Ostatnia szansa. Cezary Żbikowski


Artykuł  Pana Cezarego Żbikowskiego, którego materiały wielokrotnie miałem przyjemność gościć zarówno na tym blog, jak i na poprzednich blogach, i którego twórczość zawsze jest u nas mile widziana. Artykuł bezpośrednio dotyczy Forum Polska Walcząca. Admin

Źródło: Polska Walcząca

Wiele osób się mnie pyta, po co robie to, co robie, po co się narażam mając prawie zerowe szanse na zmianę otaczającej nas rzeczywistości, po co w ogóle działam w ukryciu, mogąc żyć sobie spokojnie nie zajmując się tymi „brudami”, które były, są i będę bez względu czy napisze 10000 artykułów czy nie napisze ani jednego słowa na PW.

Wiele razy przedstawiałem moje poglądy na ten i temu podobne tematy, ale pozwólcie, że przedstawię esencję tego, co myślę i czuje.
Jedną rzeczą, której my na PW na pewno nie robimy, to działanie w ukryciu, wbrew przeciwnie, działamy jawnie i otwarcie, bo przecież nie należy bać się ani wstydzić tego, że się próbuje odkrywać prawdę a następnie ją głosić.

Celem mojej działalności nie jest jedynie wpłynięcie na jednostki, lecz na całe polskie społeczeństwo w kraju i poza jego granicami, być może pośrednio nawet na członków innych narodów. Inaczej mówiąc nasza (w tym i moja) działalność edukacyjna ma na celu nie tylko otwarcie serc i umysłów naszych rodaków, ale również zabezpieczenie naszej przyszłości, jako niezależnego i wolnego polskiego narodu. Powiem więcej, chciałbym nie tylko tę przyszłość zabezpieczyć, ale również ją osiągnąć.

Jestem przekonany, że ta początkowa, edukacyjna faza naszej działalności doprowadzi nas wkrótce do czynnej obecności na arenie politycznej mającej na celu przywrócenie Polakom Polski i godności.
Obecni szefowie europejskiego kołchozu i ich marionetki w europejskiej prowincji zwanej Polską, nie są zbytnio zachwyceni taką działalnością i czynią wszystko co możliwe, aby pokrzyżować plany ludziom dbającym o szczere i prawdziwe dobro swych narodów.

Jak to już nie raz bywało w historii, nawet najlepiej ułożone plany mogą nawalić a wtedy ci dzisiejsi „panowie” będą musieli brać dużo poważniej zdanie obywateli, których to dziś mają jedynie za bandę niewolników.

Nasza działalność w ukryciu nie miałaby sensu, tylko ci, co mają nieczyste sumienie ukrywają się. Dlatego piszemy na wszystkich możliwych forach, do niezależnych publikacji, (które to jeszcze gdzieniegdzie istnieją), rozmawiamy z ludźmi o różnych poglądach, próbując w ten sposób zrzeszyć grupę poważnych osób, gotowych poświęcić się sprawie dobra naszego kraju i narodu.

Jak już wcześniej wspomniałem, obecny system polityczny jest zagorzałym wrogiem tworzenia się jakichkolwiek narodowych organizacji a przedewszystkim działalnosci mającej na celu stworzenia państwa z rządem o charakterze narodowym. Nie do pomyślenia jest dla nich państwo Polskie, w którym system polityczny, ekonomiczny i edukacyjny byłby w polskich rękach, no a tylko myśl o tym żeby Polacy byli właścicielami polskich środków masowego przekazu graniczy już z przestępstwem.

Jakakolwiek akceptacja z ich strony dla działalności narodowej byłaby jawnym przyznaniem się do tego, że na siłę wprowadzona przynależność do wielonarodowego i wielokulturowego eksperymentu, którym jest EuroKołchoz stanowi kompletną porażkę, no a na to żaden z tych „mędrców” nie może sobie pozwolić.

Ci, którzy nas tak zagorzale krytykują i tak mocno wspierają ten obecny system przypominają mi ludzi z czasów szkolnych lub z moich byłych miejsc zatrudnienia. Zapewne i wy takich osobników znacie. Są to ludzie, którzy „podpisali się” pod pewną ideą na tak długo, że gdy znajdzie się ktoś, kto proponuje poprawę obecnej sytuacji staje się ich śmiertelnym wrogiem. Wolą oni tego nowatora zniszczyć niż przyznać się do tego, że ta ich forma działania nawet nie równa się z tym nowym, proponowanym pomysłem. Dzieje się to nawet wtedy, gdy wdrożenie tego nowego pomysłu uczyniłoby życie lepsze i łatwiejsze nie tylko pomysłodawcy, ale wszystkim innym. Czym bardziej ukazuje się tym osobom, że ich system nie działa a ten nowy jest dużo lepszy i wydajniejszy tym bardziej zapadają oni w tym swoim oślim uporze i czynią wszystko, aby ten nowy pomysł nie ujrzał dnia dziennego.

Jednym z moich ( i naszych na PW) celów jest uświadomienie tego, że odrębność i niezależność narodowa to żaden grzech ani nic złego, wbrew przeciwnie coś dobrego i bardzo naturalnego. Podążanie za swoimi unikalnymi, narodowo-rasowymi tendencjami jest czymś tak naturalnym, że nie może być złem. Nie musi być też powodem do konfliktów, gdy te narodowe tendencje poszczególnych narodów są wzajemnie szanowanie i wykorzystywane dla ogólnego dobra. Spędzanie wszystkich do tej samej obory nie może mieć długotrwałych i pozytywnych efektów. Historia daje nam wiele przykładów od starożytnych czasów aż do stworzenia CCCP. Inaczej mówiąc, chcemy tego naturalnego dobra dla nas Polaków, ale i inne narody skorzystałyby wiele, gdyby podążały tą samą ścieżką.
No, ale żydowskie media i rządy przez nie manipulowane mają zupełnie inne plany. Robią one wszystko, aby zdusić w zarodku jakąkolwiek niezależną narodową działalność.

P.W. i tym podobne grupy są na szczycie czarnej listy a niektóre nazwiska czynnie udzielających się osób znajdują się już na biurkach urzędników aparatów ścigania.
Niektórzy ludzie mogliby uznać widnienie na takiej liście, jako odznakę niesławy natomiast dla mnie jest to wielki honor. Przynajmniej daje mi przekonanie, że to, co robię na PW jest uznane przez aparat przemocy a i po części wzbudza w nich strach.

Bycie na czarnej liście aparatu przemocy, który wiedzie mój kraj i mój naród do zagłady, jest czymś, z czego należy być dumnym.
Ja jestem oskarżany o sianie niezgody, namawianie do nienawistnych przestępstw, i popieranie rasizmu oraz antysemityzmu. Niektórzy pomawiają mnie o przynależność do jakiejś satanistycznej sekty. Jestem daleki od tych wszystkich zarzutów a ci, którzy mnie dobrze znają wiedzą, że jestem przeciwnikiem przemocy i nienawiści, co wcale nie znaczy, że pozwalam na opluwanie mnie.

Przyznaję, że nie jestem zakochany w Syjonistach, ale informacje o nich zawarte w moich wpisach NIE mają na celu doprowadzenia do palenia ich w piecach, lecz do obudzenia świadomości moich rodaków. Inaczej mówiąc, chcę ukazać drugą stronę medalu, która to jest doskonale ukrywana przez syjonistyczne media. Nie ważne, że próbuje udowodnić się to, że jestem wzorem nienawiści. Ja ukazuje i będę ukazywać to, że Syjoniści to najnienawistniejsi z nienawistnych i jest na to tysiące dowodów od starożytności do czasów dzisiejszych.
Sednem sprawy jest to, że nie możemy pozwolić, aby ta mała grupka zdrajców i sprzedawczyków zepchnęła nas z drogi do naszego celu. Należy spodziewać się, że obecny system będzie nas zwalczał, lecz nasza misia jest zbyt ważna, aby banda krótkowzrocznych błaznów pod batutą syjonistycznego tyrana mogła nas wykoleić.

Czasami spotykam ludzi, którzy bardzo się interesują naszą działalnością i gdzieś tam w głębi duszy popierają ją, ale na tym się kończy. Pewien młody gość kiedyś mi powiedział: „Dołączyłbym się czynnie do was gdyby wyłonił się jakiś wielki wódz o podobnych ideałach poprowadził nas do tego szlachetnego celu”

Niestety ten młody człowiek i jemu podobni nie zdaje sobie sprawy, że problem, przed jakim stoimy jako państwo i naród jest zbyt ciężki, aby mógł spocząć na barkach jednego człowieka.
Takim niezdecydowanym osobom należy mówić, aby przestały być widzami a stały się gladiatorami niszczącymi syjonistyczna tyranię, wykuwając drogę do wolności.

Nie czekajcie aż inni to za was zrobią. Jeśli chcecie żyć godnie i szczęśliwie musicie zacząć ostro działać, bo tylko mocno scalona grupa może sobie z tym zadaniem poradzić, kilku śmiałków nie wiem jak mocnych nie poradzi sobie z tym diabłem.

Nie ma czasu do stracenia, Polacy i inne narody Europy mają praktycznie ostatnią szansę, aby wyciągnąć się z szamba, w którym jesteśmy już po szyję. Nie trzymajcie się zbytnio przeszłości i nie róbcie zbyt długoterminowych planów na przyszłość zaniedbując jednocześnie dzień dzisiejszy. Żyjcie i działajcie w teraźniejszości, bo to, co zrobicie dziś ma bezpośredni wpływ na jutro.

Działajcie najlepiej jak potraficie nie czekając aż coś wam z nieba spadnie. Przekazujcie informacje swoim rodzinom i znajomym i namawiajcie ich do działania. Nie traćcie wiary w to, że nasza działalność jest niezbędna dla dobra nas samych, dla dobra Polaków i dla dobra wszystkich narodów Europy.

Dziękuję, Żbik.

Komentarzy 11 to “Ostatnia szansa. Cezary Żbikowski”

 1. TheTomek4791 Says:

  Dokładnie.Każdy by chciał,by ktoś coć zrobił z niego.A tu właśnie widz polega na tym,by każdy wiedział co do niego należy,czuł sie tożsamy,zżyty z ojczyzną,z ideałami,wartościami,obyczajami,tradycjami,prawdą.Jak to powiadają w kupie siła.Ale ludzie nie chcą tworzyć grup społecznych,jednoczyć sie.Jakoś im to wisi,lata.Czyżby nie wierzą,że cokolwiek da sie zrobić?cokolwiek zmienić??Ludze wola omijać problemy,unikać ich jak i odpowiedzialności,aktywności.Niestety,a może stety,nie przed wszystkimi problemami da sie,można uciec.Trzeba nauczyć sie je rozwiązywać,zachowując odpowiednią postawe moralną,etyczną,narodową.Ale mało kto tak potrafi.Większość to tchórze,sługusy,dupolizy o mentalności dziwki lub niewolnika.To jest podstawowy problem

 2. Jan Says:

  Bylo za PRLu , jest obecnie iz tzw niebezpieczne jednostki nie mogly otrzymac pracy a jesli to taka gdzie latwosc ich zniszczenia byla …, obecnie unalentowani musza emigrowac , ci umiejacy myslec sa niebezpieczni , wyksztalceni ale o niklych horyzontach, zatrudniani na niskich poborach dopuki nie zaczna podskakiwac , oczywiscie inne okolicznosci z tymi z a r a d n y m i …..dziczacymi ponad konstytucyje prawa

 3. bladymamut Says:

  “Możesz ignorować rzeczywistość, ale nie możesz zignorować konsekwencji ignorowania rzeczywistości.” -Ayn Rand
  Ludzie nie zdaja sobie sprawy z tego,najlepszy przyklad mam z zona, jak zaczne cos mowic u roznych zdarzeniach z historii szczegolnie pod katem narodu wybranego co sie dzieje, o sposobach dzialania, mentalnosci, kto co kiedy to musze dobierac lagodne slowa i porcjowac wiedze zeby sie nie przerazila i sama prosi zeby na dzis wystarczy bo sie boi wiecej:) est naprawde duzym wyzwaniem konsekwentnie i caly czas edukowac otoczenie, sam wiem po sobie ze z czasem podnosza sie kwalifikacje w docieraniu do umyslu i nie zainteresowanych w rozbudzaniu ciekawosci:) Autorzy tego blogu jak i wielu innych odwalacie kawal dobrej roboty, przekazujecie wiele informacji, dajecie wskzowki gdzie szukac wiecej:)
  ps czytal moze ktos z was ksiazki Albina Siwaka np Bez Strachu?

  Pozdrawiam

 4. anhatinum@gmail.com Says:

  … da się zauważyć że w Polakach, w przeciągu ostatniego roku wzrosła świadomość tego,
  kto rządzi Polską, co się dzieje; wielu młodych, zaczyna myśleć samodzielnie, bez pośrednictwa kłamliwych mediów; sami szukają informacji i badają ich zgodność z prawdą – bardzo pozytywna rzecz / z tego miejsca dziękuję wszystkim, którzy przyczynili i przyczyniają się do szerzenia,
  rozpowszechniania głosu prawdy – to właśnie jest wolność – prośmy Boga, by ludzi świadomych wciąż przybywało – w zastraszającym dla obecnego reżimu tempie. ŚWIADOMOŚĆ – jeśli ona będzie w Polakach – będą wiedzieli co robić, gdy nadejdzie właściwa chwila.

 5. TheTomek4791 Says:

  Witaj.Otóż to.To iskra,płomyk nadziei,dobry znak

 6. TheTomek4791 Says:

  Dokładnie bladymamut.Prawdziwy do bólu cytat.Ludzie myślą,że jak będą ignorować rzeczywiśtość,problemy dnia codziennego,to odejdą w zapomnienie.Kardynalny błąd.Powrócą ze zdwojoną siłą.Nierozwiązywalne problemy,kwestie,nie mogą pozostać nierozwiązalne.Ludzie myślą sobie,że od tak uciekną od trosk i zmartwień hehe.Tymczasem te troski i zmartwienia pogłębiają,kumulują

 7. radtrap Says:

  Żeby wygrać najpierw trzeba stanąć do walki. Gdyby ludzie żyjący przez te wszystkie minione pokolenia tego nie robili, dziś nie mielibyśmy całej wiedzy którą posiadamy, a jest nam ona niezbędna. Przede wszystkim nie mielibyśmy o co walczyć gdyby nie oni.

  Przykro mi się robi gdy myśle o ludziach wokół mnie. Strachliwi, szyderczy, nie umiejący słuchać ani czytać ze zrozumieniem… gdzie się podziali dzielni ludzie? Gdzie się podziali prawdziwi Ludzie?

 8. TheTomek4791 Says:

  Masz racje radtrap.Prawdziwych ludzi jest zaledwie garstka.I to na tej garstce spoczywa gigantyczna odpowiedzialność,czyli na nas.A żmudnej,mozolnej pracy do wykonania jest ogrom.Zydowskie doktryny zakorzeniły sie u ns na dobre.Weźmy chociaż przykład zatrudnienia.Żydzi twierdzą,że pracy jest od groma i że pieniądze leżą na ulicy.Tymczasem sami dobrze wiedzą,że tak nie jest,że to oni trzymają finansjere.Poprostu robią nas w wała,robią z nas głupków,idiotów.Oni ta korporacyjna żydomasoneria zyboża Polaków.Popatrz jakie często wygórowane kryteria stosują w doborze pracowników.Czysty absurd.Teraz zachodzi pytanie w jakim celu to robią.Wiadomo,by pokazać jakimi to mizernymi pracownikami,nieudacznikami są Polacy.Jeśli to im sie uda dokonać,a im sie udaje stosując taką taktyke,to wtedy płacą groszami.To wszystko jest przemyślane by nas upodlić,zesłać na margines,byśmy sie tuali po urzędach pracy i innych śmierdzących,pasożytniczych molochach jak MOPSy.W dodatku góra nas niszczy podatkami,akcyzami,licencjami,pozwoleniami,przymusowem ZUSem,nadętą biurokracją i prewencją.Jeszczeaprops ZUSu.Istnieje pewien paragraf,że kto niekorzystnie rozporządza czyimś majątkiem,zwłaszcza pod przymusem,podlega karze więzienia,grzywny itd.Czyżby naszego państwa to nie dotyczy???Dlaczego każdy zanosi pieniądze złodziejowi ZUSowi w zębach???By mieć święty spokój,by nie mieć problemów,bo tak „trzeba”???No to przez takie zachowanie,taką tchórzliwą,służalczą postawe ludzie bedą rabowani bez żadnej litości,skrupułów.Ludzie akceptują perfidny rabunek państwowy.Ludzie,trzeba zmienić ten patologiczny,idiotyczny system u podstaw,który niszczy nas,upokarza,uzależnia od sitwy(finansjery),demoralizuje,czyni ubogimi,odsuwa od prawdziwego udziału w rozwoju i tworzeniu prawa,zasad,wartości,obyczajów,tradycji itd.To nie żart,czek nas praca u podstaw i prca organiczna.Na nic zda sie technologia,skoro filary nie są stabilne.Technologia nie da sie wszystkiego zastąpić,jak niektórzy myślą,uważają.Czekają nas lata ciężkiej próby i odwagi,walki o prawde,o honor i zasady

 9. BladyMamut Says:

  Czytam ksiazke Bez Strachu tom II Albina Siwaka I jest tam jeden rozdzial w ktorym jest sporo o tym co w przeszłości ludzie pisali i mowili o żydach tak ze wziałem i przepisałem kawałek tego rozdziału, w sumie to mozna by to jako osobny temat wsadzic bo duzo tego a dziś tylko połowe przepisałem, jak bede miał wolnego czasu to i reszte przepisze.

  Rozdział XIX

  Prawdą po oczach

  Dobrze, że ostanio wielu naukowcow poświeca swój czas i wysiłek służąc ogółowi swą wiedzą. Sytuacja w polsce jest taka że, tak w okresie PRL, jak i obecnie, nikt publicznie nie mówił o historii Żydów, o tym do czego ten naród jest zdolny, jaką ma przeszłość i do czego dązy. Jakimi sposobami dochodzą do władzy i pieniedzy.
  Ostanio, jak zaznaczyłem, jest coraz wiecej broszur, pism i ulotek wyjaśniających role Żydow na świecie i w Polsce.Ale przede wszsytkim bardzo dobrze, że coraz wiecej ludzi odważnych z niezbedną, solidną wiedzą, i że ci ludziepublicznie zabieraja głos. Tak jak w domu przyjaźni zorganizowano w sali kinowej niezwykłe cenną prelekcje na temat, jak powstały pierwszefortuny po tzw. transformacji ustrojowej w Polsce w 1989 roku. Kto i gdzie i jakimi sposobami okradł cały Naród Polski. Tak i teraz, we wrześniu 2009 roku, zorganizowano podobną prelekcje, tylko że czasowo dłuższą od tej pierwszej.
  Tym razem, nie tylko,że pojechałem wcześniej, żeby zdobyć miejsce siedzące, ale zabezpieczyłem sie w dobry dyktafon. Już sam tytuł prelekcji mówił sam za siebie:
  „Żydzi, władza i pieniadze”. Czyli, żeto co własnie jest bogiem dla Żydow i to o co walczą od paru tysiecy lat, żeby posiąść w pełni, a złośliwy los ciągle płata im figle i nie pozwala.
  Obecnie po licznych błędach, zabrali sie nie tylko ostro za ten temat, ale uruchomili swe siły i pieniądze na całym świecie, licząc, żerzcą na kolana wszsytkich goi, a szczególnie wyznaców chrześcijańskiej wiary – Słowian- wyznających porządek łaciński i chcą sobie podporządkowac – wywołujac kryzys finansowy na świecie..
  Takie zadanie jest pierwszsym etapem drogi, jaką Żydzi sobie nakreślili. I znów sala kinowapękałą w szwach. Ludzie przynosili krzesełka i stoliki, żeby tej długiej prelekcji wysłuchać. Żeby później dobrze odtworzyć zacząłęm, tak jak zauważyłem u wielu osób na tej sali, ustawiać swój dyktafon jak najbliżej mównicy. W domu później kilka razy przesłuchałem co prelegent mówił. I chociaż niektóre kwestie już znałem, a nawet opisałem to doszedłem do wniosku, że treść tej prelekcji jest bardzo ważna i nie należy nic z niej pomijać, chociaż była to treść już cześciowo znana. Mowcazaczął od tego, że Żydzi w zdecydowanej większości są naprawde przekonani i wierzą w to, że sa narodem wybranymprzez Boga i stąd wynika to ich wywyższanie się przed innymi narodami i rasami oraz okazywanieim swojej pogardy. Źródeł tej postawy należy doszukiwać sie u Żydow w odpowiednich sformułowaniachTalmudu, któryostatecznie został opracowany około 500 roku naszej ery.
  O tym, jak głeboko Talmud wycisnął swoje piętno na psychice, także współczesnych Żydow, świadcząm. in. wysąpienia ich działączy oraz publikacjeukazujące sie w prasie i różnych opracowaniach. I tak Nahum Goldman, były przewodniczący Światowego Kongresu Żydów w Brukseli w 1966 roku powiedział:
  „Nasza struktura jako narodu, nasza historia była zawsze jedyną w swoim rodzaju, dlatego jesteśmy upoważnieni do specyficznych praw, nawet wtedy, gdy nie stosują sie one do innych grup.Żydowski naród nie był nigdy taki jak inne narody. Był on zawsze jedyny w swoim rodzaju. Jeśmy czymś wiecej,niż narodem, niż religią i cywilizacją, jesteśy tym wszsytkim razem i dlatego nie ma drugiego narodu jak ten”
  W podreczniku dla szkoły średniej wydanym w Tel-Avivie stwierdza sie, że:
  Żydzi to elita ludzkości. Mogą oni posiadzać niewolnikow. Niewolnicy nie mogą być Żydami”.
  A w ksiażce p.t. „Safer Hakorazy” zatwierdzonej przez Izraelskie Ministerstwo Oświatyczytamy:
  „Naród Izraela jest narodem wybranym spośród innych, zarówno na rasę, jak i na wychowanie. Rasowo naród izraelski jest najlepszy, ponieważ powstal w drodze selekcji najlepszych cech wszsytkich pokoleń. Izrael jest dla innych tym ,czym serce dla organów ciała ludzkiego”.
  Żyd Rabin Mordechaj Piron w paschalnym numerze „Ediot Achronot” w 1975 roku pisze:
  ” Ze wszsytkich narodów zamieszkujących kulę ziemską, jedynie Judejczycy obdarzeni zostali osobliwymi cechami biologicznymi i fizycznymi, ktore pozwalają im zbliżyc sie do najwyższego stopnia osiagnieć ludzkości. Podobny cudowny fakt, czyni ten naród ośrodkiem ducha i kultury, pozwala wywierac ogromny wpływ na losy, postęp i byt całego narodu ludzkiego”.
  Żydów wyrówniają osobliwe cechy narodu, ale pojmuja je wyłacznie w sensie pozytywnym. Milczą natomiast, o cechach rzeczywiście ich wyróżniających spośród innych narodów, ale wyróżniająch ich w sensie negatywnym. Niektóre z tych cech, o których bedzie mowa wystepują i u innych narodów, ale nie w tak skoncentrowanej i w tak intensywnej skali, jak ma to miejsce u Żydow. To właśniete negatywne cechy Żydów powodowały i powoduja nadal niechęć, nawet wrogość do nich u narodów, wśród których żyją. Klamstwem jest mniemanie Żydow, że ciesza sie „najwyższym szacunkiem innych narodów”.
  Do tych cech negatywnych, tak wyraźnie wyróżniających należa przede wszsytkim wymienione juz poczucie wyższości nad wszsytkimi narodami świata i rasami, wynikające z talmudycznego wyznania, iż stanowią naród wybrany przez Boga.
  Okazywana wyzywająca pycha, nieukrywana pogarda i nienawiść do inncyh narodów i ras. Nieprzerwane demonstrowanie nieuzasadnionych pretensji i głebokiego żalu do innych narod. Szowinizm i zapiekły rasizm. Nadmierne uczulenie na wszelkie nawet najbłachsze, krytyczne uwagi pod ich adresem, stąd każdy, kto to uczyni, uważany jest przez nich za antysemitę.
  Niepochamowa pazerność w dążeniu do bogactwa, żądza pieniądza przesłania im wszsytko, stąd uciekanie sie do szachrajstwa, oszsutwa, nieposkromionego lichwiarstwa w ich działąlnosci handlowej i finansowej. Niepowstrzymana chytrość i przewrotność, notoryczna skłonność do kłamstwa, nawet u elity umysłowej.
  Niustanna walkaz kosciołem chrześcijańskim i to od czasów powstania kościoła, po dzień dziesiejszy. Uparte i nieustępliwe dążenie do zapewnienia sobie władzy nad światem. Stąd nieprzerwane propagowanie przez środki masowego przekazu, ktore maja w swych rękach, konieczniści utworzenia rządu światowego, ktorego namiastką jest juz istniejąca Unia Europejska, ONZ, Bank Światowy i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.
  Od wieków głeboko jest zakorzeniony wsród Żydów szowinizm i rasizm , ktoryujawnił się ostanio w wystąpieniu głownego rabina Rzymu – Elio Toafta i rabina Shalame Bohbouta, po watykańskim akcie skruchy, jak okreśłono w naszej prasie oficjalne przeproszenie Żydów przez stolice Apostolską.
  Papiez Jan Paweł II w toku sympozjum dotyczącego „Korzeni antyjudaizmu w środowisku chrześcijańskim” oswiadczył ze „antysemityzm nie ma żadnego uzasadnienia i jest ze wszech miar godny potępienia”/
  Żydzi, co prawda, uznali to za pozytywny gest, ale on nie w pełni ich usatyfakcjonował i oczekuja, że Watykan powinieni iść dalej w tym przepraszaniu. Główny Rabin Rzymu Elio Toaff przyznał, że pierwsi chrześcijanie byli prześladowani przez Żydó. To jednak tych Żydó broni i usprawiedliwia,twierdzi, że judeochrześcijanie głosili herezje w łonie żydowskiego narodu. I że Żydzi słusznie postępowali według prawa żydowskiego Talmudu przeciw chrześcijanom. chrześcijanie – mówiłrabin- przedstawiali naród żydowski jakoby zabił Chrystusa. To nie Żydzi zabili Chrystusa, mówi i rabin Shaloma Bohbouth. Chrystus po to się urodził, żeby go zabić, za to, że nie służył Żydom.
  Rabin, milczeniem pomija jak widać całkiem rzeczywiscte źródła niechęci i nienawiści do Chrystusa. A Chrystus tępił zachowanie Żydow za ich przewrotny, spekulacyjny, zuchwały i lichwiarski sposób postepowania wśród narodów, w ktorych oni żyli.
  Rabin Shaloma Bohbouth mówił tak jakby w ogóle nie wiedział o rzeczywistych powodach i przyczynach śmierci Chrystusa. Powiada rabindalej tak.
  Należy usunąć źródło zła, to znaczy wiarę chcrześcijan w to, że Żydzi zabili Chrystusa.
  Wtedy dopiero powstaną przesłanki do skutecznego dialogu między chcrześcijaństwem a judaizmem. I tu musze przerwać zapisywanie z taśmy.
  Przecież Żydzi na całym świecie przypuścili atak na Krzyż Chrystusa. Ma to miejsce w Ameryce i ma to miejsce w Polsce.
  ‚Nasi’ biskupi pochodzenia żydowskiego zgodzili sie na pobudowanie takiej Drogi Krzyzowej w miejscowości Radziechowach koło Żywca, w którą wmontowano mnóstwo znaków i symboli żydowsko-masońskich. A imienia Jezus na 13 stacjach, ani razu się tam nie wymienia. I biegiem polecieli poświecić. pomimo że dopierow ostanim dniu pprzed jej wyświeceniem w dniu 12 września 2009 r. zamontowano monumenty brakujących stacji. Widać celowe było to opóźnienie, aby nie zdążono ocenic umieszczonej w nich masońskiej symboliki.
  Też w ostaniej chwili , dodatkowo wprowadzono na każdej stacji stylizowane krzyżyki, ale znó wydziwione z masońską symboliką oraz zlikwidowano w scenie zwiastowania NMP datę 955 roku o jawnie bluźnierczej wymowie.
  Natomiast szósty palec w postaci pazura na dłoni Maryi pozostał.

  Zdziwienie budzi pismo Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski z dnia 1 lipca 2009r., znak; SEP-3.1.2-6 będące odpowiedzia na podobną petycje jak ta skierowana do biskpa T.Rakoczego ( oczym pisalem powyżej), ale przesłaną do Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp Józefa Michalika. Z rozbrajającą szczerością czytamy tam w drugim akapicie:
  „Niestety, ks Abp. Przewodniaczący w podstwowej srawie nie jest kompetentny. Proszę jednak nie ustawać w dociekaniach i różnorodnych konfrontacjach, dla dobra wiary przyszłych pokoleń”.
  Koniec pisma ktore pozostawiam bez komentarza
  ‚Ale jeżeli tak to może ‚nasi’ biskupi wyjaśńanią wreszcie wiernym, co on-ten pazur- ma oznaczac i co sympbolizować. A mozę do tzw. dopuszczalna wizja ‚artysty’, na wzówtej z Gdańska, gdzie na Krzyżu powieszono genitalia męskie- bezczeszcząc chcrześcijańskie uczuciawiary i miłości!
  Widac ‚nais’ biskupi realizują własnie myśl rabina Shaloma Bahboutha i próbują usuwać (często skutecznie) tę przeszkode jaką jest KRZYŻ i imię Chrystusa-Boga Człowieka.
  Wracam jednak do zapisu z dyktafonu ze spotkania. Żydzi twierdzą że aby doszło do zgody miedzy judaizmem a chrześcijaństwem, to Kościół Katolicki MUSI spełnić trzy nastepujące postulaty:
  1. Zrezygnować w sposób jasno zdeklarowany z jakichkolwiek form nawracania Żydów
  2. Dokonać dekanonizacji tych świetychkatolickich którzy w opini Żydów związani byli z tradycją antysemicką
  3. Przywrócić judaizm potomkom hiszpańskich marranów.
  Chodzi o Żydów, ktorzy w XV wieku za radą księcia żydowskiego z Konstantyno[pola przyjeli chrzest w Hiszpani, Francji i Portugalii. Lecz w głebi duszy, według rabinów, zostali Żydami.
  Żadanie, aby również w Polsce przywrócić świadomosć żydowską jest żadanie fanatyczno-rasistowskim. I tu znamienny fakt. Żydzi w światowej diasporze walczązaciekle z przejawami nacjonalizmu i rasizmu. A za niw świecie nie chcą tego samego dostrzecu siebiewe własnym narodzie.
  Odnośnie zaś nie odpartego dążenia Żydów do panowania nad światem należy nadmienić, że tego rodzaju dążenia i marzenia pojawiają sie co jakiś czas, od zarani naszej cywilizacji. i z założenia zawsze stanowiły żydowski zbrodniczy cel. Potwierdziły to wszsytkie znane nam reżimy, a w szczególnie ten w Związku Radzieckim . Niewiele lat minęło od jego upadku, a świat poddawany jest nowym uszczęśliwającym zabiegomze strony światowego żydostwa.
  Unia Europejska i Światowa Rada Żydowsą przekonane, że nie uda sie im opanowac świata w ramach globalizacji przy obecnych sześciu miliardach ludzi żyjących na świecie,
  Odbywaja sie różne narady nad sposobem znisczenia pięciu miliardów ludzi na świecie.
  Wielu największych i najbogatszych Żydow pracuje od wielu lat głosząc liberalizm i libertnizm, jako jedną z wielu metod, aby narodysię same wyniszczały. To wyniszczenie już sie rozpoczęło . Jest to wyniszczenie ekonomiczne i ideologiczne i politycznei jest to bardzo ważny pierwszsy etapwyniszczenia ludzi. Zbrojny konflikt- jako drugi etap tej wojny- byłby sie już dawno rozpoczął, gdyby Zydzi mieli pewnosc, że utrzymajakontrolę nad jego przebiegiem. Dlatego odkładaja tę sprawę, a czekaja przygotowywujągrunt pod III wojne światową- światowa apokalipse. Na razie wywłują wojny lokalne bo są one im niezbedne. Zydzi z powodu ich przewrotnego zachowania się,
  przewrotności, wyrachowania, szachrajstwa, kłamstwa i lichwy byli znienawidzeni już od 3000 lat przez narody w ktorych żyli. Przedstawiciele tych narodó wyrażali o nich najgorsze sądy i opinie. I tak:
  Hekatus a Abdery na 300 lat przed naszą era wytykał Żydom objawiony przez nich wstret do innych narodów
  Cyceron, Seneka, Kwintylian Tacyt i Juwenalis pogardzali nimi i wyrażalisie o nich jako o zbrodniczym plemieniu.
  Podobne opiniewyrazalio nich Rzymianie. Marek Aureliusz, cesarzi filozof wyrażał obrzydzenie do śmierdzących i wrzeszczących Żydów.
  – Krol polski Kazimierz, zwany przez Żydow wielki nazwał Żydow prawdziwym nieprzyjacielem naszej wiary chcrześcijańskiej. Zauważy że cel żydowskiej przewrotności do tego zmierza, aby dobra i majętności chrześcijan uszczuplać i wydrzeć całkowicie.
  Pomimo to w Średniowieczu Polska otworzyła swe granice dla wypedzanej przez wszsytkie kraje ówczesnej Europyciżby żydoskiej, ktora była zakałą w kazdym państwie. Dopiero po wypedzeniu żydostwa z krajow na Zachodzie, nastąpiła tam epoka tzw. Odrodzenia. W Polsce natomiast przyjecie Zydow spowodowało regresje gospodarczy , rozbiory i utrate nipodległości na 123 lata.
  W średniowieczu w tym zażydzeniu Polski zasłużł sie zwłąszcza, syn króla Władysława Niezłomnego (nazwanego pogardliwie przez żydostwo Łokietkiem, ktory to przydomek przylgnął do niego na stałe) – Kazimierz ‚Wielki’ i jego nałożnica żydowska Estera. M.in. w latach 1363-67 rozszerzył na Krolestwo i Ruś przywileje dla Żydów zawarte w tzw. Traktacie Kaliskim ktore zezwalałm.in. na lichwe pod zastaw nieruchomości, oraz oddały oskarżenia przeciwko Żydom żlożone tylko przez chrześcijan, bez potwierdzenia ich przez innego Zyda!
  [[[ jak to przeczytałem to przypomnial mi sie temat z tego blogu o Budowniczym III Wielkim ?
  Zastał drewnianą, zostawił murowaną. [slogan naukowy]
  http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/warownie/kazimierz.htm ]]]
  -Król Władysław Jagiełło w Statucie Krakowskim stwierdził, że przewrotna perfidia żydowska zawsze była i jest przeciwna i wroga dla chrześcijan i nie tylko co do wiary, ale i do ciała, ale najsilniejzmierza do rozdrapywania posiadłosci i przywłaszczania dla Żydow majętności. Dziś Żydzi rozkradaja mjątek Narodu Polskiego i wszyscy to widzą w codziennym życiu. Oczywiscie ta grabież odbywa sie rzekomow majestacie prawa i na granicy prawa. Prawa te Żydzi sami ustanawiaja przy pomocy Polaków, ktorzy za dane im stanowiska i szanse na duże pieniadze akceptuja te prawa. Wystarczy posluchać i popatrzeć na parlament Polski, na rząd Polski, na urząd prezydenta Polski. Kto tam sprawuje tę władzei w czyim interesie.
  – Jakub Przyłuski w swoich statutach z 1553 roku przyrównał Żydów do „morowego powietrza”, nazywajać ich „zawodowymi nieprzyjaciółmi Polski, religii i Chrystusa”. Bluźniercami, oszustami i fałszerzami pieniędzy, psami zgłodniałymi.
  -Tadeusz Czacki w swej „Rozprawie o Żydach i Karaibach ” podaje że Mikołaj Rej domagał , aby chcrześcijanie „wyplenili Żydó, bo oni ich wyplenią”.
  -Sędzia lubelski Sebastian Klonowicz, poeta i satyryk w swym dziele pod tytułem” Victoria deoriam” pisał o Żydach nastepująco:
  „Żyd lichwą ciaży wielkim miastom, dziwnymi siłami dobija się podłego zysku. Przed wszystkim handuje wodą, handluje powietrzem, handluje pokojem, frymarczy sprzedajnym prawem. A wszedzie, gdzie sie z handlem wciśnie, przymili się panującym, aby zarzucić sieci zwykłego sobie obłowu”‚
  -Sebastian Sleszkowski, lekarz i sekretarz króla Zygmunta III Wazy w swej pracy pod tytułem: „Odkrycie zdrad, złośliwych ceremonii, tajemnych rad, praktyk, szkodliwych zamysłow żydowskich” – przedstawił Zyda lekarzaktory ” łupi swoich pacjentów z majętności i zdrowia, gdyż truje chorych gojów i bierze jeszcze za te zbrodnie” zapłate.
  -Marcin Luter w pracy pod tytułem Żydzii kłamstwo”, napisanej w 1543 stwierdził:
  „Żydzi to wierutni kłamcy i pijawki krwiozercze. Oto kłamliwymi objaśnieniami sfałszowali i przekręcili całe Pismo Swiete. Pelni wszelkiejzłosci i skąpstwa, zawiści i nienawiści wsrod siebie zieją przekleństwem wzgledem nas. Są tak bardzo zaślepieni, iż nie tylko praktykują lichwe wśród innowierców, ale uczą, że lichwa jest prawem im nadana, że sam Bóg przez usta Mjżesza nakazał im uprawiać lichwę. Nie ma pod słońcem chciwszego narodu jak Żydzi. Nawet gdy mysla o nowym Mesjaszu, na ktoreho czekaja z utesknieniem, to myślą, że ze ten nowy Mesjasz zabierze złoto i srebro wszsytkim narodom, a im da”/
  I otym uczą swoje dzieci i wpajajaim tę ‚prawde’ . Zydzi sa ciężarem nieznośńym naszym. Narzekaja na na , że ich gnębimy i uciskamy, a przeciez mogą, jeśłi by chcieli opuścić to miejsce męki. Ale oni tego nie zrobią, bo tu im najlepiej. Tak naiwnego narodu jak Polacy nie ma na świecie.
  Nie my Polacy, uciskamy Zydów, a Zydzi nas. to w naszym własnym kraju kradną nam owoce naszej, życzą na w swych modlitwach do Boga nieszcześcia.
  -Giordano Bruno tak mówi o Żydach
  „Żydzi sa rasą działającą na podobieństwo dżumy9w 1589roku). Są jak cholera i zaraz. Zasługuja na całkowite wytępienieich. Sa narodem niegodziwym o skłonnościach najpodlejszych z podłychi najbrudniejszych z brudnych.
  -Johan Gottlieb Fichte w 1814 roku pisał, że prawie we wszsytkich krajach europejskich rozszerza sie potężne wrogie państwo, ktore wojuje stale z innymi państwami i uciska okrutnieobywateli. Państwem tym jest żydostwo.
  -Emmanuel Kant w 1804 roku w swojej „antropologii” stwierdził że :
  „Żyjacy pomiedzy nami Żydi, dzieki swojemu lichwiarskiemu, najdawniejszych czasóww nich tkwiacemu , stali sie sienajsłyniejszymi oszustamii sobie tylko samym tę światową famę oszustów zawdzięczają. Zdawałoby sie trudnym do pojecia, iż moze istnieć narod , składający sie z samych kupców ktorzy wciskajać sie pomiedzy inne narody, nie mysli i nie zabiega o pozyskiwanie wśród nich czci obywatelksiej, ale jedynie, jak dany naród nie żydowski obłupić, wyzyskac a nie stracic z pozyskanych praw obywatelskich”.
  -Poeta i myśliciel Wolfgang Goethe (1832) mówił o Żydach tak”
  „Naród izraelski nie był nigdy wiele wart, co im ich wodzowie, sędziowiei prorocy tysiackrotnie wypominali, posiada on bardzo mało cnót,natomiast wszystkie wady innych narodów. Cóż można powiedzieć o taki narodzie, który w swej wielo wiekowej wędrówce znaczy tylko ślady wojen, zepsucia i wyzysku innych narodów? Nikt też się dziwić nie może, że nie mamy do Żydów zaufania, i że uważamy za obowiazek strzec naszej kultury od skażeniajej przez nich”.
  -Cesarzowa austriacka Maria Teresa wyraziła się o Żydach nastepująco:
  „Nie znam w państwie gorszej zarazy od Żydów z powodu ich oszustwa, przewrotności, lichwy i wyzysku. Wprowadzają ludzi w nędze i wykonują wszelkie podłości, ktorymiby sie inni uczciwi brzydzili”
  -T.M. Voltaire w 1788 roku, zwany ksieciem francuskiego oświeceniapisał:
  „Mały narodek żydowski ośmiela sie okazywać nieprzejdnana nienawiśćdo wszystkich ludów, jest zawsze zabobonny, zawsze pożądliwy cudzych dóbr, czołobitny w nieszczęściu i bardzo zuchwały w szcześciu! ”
  -Napoleon Bonaparte w 1821 roku, w wystapieniu w Radzie Państwa 6.04.1806 powiedział:
  „Prawo powinno wszędzie wkroczyc, gdzie dobrobytowi grozi żydowska ruina. Państwo nie moze na to spokojnie patrzeć, gdy naród godny pogardy niszczy dwa departamenty Francji. Musimy uznac Żydów nie tylko za odmienną sektę, lecz traktować ich jako wyjątkowych szkodników naszego państwa. Dla narodu francuskiego byłoby to wielkie upokorzenie, gryby Francuzi dostali sie pod rządy Żydów, Żydów , którzy są jagorszym plemieniem na świecie.Sa on rozbojnikami wszechczasów, istnymi śepamii krukami”.
  I tu znowu musze przerwac przepisywanie tej taśy. Tenże Napoleon Bonaparte chyba ‚przewraca sie w grobie’ na wiadomość, że prezydentem rancji jest węgierski Żyd Nikoals Sarkozy i jak później w „konia” zrobiłacały naród francuski Cecila Sarkozy. Była juz trzy miesiące z kandydatem na prezydenta po rozwodzie, a Żydzi francuscy znali Francuzó, że nie lubia na jawyższych stanowiskach rozwodników. Wieć jak pisze brytyjski „The Sun” sanhedryn francuski zaprosil pania Cecylie Sarkozy i zaproponowali , że jesli bedzie towarzyszyc w kampani wyborczej b. mężowi , trzymac bedzie go za rękęi uśmiechać sie, to oni na jej osobiste konto wpłacą 4 miliony euro.Całą kampaniepani Sarkozy robiła ładny uśiech, a na drugi dzień po wyborach , Sarkozy wygrał, pani Cecylia zwołała konferencje dziennikarzy i powiedziała: „jestem juz trzy miesiace po rozwodzie z panem Sarkozy” i odeszła
  Biedny Napoleon Bonaparte nie tylko przewraca sie w grobie z wrażenia, ale chyba by zrobił coś gorszego, gdyby usłyszał jak nowy pan prezydent rancji oświadzczył, że wszsycci, co maja złe zamiary w stosunku do Izraela niech liczą sie z siłami militarnymi Francji i na pierwszą wizyte zagraniczną poleciał do Izraela, żeby to, co powiedział podkreslić.
  Bardzo negatywną opinie o Żydach wystawili znani niemieccy myśliciele i politycy. Herder, Menzel, Wahrmund, Weber, Suter i Moldke.
  -Herder mowił:”Tak zawany naród żydowski jest od wieków, a może i nawet od początku jego powstania pasożytem na pniach innym narodów”. [[[http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/BIOLOGICZNY-ZYD-czyli-pasozyt-ludzkosci-3560 ]]]
  -Wolfgang Meznel pisał: „Żydzi wysysają tak samo jak pijawki chrześcujanina, aby siebie utuczyc”‚
  -Profesor Wahrmund glosił na uczelniach niemieckich: „Właściwym Bogiem Żydow jest
  pieniadz – albo złoty cielec”.
  -Karol juliusz Weber pisał w wielu artykułach i ksiażkach: „Żydowstwo to banda kupczyków, lichwiarzy i oszustów. Zasługuje jedynie na wyniszczenie”.
  -Suter zaś pisałw rozprawach o Żydach: „Żydzi sa tak potrzebni w jakim kraju, jak myszy grasujące w spichlerzu, a mole w ubraniach”
  -Hrabia Moldke, znany teoretyk w armii niemieckiej oświadczył: „Żydzi nigdy nie uważali krzywoprzysiestwaz chcrześcijaninem za grzech. Mogli ci sami Żydzi, i to bardzoczęstomiało mijesce, że przysiegali w naszym wojsku i ci sami przysiegali u wroga w jego armii. A podczaswojny w 1812 roku byli szpiegami w obu armiach, brali pieniadzetak u nas jak i u wroga, zdradzali obie strony”.
  Z polskich wielkich myślicieli i wielkich teoretykow i filozofów jrytykowali Żydów: Misanowicz Staszic, Kraszewski, Orzeszkowa, Prus…
  -Misanowiczpisał: Żyd z natury swojeje chcrześcijaństwu nienawistny, z obyczajówi strojów obmierzły, z czynow w społeczeństwie życ niegodny, nie wart jest żebygo polska ziemia karmiła, ze społeczeństwa wykluczony być musi”.
  Stanisław Staszic w 1826 roku pisał: „Kiedy Żydów jak zaraze niszczącą postęp cywilizcji narodow wypędzono z Hiszpanii, z Francji i Niemiec oraz innch krajow Europy pod karą śmierci, jako wyjętych spod wszelkiego prawa nie wpuszczano do Rosjim na tenczas sami Polacyotwarli im wszsytkie drzwi, czyli granice państwa, dali przytułek i kiekszą swobode niż rodowitym polskim mieszczanom i rolnikom. w zamian za to przybyły lud żydowski, znajdujać wśród nas gościnność, nawet wiekszą od niektorych klas narodowych swobody, naszej goscinności, ludzkosći i naszego ludu prostoty za złe uważając, rozpuścił sie jeszcze wiecej u nas na wszsytki zdrożności, na użyciewszsytkich środków zniszczenia w gościnnym narodzie; przemyslu kupiectwa, fabryk i rękodzieł”.
  Żydzi zdaniem Staszica , wyniszczaja polskich włościan, pozbawiaja ich wszelkiego dobytku, są szkodnikami rolnictwa . Rozpijany przez Żydów, dzierżawiacych karczmy nieszczęśliwy włościanin ostani snopek z gumna, ostanie ciele z obory wyprowadza, a gospodyni ostania kure, ostania garść mąki z komory do Żydó wywłóczy. Zatem dwa prawa wzgledem Żydó sa potrzebne.
  Pierwsze. Aby żaden Żyd w Polsce nie mógł szykowac trunków.
  Drugie. Aby Żydzi w miastach, równiejako i innych religii mieszkańcypodlegali całkowice magistratowii urzędnikowi, ani osobnej gminy, osobnej starszyznyani kahału.
  Stanisław Staszic w „Pamiętniku warszawskim” z 1816 roku pisał: ” DO przyczyn wielkich nieszcześć Narodu Polskiego należa Żydzi. Po całej Polsce rozsypani, wszedzie ze wym duchem wyłaczności z naszym ludempomieszani, tylko zaplugawiajacały kraj i zamieniają go w kraj żydowski. Wystawiajątym samym na świeciena wzgardę i pośmiewisko Polskę.”
  -Jozef Igancy Kraszewski w powieści pod tytułem „Żyd” w 1866 roku podaje, iż: ” Bogaci Żydzi w wywołaniu powstania styczniowego byli żywotnie zainteresowani. Potwierdzeniem tego jest przytoczony przez niego oto taki fakt. Żydzi głośńo mówili. W powietrzu czuć proch, ale to nic złego, skorzystamyz dobrej okazji. Zamiast bawić sie w patriotyzm, myślmy przed wszsytkim o sobie i o żydowskim interesie. Chłop polski nie lubi nas, Żydów wiemy o tym, ale chłop polski jest głupi, my Żydzi nie boimy sie go. O szlachtę głownie nam idzie, aby ją zdemoralizować. Wmiesza sie ona przez sam fakthonoru o awanturę, pojdzie do lasu, na krwawepole, za co ją rząd carski ukarze , zniszczy, wytępi, wydusi, wywłąszczy, wtedy droga dla nas będzie otwarta. My Żydzi pamietajmy. W każdym narodzie musi sie wydobyć ponad masy jakaś inteligencjai rodzaj arystokracji. My Żydzi jeteśmy materiałem gotowym, my zawładniemykrajem , a panujemy już przez giełdy i przez prase na całym świecie i w polsce. Ale naszym właściwym królestwem , naszą stolicą, naszym Jeruzalem będzie Polska. To my będziemy jej arystokracją, my będziemy rządzić i to na zawsze. Bo nie pozwolimy Polakom podnieść się z tego upadku.”
  -Eliza Orzeszkowa w ksiażce pod tytułem „O Żydach i kwestii żydoswkiej” w 1882 roku stwierdziłą, że „w psychice Żydów wystepuja trzy nastepujace wady. Szachrajstwo w każdej sprawie, pycha i arogancja, która rozśmiesza, a jeszcze bardziej oburza ora odrębność, wyrażąjąca sie w mowie, stroju i w fanatyzmie religijnym.”
  -Bolesłąw Prus pisał w „Kronice z 1889 roku” „Żadnej kwestii, sprawy czy problemu nie sosób dotknąć bez wywołania ataku na Polaków. Wszsytko wolno ktytykować, nawet pewniki matematyczne, ze wszystkiego mozńa żartowaćm, tylko Żydow trzeba głaskac z włosemi to jeszcze bardzo delikatna rękąw aksamitnej rękawicy.”
  -Podobnie pisał Prus w ” Kurierze codziennym” numer 315 z 1889 roku.
  „Dziwna rzecz! Od kilku lat z gryzącym sarkazmem odzywam sie w książkach, o szlachcie. o naszych kupcach, o niemickich przemysłowcach, a przeciez nikt z tych panów nie oskarżył mnie o złość, o roszerzanie nienawiści. Lecz gdy pierwszsy raz potrąciłem o stanowisko Żydów – zaraz mo wojne zrobiono”
  CDN…

  Pozdrawiam

 10. Admin Says:

  Własnie dokonuje korekt, za chwil kilka będzie na głównej… świetna robota 😉


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: