Gaza odrzuca pomoc od greckiego rządu


Gaza rejects Greek government charity

 http://warisacrime.org/content/gaza-rejects-greek-government-charity

davidswanson – 15.07.2011 tłumaczenie Ola Gordon

Zamieszczony poniżej list dostarczono greckiemu rządowi 12 lipca 2011 roku, stawia sprawę jasno, że mieszkańcy Gazy chcą wolności i poszanowania praw człowieka, łącznie z prawem do prowadzenia godnego życia, a nie datków. Pozornie głuchy na ich wezwanie, wczoraj rzecznik greckiego MSZ, Delavekouras, powtórzył „hojną ofertę” greckiego rządu, że dostarczy ograniczoną pomoc humanitarną mieszkańcom Gazy – zamiast pomóc im w odzyskaniu wolności, która im się słusznie należy.

My, członkowie palestyńskiego społeczeństwa obywatelskiego w Strefie Gazy, obserwujemy działania waszego rządu podejmowane w celu blokowania wypłynięcia Flotylli Wolności 2 w kierunku największego więzienia na otwartym powietrzu – Gazy – rzucenia wyzwania zbrodniczej izraelskiej blokadzie. Blokada Gazy pozbawiła nas rzeczy, które większość ludzi uważa za oczywiste, a przede wszystkim, naszą swobodę przemieszczania się. Nie wolno nam korzystać z odpowiedniej opieki zdrowotnej i możliwości kształcenia, ponieważ nie możemy swobodnie podróżować. Jesteśmy odcięci od rodzin mieszkających w innych częściach okupowanego terytorium i za granicą, i nie możemy zachęcać ludzi do odwiedzenia nas w Strefie Gazy. Teraz wy importowaliście to ograniczenie na ludzi, których główną misją jest solidarność z nami.

Mieszkańcy Gazy potrzebują nie tylko pomocy humanitarnej, gdyż nie mamy możliwości budowy naszej gospodarki. Nie wolno nam importować surowców, ani eksportować; nasi rybacy i rolnicy są ostrzeliwani podczas łowienia ryb lub zbierania plonów. W wyniku celowej izraelskiej polityki, 80% ludzi jest uzależnionych od pomocy żywnościowej, nasza infrastruktura jest w rozsypce, a nasze dzieci nie wyobrażają sobie dnia, gdy poznają wolność.

Wasza oferta dostarczenia ładunku Flotylli Wolności umacnia przekonanie, że pomoc humanitarna rozwiąże nasze problemy i jest słabą próbą ukrycia waszego współudziału w izraelskiej blokadzie.

Jest nam przykro, że nie akceptujemy waszej litości. Organizatorzy i uczestnicy Flotylli Wolności wiedzą, że w ​​naszej sytuacji nie chodzi o pomoc humanitarną, lecz o nasze prawa człowieka. Oni niosą ze sobą coś ważniejszego niż pomoc; niosą nadzieję, miłość, solidarność i szacunek. Wasza oferta zmowy z naszymi prześladowcami dostarczenia pomocy dla nas jest całkowicie nie do przyjęcia.

Rozumiemy, że jesteście pod ogromną presją polityczną by wykonywać wolę izraelskiego reżimu, współpracować z Izraelem w łamaniu prawa międzynarodowego i legitymizowania okupacji, odmawiamy przyjęcia waszych okruchów. Pragniemy wolności, godności i możliwości dokonywania wyborów w naszym codziennym życiu. Apelujemy, byście natychmiast rozpatrzyli sprawę i pozwolili wypłynąć Flotylli Wolności.

Na koniec uznajemy historyczne relacje między naszymi narodami i poparcie waszego kraju dla naszych słusznych praw. Pamiętając o tej historii, i waszym wcześniejszym uznaniu wolności, której odmawia się nam, wzywamy, byście umożliwili łodziom Flotylli Wolności wypłynięcie do Gazy, kwestionując w ten sposób nielegalną izraelską blokadę Gazy i nielegalną okupację palestyńskiej ziemi.

Z szacunkiem

Palestyńska Sieć NGO

reprezentująca ponad 60 ngo w Gazie

http://www.pngoportal.net

Napisane w Bez kategorii. Możliwość komentowania Gaza odrzuca pomoc od greckiego rządu została wyłączona
%d blogerów lubi to: