Rodzina MONSANTO: żydowscy właściciele, handlarze niewolników


http://www.rense.com/general76/ssje.htm

Przekład: Boromir

Oto kilka interesujących historii dotyczących MONSANTO:

Żydowska rodzina Monsanto z Luizjany włączając w to Benjamina, Izaaka, Manuela, Eleanorę, Gracia i Jakuba. Robili częste zakupy czarnych niewolników wliczając w to dwunastu w 1785 roku, trzynastu, a następnie trzydziestu jeden w 1787 i osiemdziesięciu w 1768 roku.

W 1794 Benjamin sprzedał czarną kobietę „Babet” Francowi Cardelowi. Manuel sprzedał dwie murzynki z Gwinei nazywane „Polidor” i „Lucy” Jamesowi Saundersowi za 850 dolarów w srebrze.

Jako jednostki byli oni właścicielami Afrykanów których nazwali „Quetelle”, „Valentin”, „Baptiste”, „Prince”, „Princess”, „Cezar”, „Dolly”, „Jen”, „Fanchonet”, „Rozetta” „Mamy”, „Sofia” i wiele innych. Isaac wielokrotnie zastawiał pod hipotekę czterech z nich, gdy wpadał w kłopoty finansowe. Benjamin Monsanto z Natchez, Mississippi sfinalizował co najmniej 6 umów sprzedaży swoich niewolników, które mogły mieć miejsce po jego śmierci. Gracia zapisał dziewięciu Afrykanów swoim krewnych w swoim testamencie z 1790. Eleanora również posiadała czarnych niewolników.

Manuel Jacob Monsanto sfinalizował co najmniej 12 umów sprzedaży niewolników między 1787 i 1789 w Natchez i Nowym Orleanie w Louizjanie.1135 „Jego rodzina składa się z niego samego i siedmiu Negro (murzynów).” Później, „Jakub Monsanto”, syn Izaaka Rodrigues Monsanto, jeden z pierwszych znanych Żydów osiadłych w Nowym Orleanie, właściciel kilkuset hektarowych plantacji w Manchac, zakochał się w swojej niewolnic Mamy lub Maimi William. Ich córka Sophia, wyrosła na piękną quadroon”(Osoba, która jest mieszanką 1/8 czarnego i 7/8 białego) . Fragment jednej z wielu umów Benjamina dotyczących niewolników:

„By było to wiadome, wszystkim którzy się zjawią, że ja Benjamin Monsanto chcę naprawdę i skutecznie sprzedać Henry Manadu czarną dziewuchę o nazwie” Judy „, w wieku osiemnastu lat, pochodzącą z Gwinei, za kwotę całkowitą czterysta dolarów w miesiącu styczniu, w roku tysiąc siedemset dziewięćdziesiątym pierwszym, z płaceniem odsetek w wysokości dziesięciu procent nim nie zostanie spłacone 250 dolarów; jak rzekłem czarna dziewucha jest i pozostanie pod hipoteką do czasu dokonania całkowitego spłacenia; czymże uznaję się za w pełni zadowolonego i usatysfakcjonowanego, niniejszym rezygnując z zarzutu „non numerata pecunia”, oszustwa lub innych podobnych; przyznając formalne takie same potwierdzenie na rachunku. Na co chciałbym zwrócić uwagę, zrzekam się wszelkich praw, tytułu, posiadania i roszczeń , i do nazywania niewolnikiem, prawa z których wszystkie mogę przenieść i przekazać osobie zwanej kupującym i jego następcom prawnym, które mają być, jak jego własne, z możliwością ich zatrzymania, a gdy będą w pełni opłacone, z prawem sprzedaży, wymiany lub wykorzystania w inny sposób, prawa te przyznane na znak prawdziwej transakcji, bez konieczności innych dowodów własności, z których kupujący zostaje zwolniony, zobowiązuję się do utrzymania ważności obecnej sprzedaży w pełnej formie i prawie na korzyść wyżej kupującego, przyznając prawo Jego Królewskiej Mości by zmusić mnie do działania tak samo jak w przypadku wyroków już tam określonych, wyrzekając się wszelkich praw, praw i przywilejów na moją korzyść w ogóle. Sporządzono i wykonano, w obecności świadków, na stanowisku Natchez, dnia dziewiętnastego miesiąca lutego roku tysiąc siedemset dziewięćdziesiąt …. ”

Benjamin Monsanto, sprzedał ziemię i „dom mieszkalny, sklep, i dwa inne budynki, za które w formie płatności otrzymałem Murzyna, o nazwie” Nat „; do mej pełnej satysfakcji.”

W umowie z 1792 roku, Benjamin zastawił swoich czarnych niewolników:

„Wyrażam chęć podjęcia pożyczki hipotecznej na trzech niewolników należących do mnie, a mianowicie Eugene Louis, lat dwadzieścia cztery, Senegal jest narodowością pierwszego, a drugiego Kongo i Kobieta Negro(czarna) nazywana Adelajda, lat dwadzieścia osiem, również narodowości Kongijskiej, którzy zwani są niewolnikami. Gwarantuje, że są wolni od hipoteki lub innych obciążeń, przedstawiając na dowód certyfikat z urzędu kredytów hipotecznych, obiecuję, że nie będą sprzedani ani w inny sposób wykluczeni z użytku w okresie trwania tej pożyczki… „

========================

Żydzi znani jako sprzedawcy, właściciele, spedytorzy lub zwolennicy handlu niewolnikami i niewolnictwa Czarnych obywateli Afryki na początku historii Nowego Jorku:

Issack Asher, Jacob Barsimson, Joseph Bueno, Solomon Myers Cohen, Jacob Fonseca,  Aberham Franckfort, Jacob Franks, Daniel Gomez, David Gomez, Isaac Gomez, Lewis  Gomez, Mordecai Gomez, Rebekah Gomez, Ephraim Hart, Judah Hays, Harmon Hendricks,  Uriah Hendricks, Uriah Hyam, Abraham Isaacs, Joshua Isaacs, Samuel Jacobs,  Benjamin S. Judah, Cary Judah, Elizabeth Judah, Arthur Levy, Eleazar Levy, Hayman  Levy, Isaac H. Levy, Jacob Levy, Joseph Israel Levy, Joshua Levy, Moses Levy,  Uriah Phillips Levy, Isaac R. Marques, Moses Michaels, (E)Manuel Myers, Seixas  Nathan, Simon Nathan, Rodrigo Pacheco, David Pardo, Isaac Pinheiro, Rachel Pinto,  Morris Jacob, Raphall Abraham Sarzedas, Moses Seixas, Solomon Simpson, Nathan  Simson, Simja De Torres, Benjamin Wolf, Alexander Zuntz

Aby dowiedzieć się więcej o żydowskich handlarzach i właścicielach niewolników wejdź na: http://www.blacksandjews.com/FS.Jewish.Slaveowners.html

Jedna odpowiedź to “Rodzina MONSANTO: żydowscy właściciele, handlarze niewolników”


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: