Materiały filmowe dotyczące politycznej sytuacji w Rosji


Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli znajdzie się ochotnik znający profesjonalnie język rosyjski i zechce zrobić transkrypt do poniższych materiałów filmowych dla polskiej publiczności.

„Kto sądzi, że Rosja jest dla Rosjan ten jest idiotą i kretynem” – W. Putin

Евреи оккупировали Россию! The Jews occupied Russia!

Komentarze 2 to “Materiały filmowe dotyczące politycznej sytuacji w Rosji”

 1. obserwator Says:

  Odnośnie pierwszego filmu i wypowiedzi: „kto mówi, że Rosja jest dla Rosjan jest kretynem i idiotą…” Film urwano, gdy Putin mówił do nich, że są prowokatorami.
  Znalazłem info o tym, że biali prawdziwi Rosjanie dokonali egzekucji na Tadżyku i Dagestańczyku.
  http://www.paranormalne.pl/topic/10741-rosyjscy-neonazisci-znowu-morduja/
  Oficjalna nazwa Rosji brzmi Federacja Rosyjska. Rosja w czasach imperializmu carskiego podbiła ogromne nierosyjskie tereny, zniewoliła dziesiątki nierosyjskich narodów na siłę włączając je do rosyjskiego imperium. A dzisiaj oszołomy z wybujałym nacjonalizmem krzyczą: Rosja dla Rosjan, myśląc, że to ratunek dla ich państwa. Gdyby ich niechęć dotyczyły tylko obcych, napływających do Rosji, mógłbym próbować ich zrozumieć. Ale oni gardzą każdym, kto nie jest Rosjaninem. Gardzą także tymi, których w przeszłości Rosja podbiła, zaanektowała i przywłaszczyła sobie ich tereny. Syberia nigdy nie była etnicznie „rosyjska”. A dzisiaj Rosjanie uważają Syberię za ich własność. To samo dotyczy republik kaukaskich.
  Hasło „Rosja dla Rosji” przypomina mi hasło „Niemcy dla Niemców”. Czym się to hasło zakończyło dla Polaków w czasach II wojny – pamiętamy. Niemcy brutalnie wypędzali Polaków z terenów przyłączonych do Niemiec. Właśnie pod hasłem „Niemcy dla Niemców”.
  Powoływanie się przez szowinistów rosyjskich na carów, którzy zniewolili dziesiątki narodów nie napełnia mnie optymizmem. Nie cieszyłoby mnie, gdyby tacy szowiniści przejęli w Rosji władzę.
  Patrząc z tej perspektywy nie potępiam Putina za tę wypowiedź.

 2. obsrajwator... Says:

  … właśnie rozwijałeś wszelkie wątpliwości. Moje gratulacje.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: