Co się stało 1 lipca ws GMO w Polsce?


 1 lipca posłowie PO i PSL przegłosowali nową ustawę o nasiennictwie, która otwiera Polskę na komercyjne uprawy GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy) oraz spowoduje poważne ograniczenia dostępu do tradycyjnych/regionalnych nasion.

Krótki reportaż FNBG:

Przerażająca jest niewiedza i dwulicowość polityków, którzy zupełnie zignorowali głos swoich wyborców, bowiem Polacy, podobnie jak mieszkańcy innych krajów Unii Europejskiej, nie chcą GMO.

Przerażający jest brak odpowiedzialności posłów, którzy głosowali za tą ustawą; brak odpowiedzialności za wyborców, za Polskę, za swoje rodziny i przyszłe pokolenia.
Fakty, które wskazują na poważne zagrożenia GMO dla zdrowia, środowiska, tradycyjnego i ekologicznego rolnictwa (które stanowi 80% polskiego rolnictwa), są tak jasne, proste i jednoznaczne, że trudno im zaprzeczać i trudno je ignorować.

Rząd RP i posłowie, którzy głosowali za nową propozycją ustawy o nasiennictwie, pokazali Polakom po raz kolejny, że ważniejsze są dla nich interesy ponadnarodowych korporacji niż własne społeczeństwo, w tym wyborcy, którzy oddali na nich swoje głosy. Mamy nadzieję, że w nadchodzących wyborach dostaną oni czerwone kartki od wyborców.
Prosimy o nagłośnienie naszego stanowiska oraz APELU DO RZĄDU I POLITYKÓW http://alert-box.org w sprawie odrzucenia projektu nowej ustawy o nasiennictwie, pod którym od KILKU DNI zbierane są podpisy.
Jadwiga Łopata, laureatka Nagrody Goldmana (ekologiczny Nobel), odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi Sir Julian Rose, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi Anna Szmelcer, prezes Stowarzyszenia ‚Polska Wolan od GMO”

Edyta Jaroszewska-Nowak, prezes Stowarzyszenia Ekoland o/Zachodniopomorski Paweł Połanecki, niezależny ekspert Koalicji Polska Wolna od GMO Roman Andrzej ŚNIADY – Komisja Sterująca Koalicji „POLSKA WOLNA OD GMO”

Czas na działanie… Zespół Stop Codex

Wyniki głosowania, kliknij w obrazek aby powiększyć:

PiS

 

PO

 

Reszta kne-sejmu

 

Komentarzy 5 to “Co się stało 1 lipca ws GMO w Polsce?”

 1. vkali Says:

  ..nie rozumiem psl, …ustawa jest przeciw rolnikom i rolnictwu ,…kogo więc reprezentuje to sprzedajne dziadostwo

 2. Admin Says:

  Równie dobrze można mieć za złe PO, że głosowała przeciw obywatelom, wszak ma „obywatelska” w swej nazwie.

  Pawlak od 20 lat prostytuuje się żydom w zamian za stanowiska i życie ponad stan. Jedna mafia.

 3. osoba prywatna Says:

  Tak sie zastanawiam. Czy te sejmowe lemingi z bandy czworga maja jakakolwiek wiedze na temat szkodliwosci GMO, czy poprostu , jak zwykle decyduje magetyzm zlobu. I jakim w koncu skonczonym sukinsynem trzeba byc, by pod czyms co zagraza zdrowiu, zlozyc swoj wlasnoreczny podpis,

 4. osoba prywatna Says:

  Jeszcze ja, żona osoby prywatnej. To nie jest demokracja, w demokracji rząd słucha swoich wyborców i reprezentuje ich wolę , a nie własne interesy. Wszyscy, którzy głosowali za ustawą stracili bezpowrotnie nas jako wyborców i życzę im wszystkiego najgorszego, tj min. codziennie spożywanej żywności GMO wymieszanej z judaszowymi pieniędzmi, które prawdopodobnie za to wzięli. Życzę im tych wszystkich chorób, które niesie za sobą modyfikowana żywność. To bandytyzm.

 5. Admin Says:

  Po-okrągłostołowe mafie handlują nami niczym skarpetkami na bazarze i w plemiennej solidarności wykonują polecenia mocodawców z zewnątrz, wszystkie na naszą niekorzyść, dla swych własnych korzyści. Moim zdaniem zyjemy w judeo-totalitarnym systemie rządzonym przez naszych najgorszych wrogów. Efekty są opłakane, jak wyżej. Pozdrawiam.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: