Przygotowania do tłumienia zamieszek?


Źródło: Stary Wiarus

Za: Bibuła

W listopadzie 2010 roku bloger PLK zwrócił uwagę na dziwną modernizację syren alarmowych w calej Polsce – nie wiadomo dlaczego miałby to być w obecnych warunkach finansowych polskiego budżetu najpilniejszy wydatek. [www.bibula.com/]

Dzisiaj, bloger 2-AM zwrócił uwagę na montowanie w centrum Warszawy na słupach oświetleniowych głośników o ciekawej i nowoczesnej sylwetce. [niepoprawni.pl/blog/2456/totalna-inwigilacja-przygotowania-do-tlumienia-zamieszek], do którego załączył zdjęcia:

Wysmukły kształt i kierunkowy charakter rezonatora napełniły mnie zadumą, więc zagłębiłem się w odpowiednią literaturę fachową. Owocnie.

Otóż to nie są głośniki, a w każdym razie nie tylko.

To są 150-watowe moduły elektronicznych syren, wyglądające na światowej klasy syreny ECN niemieckiej marki Hörmann. By się długo nie rozwodzić, Hörmann jest w syrenach tym, czym Mercedes w samochodach. Owszem, takie syreny mogą służyć również jako głośniki, ale nie takie jest ich zasadnicze przeznaczenie.

Ich zasadnicze przeznaczenie to generacja tonów alarmowych (częstotliwość według życzenia klienta) o natężeniu dźwięku wynoszącym SPL = 109 dB(A) w odleglości 30 metrów. Jak wskazuje wykres w linkowanym poniżej prospekcie producenta, natężenie dźwięku w bezpośrednim sąsiedztwie syreny przekracza 130 decybeli. Przypomnijmy że te syreny są zamontowane około 7 metrów nad ziemią. Razem z nimi wisi awaryjne zasilanie z akumulatorów, na wypadek odcięcia zasilania z sieci, oraz anteny do przekazywania modułom, że się tak wyrażę treści przekazu społecznego do podania społeczenstwu z grubej rury, oraz do bezprzewodowego sterowania całym ustrojstwem.

Krótkie przeliczenie pozwala ustalić względnie łatwo, ile modułów ECN potrzeba, by wzdłuż całej ulicy tak wyposażonej lub na placu otoczonym takimi syrenami przekroczyć próg bólu u wszystkich obecnych, i bez jednego wystrzału rozproszyć dowolnej wielkości tłum, choć kosztem trwałych uszkodzeń słuchu u znacznej części zgromadzonych. Nawet bez potrzeby ezoterycznych metod akustycznych, takich jak transmisja infradźwięków. [www.hoermann-gmbh.de/pdf/Downloads/01-Sirenendatenblaetter/ECN0600-en.pdf]

Firma poleca syreny dowolnej w zasadzie mocy i wielkości przez kombinację odpowiedniej ilości modułów. Jak ktoś ciekawy, niech wpisze w YouTube “Sirene ECN” a pokaże się skolko ugodno demonstracji, co potrafią zestawy od 4 do 20 takich modułów.

Przy SPL = 109dB(A), trwale uszkodzenie słuchu następuje w czasie około 2 minut, 112 decybeli około minuty, 115 decybeli około 30 sekund, 118 decybeli 15 sekund, 118 decybeli 7,5 sekundy, 121 decybeli 3,25 sekundy, i tak dalej. Przy 130 decybelach – w zasadzie natychmiast.

A zatem, co robią te nowoczesne syreny tuż nad głowami przechodniów w centrum Warszawy, i dlaczego to jest dziś najpilniejszy wydatek z budżetu? Czy policji i straży miejskiej wydano już koreczki douszne, czy leżą w sejfach w zapieczętowanych paczkach z napisem “Operacja Jerycho”?

Coś nadchodzi.

Stary Wiarus

 

Komentarzy 5 to “Przygotowania do tłumienia zamieszek?”

 1. Eax Says:

  Trochę nie na temat ale moim zdaniem ważne

  Grecja zabroniła wyjścia ze swoich portów statkom „Flotylli Wolności”, zamierzającym przerwać izraelską blokadę Strefy Gazy – poinformowała agencja Associated Press.
  Do Izraela płyną „aktywiści terroru”

  – Uczestnicy Flotylli Wolności są aktywistami terroru, którzy próbują… czytaj więcej »
  Około 10 statków Flotylli Wolności miało wypłynąć w tym tygodniu z Grecji. Rząd izraelski zapowiada, że zablokuje każdą próbę przełamania morskiej blokady terytoriów palestyńskich. Ubiegłoroczny morski konwój pod tym samym szyldem zakończył się tragicznie, gdy w wyniku szturmu izraelskich komandosów śmierć poniosło dziewięciu tureckich uczestników rejsu.

  We wtorek organizatorzy flotylli poinformowali, że ktoś zniszczył w porcie w greckim Pireusie wał śruby napędowej w statku należącym do Szwedów. Izrael nie skomentował tych oskarżeń.

  Izrael nałożył blokadę na Strefę Gazy po przejęciu kontroli nad tym palestyńskim terytorium przez radykalne ugrupowanie Hamas w 2007 roku.

 2. Anonim Says:

  Właśnie coś mi tu nie gra? Co oni kombinują?
  http://wolnemedia.net/polityka/dlaczego-policja-posiada-narzedzia-tortur/

 3. KOIOYO Says:

  Witam, można prosić o podanie jakiegos wiarygodnego źródla cytatu M. Begina?

 4. Admin Says:

  KOIOYO

  New Statesman, June 25, 1985

  W niebieskiej ramce na obrazku jest podane źródło:

  http://palestyna.files.wordpress.com/2010/04/flaggg_dees.jpg?w=548&h=487


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: