Co kryje się za programami oszczędnościowymi globalnych bankierów: konfiskata własności publicznej na rzecz korporacji


Źródło polskie: Dziennik Gajowego Maruchy

What’s behind the global bankers’ austerity programs: Seizure of public property for corporations
http://www.intrepidreport.com/archives/2166
Wayne Madsen – 15.06.2011, tłumaczenie Ola Gordon

Czego mogą oczekiwać kraje takie jak Grecja, Portugalia, Hiszpania, Irlandia, Italia i niezadługo Stany Zjednoczone, to hurtowa wyprzedaż prywatnym korporacjom własności publicznej po cenach okazyjnych.  To co przynoszą despoci gromadzący się w sekretnych kryjówkach w Davos, Cernobbio, Bilderberg i G8 / G20, to świat, w którym nic nie ma w rękach państwa, czyli narodu. Całkowita korporacyjna kontrola nad każdym aspektem życia to ekstremalny faszyzm.

To co dzieje się w Grecji, to zwiastun tego, co spadnie na inne narody w Europie, jak również na Stany Zjednoczone, jeśli bankierom się powiedzie. A w Grecji ludzie widzą, jak  inwestycje dokonywane przez pokolenia podatników są oddawane kapitalistom-wampirom, mającym pełne poparcie Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Centralnego.

Europejscy i światowi bankierzy domagali się, by rząd grecki sprzedał w całości, lub zachował mniejszościowe udziały, w wielu przedsiębiorstwach państwowych i komunalnych.

Na przykład w tym roku globalni kapitaliści chcą nabyć 84% OTE, greckiego operatora telekomunikacyjnego. Ponadto prywatni bankierzy przejmą 66% udziałów w Greckim Banku Pocztowym, 51% Krajowej Loterii, 60% Urzędu Wody w Salonikach; 68% DEPA, komunalnego gazu, oraz 25% udziałów w portach Pireus i Saloniki.

W przyszłym roku kapitalistyczne przejmowanie publicznych nieruchomości zwiększy swoją intensywność z międzynarodowym lotniskiem w Atenach – 79% własności prywatnej. Kapitaliści globalni uzyskają również 100% własności autostrady Egniata, 60% Poczty Greckiej, 66% OPAP, państwowej wideo-lotto i internetowej sportowej firmy bukmacherskiej, 73% Urzędu Wody w Atenach, 83% DEI, greckiego Electric Authority, oraz 51% Greckiego Zarządu Regionalnych Portów Lotniczych.

Grecka Partia Komunistyczna obiecała walkę z przejmowaniem własności publicznej przez sektor prywatny. W rzeczywistości to partie komunistyczne Europy należą do największych przeciwników zagarnięcia majątków przez bankierów, ale ich sprzeciw wobec prywatyzacji otrzymuje bardzo mało uwagi w mediach kontrolowanych przez korporacje.

Masowe listy wyprzedaży własności publicznej są obecnie sporządzane przez rządy Portugalii, Hiszpanii, Italii i Irlandii. W Stanach Zjednoczonych słychać wezwania do prywatyzacji Amerykańskiej Poczty, Ubezpieczeń Społecznych i Medicare.

Jeden z libijskich urzędników państwowych, z którym rozmawiałem w Trypolisie podczas intensywnego ataku bombardowania NATO, wyraził opinię, że ten sam los czeka Libijską Socjalistyczną Jamahiriyah. Cieszący się najwyższym standardem życia w Afryce Libijczycy mogą obserwować popierany przez USA i NATO rząd rebeliantów, który zaczyna wyprzedawać aktywa libijskiego rządu globalnym kapitalistom. Libijski urzędnik powiedział: „Ci ludzie [globalni bankierzy] sprzedawaliby powietrze gdyby tylko mogli”.

Komentarze 2 to “Co kryje się za programami oszczędnościowymi globalnych bankierów: konfiskata własności publicznej na rzecz korporacji”

  1. horus777 Says:

    Tam gdzie bedą miec udziały większościowe na 100 % podniosą opłaty . Ludzie wyedy dopiero zrozumieją z enie bedą mogli nic zrobic tylko płakac i płacić ..

  2. Anonim Says:

    …………..kapitaliści globalni uzyskają również 100% własności autostrady Egniata, 60% Poczty Greckiej, 66% OPAP, państwowej wideo-lotto i internetowej sportowej firmy bukmacherskiej, 73% Urzędu Wody w Atenach……….. Jak przejma wode to Boże chron ojczyzne… potem juz kaput..


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: