwagę na dziwną i, prawdopodobnie, nieprzypadkową nazwę struktury odpowiedzialnej za walkę z handlem narkotykami w Rosji: Federalna służba kontroli obrotu narkotykami.

Źródło: http://3rm.info/main/5665-vozrozhdenie-rossii-strana-potreblyaet-70-tonn.html

Komentarze 4 to “„Odrodzenie Rosji” – kraj corocznie „zażywa” 70 ton heroiny”

 1. obserwator Says:

  Za szmuglowanie heroiny z okupowanego przez Duży USrael Afganistanu odpowiedzialna jest CIA – największy kartel narkotyczny świata.
  Mało znana w Polsce jest historia udziału CIA w szmuglowaniu kokainy do USA. Dużo więcej zajmowały się tą sprawą strony angielsko- czy niemiecko języczne.
  Przypomnę choćby przypadek, gdy samolot CIA z czterema tonami kokainy rozbił się w Meksyku.
  http://worldcontent.twoday.net/stories/4293297/
  Rosję żydostwo niszczy na wszelkie możliwe sposoby. Narkomania jest jednym z nich.

 2. no name Says:

  srednia krajowa prawie jak u nas ;-]

 3. stary-stach Says:

  no w końcu przyznali po co pchali wojsko do Afganistanu

 4. sentintel Says:

  Obserwator:
  „Mało znana w Polsce jest historia udziału CIA w szmuglowaniu kokainy do USA. ”

  Na moim blogu są artykuły o szmuglowaniu narkotyków przez CIA


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: