Dlaczego Polacy mają odpowiadać za zbrodnie hitlerowców?


Z okazji wczorajszej rocznicy niemieckiej zbrodni w Jedwabnem, przytaczamy dla przypomnienia, niestety do dziś aktualny materiał. 

Żydzi od lat atakują Polaków, pomawiając ich o współprace z Niemcami  w czasie wojny. Dzieje się tak dlatego, że  godzą się na to, co jest słusznie przyjmowane przez opinię światową i Żydów,  jako przyznanie się do winy.

Przyjęcie takich biernych postaw w Polsce, nawet, a raczej przede wszystkim przez luminarzy władzy, jest podłością, głupotą i zdradą narodową.

Winę za  to ponosi także światła część społeczeństwa, która nie tylko milczy, ale uniemożliwia ustalenie i pokazania prawdy. Zaledwie  nieliczna grupa miała odwagę publicznie bronić honoru Polaków, ale nie otrzymała potrzebnego i silnego poparcia. Przytaczamy tekst Otwartego  Listu Otwartego skierowany do ówczesnego Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego,  w obronie godności Narodu Polskiego. Na List ten umieszczony  w internecie nie było żadnej reakcji społecznej i władz RP. Nie należy się więc dziwić coraz bezczelniejszym poczynaniom środowisk żydowskich w kraju i na świecie.

W czasie wojny Żydzi dowiedli, że respektują i uznają tylko argument siły, pałki, przemocy, stosowanej przez hitlerowców, a obecnie przez państwo Izrael wobec ludności arabskiej.

Pan Prezydent Aleksander Kwaśniewski –

List Otwarty (1)

PANIE PREZYDENCIE! NIECH PAN NIE PRZEPRASZA W IMIENIU NARODU!

Zapowiadał Pan publicznie, że 10 lipca, w 60 rocznicę zamordowania Żydów w Jedwabnem przeprosi Pan ich w imieniu narodu polskiego za mord dokonany przez Niemców.

Na jakiej podstawie Pan sądzi, że Naród, którego Pan jest reprezentantem, upoważnił Pana do przepraszania Żydów za zbrodnie dokonane przez Niemców?

Coraz więcej dowodów świadczy niezbicie, że sprawcami zbrodni w Jedwabnem, jak i w innych miejscach okupowanej Europy, byli Niemcy.

Wielu żydowskich naukowców uczciwie przyznaje, że sprawcami holokaustu byli Niemcy i tylko oni odpowiadają za te zbrodnie.

Żydowski pisarz Henryk Grynberg za ludobójstwo Żydów obciąża wyłącznie Niemców, Zachód i chrześcijaństwo, pisząc –  „Gdyby przyjrzeć się obsesji Hitlera i jego wyznawców, to można dojść do przerażającego wniosku, że nie o Gdańsk chodziło, ani nawet o całą Polskę, ale właśnie o polskich Żydów, nie o Europę, lecz o Europę bez Żydów. Napadając na Polskę, Hitler był przekonany, że Zachód przeciwko niemu nie wystąpi. Liczył też, nie bez uzasadnienia, na wzrost swojej popularności w świecie, właśnie przez prześladowanie Żydów, podobnie jak pod koniec wojny jego apostołowie liczyli na bezkarność za swoją zbrodnię, gdyż była ona zbrodnią przeciwko Żydom. (…)

Wiosną 1942 r. Hitler powziął swoją eschatologiczną decyzję (…), że ani jeden Żyd nie ma pozostać na świecie. Skazano na śmierć wszystkich Żydów, jacy się urodzili, a nawet tych, którzy nie zdążyli się jeszcze urodzić, bo jak wskazuje Franklin Littell, dziecko żydowskie urodzone w 1944 roku skazane było na śmierć na dwa lata przed swym urodzeniem”.(2)

Cytat ten dowodzi, że niektórzy Żydzi wskazują uczciwie rzeczywistych sprawców zbrodni i nie obwiniają za nią Polaków.

Jeśli więc 10 lipca chce Pan przeprosić Żydów za zbrodnie dokonane na nich przez Niemców, to niech Pan to uczyni w imieniu własnym i najbliższego swojego otoczenia.

Zapewne w tym geście przeprosin krzywdzącym i niesprawiedliwym wobec Polaków, ma Pan jakiś interes osobisty, ale nie narodowy, nie polski, więc niech Pan nie wciąga w to Narodu, bo nie upoważnił on Pana do tego. Na pewno nie upoważnili Pana ludzie, którzy ratowali Żydów, a także ci, co doznali od nich krzywd i upokorzeń w czasie wojny, na terenie ZSRR i w PRL: ofiary Berii, Bermana, Brystigerowej, Rożańskiego, Fejgina, Wolińskiej, Morela, Michnika, Światły i tysięcy innych.

Nie upoważniły Pana nowe ofiary Żydów, którzy opanowali i zniszczyli „Solidarność”, przyczynili się do zrujnowania państwa, jego gospodarki, skazali społeczeństwo na nędzę, cierpienie, upokorzenie i pozbawili je wszelkiej nadziei – tacy jak Karol Modzelewski, Adam Michnik, Jan Lityński, Jerzy Osiatyński, Bronisław Geremek, Seweryn Blumsztajn, Alina Grabowska, Aleksander i Eugeniusz Smolarowie, Marek Siwiec i setki im podobnych.

Nie upoważniły Pana ofiary uśmierconych, zagłodzonych, zamęczonych w łagrach sowieckich, na zesłaniu, w więzieniach, obozach stalinowskiej PRL, polscy patrioci i ich najbliżsi.

Nie oznacza to, że nie zdarzały się pojedyncze przypadki współpracy Polaków z niemieckim okupantem, ale były to incydenty odosobnione, piętnowane przez Polaków i surowo karane, nawet śmiercią.

Ci nieliczni kolaboranci wydawali Niemcom, nie tylko Żydów, ale także Polaków ( np. zadenuncjowanie gen. Grota Roweckiego, żołnierzy Armii Krajowej przez Marcelego Nowotkę sekretarza KC PPR, ukaranego śmiercią przez jego towarzyszy pod przewodnictwem braci Mołojców).

Słusznie też  karano tych kolaborantów, w tym narodowości żydowskiej, którzy wysługiwali się okupantowi sowieckiemu. Nie był to przejaw antysemityzmu, ale akt sprawiedliwości i zemsty wykonywany na zdrajcach, na wrogach Polski.

Nie odwołuje się do Pana uczciwości, przyzwoitości, bo to i tak nie byłoby skuteczne, ale do rozsądku i wyobraźni. Przepraszanie Żydów za zbrodnie niemieckie i przypisywanie ich Polakom może bardzo zaszkodzić Panu, Pana otoczeniu i Pańskiemu obozowi politycznemu. Polacy głosowali na Pana  nie z sympatii, z szacunku, w wyniku zaufania, ale dlatego, że Pana konkurenci: Wałęsa, a następnie Krzaklewski wspierani mocno przez Kościół byli znienawidzeni przez naród.

Zapewne w najbliższych wyborach uda się Pańskiemu obozowi uzyskać najwięcej głosów i przejąć władzę, ale tym razem społeczeństwo może zbojkotować wybory i pójdzie do urn np. 20 czy 30 proc., wówczas trudno będzie powoływać się na poparcie narodu.

Dlatego nie powinien Pan przepraszać Żydów za niemieckie zbrodnie i obrażać Polaków, choćby, dlatego, by naród nie nazwał Pana „Prezydentem wszystkich Żydów w Polsce”.

W imieniu Komitetu Pamięci Ofiar Stalinizmu i Niezależnego Instytutu Stosunków Polsko-Żydowskich – dr Leszek Skonka ( Wrocław, tel. 691830350

e-mail – stalinism@wp.pl pamiecnarodu1@yahoo.pl

(1)Wybraliśmy  formę „listu otwartego” by  z naszym apelem  dotrzeć do Pana i do społeczeństwa,

(2) Henryk Grynberg, Ludzie Żydom zgotowali ten los, „Archipelag” Nr 5/10/, Berlin Zachodni 1984).

Źródło: http://skonka-leszek.blog.onet.pl/Dlaczego-Polacy-maja-odpowiada,2,ID410701495,n

Komentarze 3 to “Dlaczego Polacy mają odpowiadać za zbrodnie hitlerowców?”

 1. mgrabas Says:

  słuszne pytanie!

  podobnych pytań jest więcej:

  dlaczego rolnicy całego świata mają odpowiadać przed MONSANTO za zbrodnie MONSANTO?
  (MONSANTO produkuje np. rośliny modyfikowane genetycznie, załatwia sobie patent na fragment zmienionego kodu DNA, dopuszcza się zbrodni zanieczyszczania upraw rolników uprawiających naturalną roślinność i jeszcze ich za to oskarża!
  albo np. MONSANTO opatentowuje dowolny istniejący w przyrodzie fragment genu lub jakąś istniejącą metodę produkcji zwierząt i przy pomocy swoich wpływów wśród możnych tego świata doprowadza do kosztownych procesów prawnych, których oskażeni przez MONSANTO nie są w stanie wygrać)

  dlaczego wszystkie państwa świata mają płacić kary możnym tego świata za przypisywaną „winę” zwiększania „globalnego ocieplenia Ziemi”, podczas gdy:
  1. zmiany klimatyczne Ziemi w cale nie zależą od „produkowania przez ludzi CO2”, natomiast zależą od zupełnie czegoś innego (od aktywności Słońca i od promieniowania kosmicznego)
  2. Ziemia jest obecnie w trakcie ochładzania się klimatu, a nie żadnego „globalnego ocieplania”
  ?

  można by tak mnożyć i mnożyć podobne pytania…

 2. ziarnko prawdy Says:

  Zapis rozmowy z pochodzacym z Rostek kolo Jedwabnego Apolinarym Domitrzem,swiadkiem tych wydarzen.
  http://www.naszawitryna.pl/jedwabne_521.html


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: