Rozpoznawanie twarzy w amerykańskich barach


Technologia rozpoznawania twarzy nieustannie wkrada się do powszechnych zastosowań. Serwisy przechowujące zdjęcia, wliczając Facebooka, wykorzystują ją do oznaczania osób na fotografiach, a cyfrowe ekrany reklamowe wyświetlają reklamy skierowane do mężczyzn lub kobiet w zależności od tego, kto przed nimi przechodzi. Wkrótce także niektóre amerykańskie bary zaczną ją stosować, informując, jaka płeć aktualnie dominuje wśród gości lokalu.

Rozpoczynająca działalność firma SceneTap startuje z taką właśnie usługą dla barów i odwiedzających je osób. Zamontowane przy wejściach i wyjściach kamery będą lustrować wchodzących i wychodzących ludzi, a użytkownicy smartfonów, którzy zainstalują specjalną aplikację, uzyskają informację ile kobiet i ile mężczyzn przebywa aktualnie w danym lokalu (spośród 200, z czego 50 w samym Chicago, biorących udział w tym przedsięwzięciu).

Zastosowane przez SceneTap oprogramowanie jest w stanie jedynie rozpoznać płeć. Nie jest możliwe na przykład zidentyfikowanie danej osoby na podstawie jej profilu z portalu społecznościowego. Firma jest rozważna w kwestii prywatności i zapewnia, że kamery nie dowiedzą się, kim jesteś i ile piw wypiłeś.

Źródło: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2031215.html

Komentarze 2 to “Rozpoznawanie twarzy w amerykańskich barach”

  1. TheTomek4791 Says:

    Hahaha.Tak tylko teraz zapewniają-teraz.Dla władzy firmy zrobią wszystko,złamią każde prawo.To kwestia czasu.Wystarczy zlecenie(prikaz)odgórne.W socjaliźmie hamerykańskim społeczeństwo wszystko pokrywa,wszystkie zachcianki władzy.No przecie „uni”tak samo wmawiają jak nam,że wszystko dla naszego bezpieczeństwa hehehe

  2. Admin Says:

    Tak, wszystko dla naszego bezpieczeństwa i w trosce o nasze dobro 😉


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: