Oficjalna wiadomość: Międzynarodowy Trybunał Karny ma ZERO mandatu


It’s Official: International Criminal Court has ZERO Mandate

http://www.activistpost.com/2011/07/its-official-international-criminal.html#more

Odrzucenie przez Unię Afrykańską nakazu aresztowania Kadafiego pokazuje, że MTK jest oszustwem.

Tony Cartalucci – 2.07.2011 tłumaczenie Ola Gordon

Skoro cały kontynent odrzuca działania domniemanej instytucji międzynarodowej jako nielegalne i wyrachowane, czy ta instytucja nadal nazywa się „międzynarodową?” Co więcej, czy nadal posiada jakikolwiek mandat do działania jako samozwańczy międzynarodowy arbiter? Z pewnością nie, i dla MTK, którego „nakaz aresztowania” libijskiego przywódcy Muammara Kadafiego został zdecydowanie odrzucony przez 53 członków Unii Afrykańskiej, jej ostatni strzęp samozwańczej wiarygodności określono jako dyskusyjny.

 Na zdjęciu: Atak NATO na dzielnicę mieszkaniową w Trypolisie. Skoro rezolucja ONZ jest bezprawna, skoro członkowie NATO codziennie naruszają wymyśloną przez siebie rezolucję, skoro teraz cały kontynent odrzuca wydany przez MTK „nakaz aresztowania” Kadafiego, to przygoda Zachodu w Libii, oraz podtrzymywanie ważności „międzynarodowego nakazu”, pokazują ich prawdziwe, wątpliwe i bardzo nielegalne oblicze.

 Nakaz aresztowania opiera się na własnym „śledztwie” MTK. Trybunał powiedział: „w trakcie dochodzenia, ze względu na bezprecedensową współpracę z różnymi państwami i organizacjami (z których żadna nie pracuje obecnie w Libii), w krótkim czasie Urzędowi Prokuratora udało się zebrać obszerną dokumentację i dowody, na podstawie 30 misji w 11 państwach, rozmów z dużą liczbą osób, w tym kluczowymi osobami i naocznymi świadkami”. Takie założenie jest tak lekkomyślnie nieodpowiedzialne, tak bezpodstawne, i tak moralnie złe, że łatwo zrozumieć, dlaczego Unii Afrykańskiej jest tak trudno go przyjąć.

Spojrzenie na te „dowody” przedstawione przez „Urząd Prokuratora” ujawnia bonanzę „wytnij i wklej” artykułów i raportów pochodzących od obłudnych organizacji, finansowanych przez te same korporacje i fundacje, które wymyśliły MTK. Cała podstawa sprawy „Prokuratura” jest zbudowana na raportach pochodzących z BBC, Al Jazeera, londyńskiego The Guardian, New York Times, Głosu Ameryki (Voice of America) kierowanego przez amerykański Zarząd Gubernatorów Mediów Departamentu Stanu, finansowanej przez globalistów Organizacji Praw Człowieka, oraz National Endowment for Democracy [NED] i finansowanej przez Fundację Tides Międzynarodową Federację Praw Człowieka (FIDH), pośród wielu, wielu innych.

MTK sam twierdzi, że jest to „niezależny, stały sąd, który bada i ściga osoby oskarżone o najpoważniejsze przestępstwa w skali międzynarodowej, a mianowicie ludobójstwo, zbrodnie przeciwko ludzkości i zbrodnie wojenne.” Wizyta w siedzibie Koalicji na rzecz MTK (CICC) ujawnia, kto stoi za MTK, kto aktywnie go wspiera i współpracuje z partnerami z organizacji pozarządowych, jak również fakt, że wszyscy zaangażowani chwalą się tymi samymi poplecznikami finansowymi i politycznymi.

CICC twierdzi, że współpracuje z „2500 organizacjami społeczeństwa obywatelskiego w 150 różnych krajach, pracujących w partnerstwie w celu wzmocnienia międzynarodowej współpracy z MTK; zapewnia, że Trybunał jest sprawiedliwy, skuteczny i niezależny; wymierza sprawiedliwość widoczną i uniwersalną; rozwija silniejsze ustawodawstwo krajowe, które wymierza sprawiedliwość ofiarom zbrodni wojennych, zbrodni przeciwko ludzkości i ludobójstwa”. CICC jest również „głęboko wdzięczna za hojną pomoc” udzielaną przez UE, Fundację Forda, z listy Fortune 500 Johna D. i Catherine T., MacArthur Foundation, Instytutu Otwartego Społeczeństwa George’a Sorosa, oraz Humanity United [Ludzkość Zjednoczona].

Ludzkość Zjednoczona z kolei chwali się partnerstwem z globalistycznymi współ-konspiratorami z BBC World Service Trust, NED / Otwarte Społeczeństwo / finansowanym przez US Department Stanu Benetech, Instytutem Otwartego Społeczeństwa George’a Sorosa i NED finansowanym przez Centrum Solidarności, które uruchomiło w Egipcie związki zawodowe, w czasie kiedy zaczął się chwiać podsycany niepokój w USA. Ci „hojni poplecznicy” to dosłownie te same organizacje, które zbudowały te „organizacje społeczeństwa obywatelskiego, z którymi CICC „współpracuje w partnerstwie”, i te same obłudne organizacje dostarczające fałszywe, wymyślone przez MTK „dowody” służące do wydawania „nakazów aresztowania.”

Jean Ping z organu wykonawczego Unii Afrykańskiej nazwał MTK dyskryminacyjnym, ścigającym tylko „zbrodnie” popełnione w Afryce, ignorując te, które Zachód popełnił w takich miejscach jak Irak, Afganistan i Pakistan. Unia Afrykańska również potępiła Francję za rażące naruszenie już nielegalnej rezolucji 1973 Rady Bezpieczeństwa, ze względu na zrzuty broni libijskim rebeliantom mającym związki z al-Kaidą.

Tymczasem finansowany przez amerykański NED Projekt Demokracji na Bliskim Wschodzie podał, że w odpowiedzi na groźby Libii, że będzie walczyć przeciwko agresji NATO, rzecznik Departamentu Stanu Mark Toner powiedział: „To jest osobnik, który jest oczywiście zdolny do wykonywania tego rodzaju gróźb. To właśnie czyni go tak niebezpiecznym. Ale nadal wykonujemy misję NATO, przy jednoczesnym zwiększeniu nacisku by ustąpił”. Podobnie jak Francja zrzucająca broń uznanym terrorystom, wysiłki USA w usunięciu Kadafiego są bezpośrednim pogwałceniem wymyślonej przez koalicję NATO rezolucji ONZ. To, że MTK nie zakłąda sprawy przeciwko członkom NATO za wiele przestępstw, oraz fakt, że cały kontynent odrzucił decyzję MTK, rozstrzyga fakt dla wszystkich zainteresowanych, że ta wymyślona organizacja nie posiada absolutnie żadnej legitymacji.

Komentarze 2 to “Oficjalna wiadomość: Międzynarodowy Trybunał Karny ma ZERO mandatu”

  1. Łapy precz od Libii!!! « Wolna Palestyna Says:

    […] Oficjalna wiadomość: Międzynarodowy Trybunał Karny ma ZERO mandatu […]

  2. ziarnko prawdy Says:

    Skutki wojny w Libii !!!


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: