Badanie: Wspólne cechy charakteru polityków i seryjnych morderców


Politicians share personality traits with serial killers: Study

http://current.com/1knrukc

Andrew Malcolm – 15.06.2011 tłumaczenie Ola Gordon

 Wykorzystując swoje doświadczenie w ściganiu, oraz dane otrzymane z analizy zachowania dokonanej przez jednostkę FBI, Jim Kouri zebrał szereg cech osobowości wspólnych dla kilku zawodów.

Kouri, wiceprezes Narodowego Stowarzyszenia Szefów Policji, zebrał takie cechy, jak: powierzchowny urok, przesadne poczucie własnej wartości, łatwość wypowiadania się i kłamania, oraz brak wyrzutów sumienia i manipulacja innymi.

Te cechy, na które Kouri zwraca uwagę w swojej analizie, są wspólne dla psychopatycznego seryjnego mordercy.

Ale – i tu jest coś, co może wywołać wiele kontrowersji i defensywnej dyskusji – te cechy są wspólne także dla amerykańskich polityków. (Być może już to podejrzewaliśmy.)

Tak. odkładając na bok brutalne zabójstwo, wybrani przez nas urzędnicy, często wykazują wiele cech charakteru dokładnie takich samych jak kryminaliści, którzy uciekają od policji, ale nie od urzędów.

Kouri zauważa, że ci kryminaliści są psychicznie zdolni dokonywać podłych czynów, bez zwracania uwagi na konsekwencje społeczne, moralne czy prawne, oraz całkowicie bez wyrzutów sumienia.

„To pozwala im robić co chcą i kiedy chcą”, napisał. „Paradoksalnie, te same cechy występują u mężczyzn i kobiet, których pociąga popularność i silna pozycja w społeczeństwie, w tym stanowiska polityczne”.

Dobre sobie! A my nie tylko głosowaliśmy na tych ludzi, ale płacimy im pensje i powierzamy im dysponowanie naszym skarbem narodowym w mądry sposób.

Nie znamy Kouriego tak dobrze. Być może próbuje manipulować nami swoimi elokwentnymi i prowokacyjnymi wypowiedziami. Ale z drugiej strony …

Dodaje:

„Choć wielu przywódców politycznych będzie zaprzeczać tej ocenie dotyczącej ich podobieństwa do seryjnych morderców i innych zawodowych przestępców, jest to częścią psychopatycznego profilu, który mogą być wykorzystywany w ocenie zachowań wielu urzędników i prawodawców na wszystkich szczeblach administracji rządowej”.

 

Jedna odpowiedź to “Badanie: Wspólne cechy charakteru polityków i seryjnych morderców”

  1. Badanie: Wspólne cechy charakteru polityków i seryjnych morderców « PRACowniA Says:

    […] tłumaczenie: Ola Gordon [Badanie: Wspólne cechy charakteru polityków i seryjnych morderców] […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: