Monsanto – świński patent


Fragment programu Agrobiznes 16.IV 2009 z informacjami że UE pomimo protestów przyznała firmie Monsanto ostatecznie patent na świnie. Czym to się może skończyć możemy się dowiedzieć w filmoe „Świński Patent”

Złożone do Światowej Organizacji Własności Intelektualnej (WIPO) w Genewie zgłoszenie patentowe zawiera roszczenia do praw do trzody chlewnej w ponad 160 krajach, w tym w Polsce. Jeśli ten patent zostanie przyznany, mający siedzibę w Stanach Zjednoczonych koncern Monsanto będzie w stanie uniemożliwić hodowcom i rolnikom chów świń o pewnych cechach, używania pewnych metod hodowli lub zmusić ich do płacenia honorariów autorskich. Patent obejmuje konwencjonalne metody chowu i testy na obecność naturalnie występujących warunków genetycznych, które przyspieszają wzrost świń. Źródło

więcej tutaj: http://www.stopcodex.pl/2009/04/patent-na-swinie/

Epilog

Monsanto – świński patent

Przedstawiamy korporację Monsanto której „zawdzięczamy” DDT (zakazany Azotox), rakotwórczy Aspartam czy Posilac, (zakazany bydlęcy hormon wzrostu). Stworzyła monopol w rynku nasiennym ,dzięki swoim odmianom GMO które posiadają gen terminatora (nie odradzają się) oraz są uzależnione od herbicydu Monsanto – Roundup. Dzięki posiadaniu patentu na kod genetyczny swoich odmian mogą przejmować całe uprawy który zostały tylko zanieczyszczone ich odmianami.

Teraz próbują zrobić to samo ze świniami – zdobyć patent na fragment kodu DNA ich rzekomej odmiany, fragment który jak widać pojawia się w wielu zwykłych świniach.

Korporacyjny potwór jakim jest Monsanto chce mieć po prostu patent na całą żywność na świecie, może nawet na wszystkie żywe istoty?

pozostałe części pod linkiem na bocznym panelu

Napisane w Bez kategorii. Możliwość komentowania Monsanto – świński patent została wyłączona
%d blogerów lubi to: