Co każdy Amerykanin powienien wiedzieć o AIPAC


Poszukiwani ochotnicy (bądź ochotnik) do nałożenia napisów na film i wrzucenia go na swój (tudzież czyjś) kanał na YouTube, DailyMotion itp. Film naturalnie arcy potrzebny, a problem jaki porusza z każdym dniem jest coraz to bardziej … ludobójczy i chyba każdy czytelnik naszego skromnego blogu już po przeczytaniu samego tytułu rozumie jego sedno – syjonistyczna okupacja Stanów Zjednoczonych Ameryki. Serdeczne podziękowanie dla Centurii za transkrypt. Admin

Przekład: Centuria

Co każdy Amerykanin powienien wiedzieć o AIPAC

link

Ostrzeżenie – fotografie i filmy użyte w tej prezentacji zostały użyte zgodnie z przepisami użytku Ustawy o Prawach Własności Digitalnej

Pytanie:

Jakim sposobem sprawiasz, że Kongres Stanów Zjednoczonych czyni to, czego wymagasz?

Odpowiedż:

Kup go. 

Poprzez sprawienie, że większość senatorów i kongressmanów jest w twojej kieszeni, prosto mówiąc.

Masz na myśli dawanie łapówek?

Jeżeli wspomaganie kandydatów poprzez spore donacje, żeby działali na twoją korzyść, kiedy zostana wybrani, jest łapówkarstwem, to tak, trafiłeś w dziesiątkę.

Czy dawanie łapówek nie jest sprzeczne z prawem?

Powinno byc, ale niewiele w tej kwestii się robi.  Jeśli oszałamiajęce  kwoty pieniędzy na wybory w USA znaczą, że jest właściwie niemożliwe stwierdzić skąd one pochodzą

(w obrazie – 4.1 miliarda w 2008 roku)

i dla ułatwienia sprawy Sąd Najwyższy w styczniu 2010 odwrócił 20 lat restrykcji nałożonych donacje od przedsiębiorstw.

Jeżeli chę kupic kongres, których kandydatów powinieniem wybrać – Demokratów czy Republikanów?

I jednych i drugich i wtedy nigdy nie przegrasz. Zwycięzca robi, co mu każesz, a przegrany nie zgłosi, że złamano przepisy, ponieważ juz przyjął brudne pieniądze w zamian za obietnice popieraniej twojej politycznej platformy.  Ten system jest tak bezpieczny w obu izbach  – Izbie  Reprezentantów i Senacie.

Ale kto ma wystarczjąco dużo pieniędzy na to?

To jest bardzo łatwe.  AIPAC – Ameryńsko Izraelski Komitet Spraw Publicznych  (American Israeli Public Affairs Committee) – lobby pro-izraelskie.

Jeśli zastanawiasz sie skąd AIPAC bierze pieniądze… Duża ich część pochodzi od amerykańskich podatników.

AIPAC – video Głosu Ameryki z 2010

Podatnicy amerykańscy płacą podatki, które są potem przeznaczane na różne cele na przykład pomoc dla Izraela.  Wg obecnych oszacowań jest to 3 miliardy dolarów rocznie.

Część z tych pieniędzy jest przeznaczona przez Knesset na zakup broni produkowanej w USA. Broń ta słuzy Izraelowi do ciągłego grożenia swoim sąsiadom i pozwala im na finansowanie bardzo kosztowneh wojny Apartheidu, do budowania muru wokół ziem zamieszkiwanych przez Palestyńczyków, czyniąc z nich więżniów we własnym kraju.  Jest oczywiste, że część z tych pieniędzy wrac do USA i służy na finansowanie wyborów amerykańskich polityków,  którzy, jeśli wybrani, beda bardzo ochoczy do wysyłania jeszcze wiecej pieniędzy na pomoc dla Izraela.   Tak wiec nie tylko pieniądze amerykańskich podatników są przeznaczane na apartheidowe państwo Izraela, ale część pieniędzy jest przeznaczana na polityków, którym zależy bardziej na reelekcji niż na obronie interesów Ameryki.

Oznacza to, że Amerykanie właściwie płaca za uśmiercanie ich własnej demokracji. Tej samej demokracjcji, o której liczni prezydenci Stanów Zjednoczonych mówią, że jest podstawowym prawem człowieka na całej planecie.  Co za hipokryzja!

Nie ma większego znaczenia, który kandydat wygra. – Demokrata czy Republikanim. Albo na jakim szczeblu – kongresman, sentaror, wice prezydent czy prezydent.  Każdy z nich jest zobowiązany – po przyjęciu przysłowiowych 30 srebrników – na działanie na korzyśc AIPAC. Kara za sprzeciw jest zablokowanie pieniędzy na kampanię wyborczą, kiedy nadejdzie czas następnej elekcji.

Zanim jednak do niej dojdzie, cyrk AIPAC przyjedzie do miasta.

Washington  22-24 maja 2011.

Zanim jednak będziemy omawiać program tej konferencji, chciałbym wyjąsnic wymowę nazwy tej organizacji.

W wymienionych niżej trzech słowach – wtmowa tych samych zgłosek brzmi inaczej

Daimond – daily – pair (dajmond, dejly, per)

Mamy więc wybór… Przypuszczam, ze organizacja woli wymowe A- PAC (ejpak) aby odwrócić uwage od litery I w nazwie.  Z   racji, ze organizacja niewiele ma wspólnego z Ameryką lub jej interesami, wolę nazywać organizacje IPAC (ajpak), gdzie I  oznacza Izrael w samym centrum, jak zobaczymy.

Zgodnie z protokołem Konferencji jest to coroczne zebranie grup  pro-izraelskich.  Wydarzenie przyciąga ponad 6000 działaczy lokalnych i studenckich z 50 stanów, ponad połowę członków senatu i jedną trzecią kongresu orazn niezliczonych prawodawców izraelskich i amerykańskich oraz leaderów myśli..

I tak dalej i tym podobne.  Niemniej jest to ulica jednokierunkowa.  Spójrzmy na pare punktów programu:

Odwołanie komisji Goldstone’a

Popieranie pomocy na rzecz bezpieczeństwa Izraela

Wywieranie nacisku na kongres w sprawie sankcji na Iran.

——————————————————————-

Izraelowi nie podobał się Raport Goldstone’a odnośnie ich dzikiego ataku na Gaze w grudniu 2008 i styczniu 2009 roku i apak naciskał, aby został odwołany i aby nie podejmowano żadnych kroków zgodnie z jego zaleceniami.

Na ekranie:

„Rezolucja, która została jednomyślnie przyjęta w kwietniu, a sponsorowana przez Senatorów Kristen Gillebrand i Jim Risch,  w odpowiedzi na to, że Sędzia Goldstone odwołąl twierdzenia ze swojego kontrowersyjnego raporty, które fałszywie oskarżaly rząd Izraela  o celowe namierzanie ludności cywilnej podczas operacji „Lane Żelazo”.  (tekst AIPAC)

Dla ścisłości –  Goldstone, który sam jest syjonistą i ktory był był pod niezmiernym naciskiem, aby odwołać częśc wniosków, ale  Puszka Pandory izraelskich zbrodni została otwarta.

Sceny z Operacji „Lane Żelazo”  Jonathan Miller Chanel 4 News UK

Czworo ludzi  – same kobiety – zginely tutaj.

Buldożery zniszczyły wieżę z rezerwami wody…

Jedyne ocalałe budynki, to były budynki zajmowane przez snajperów.

W domach, do których weszli izraelscy żołnierze pozostały napisy”

Gaza, oto nadchodzimy.

Możesz uciekać, ale się nie ukryjesz.

Czyńcie Wojne a nie pokój.

Arabowie muszą umrzeć.

Jeśli jesteście odpowrni, jest więcej za chwilę…

Zaituni, 3 mile na północ zostało zrównane z ziemia przez izraelskie buldożery.  QW jednym domu zgromadzono 100 osób z rodziny Samouni, a następnie ostrzelano pociskami artyleryjskimi, zabijajac 29 osób.  Oto ostatnie chwile masowego pogrzebu.

We wrześniu 2009 roku sędzia Goldstone powiedział, ze komisja doszła do wniosku, że akcje sił obronnych Izraela se zbrodniami wojennym, a w pewnym stopbiu także zbrodniami przeciwko ludzkości.

Ale po wycowaniu wniosków, stwerdzono, że zabicie 29 członków jednej rodziny było wypadkiem.

Zahwa hasan Samouni.

Tłumaczka:  Ona mówi, że , skoro to był wypadek, to dlaczego żolnierze izraelscy weszli do środka domu, w którym było 18 członków jednej rodziny, a następnie zabili ojca na oczach jego dzieci?

Wiec dlaczego tych dwoje (Gillebrand i Risch) ryzmsko-katolików ukrywa łamanie praw człowieka przez Izrael.?  Jaka jest ich cena usług tych dwojga – demokratki i republikanina?

30 srebrników do ich skarbonek?  A może więcej – z uwzględnieniem inflacji?  A może budowa basenów na tyłach ich domów?

Ciekawe, czy widzieli, co Izraelczycyswoimi czołgami zrobili na tyłach domów  pewnych Palestyńczyków., albo raczej  na uprawnych polach, które są nieodzowne do przetrwania.

Satelitarne zdjęcie śladów czołgów IDF na polach Gazy.

Niektórzy uznaliby to video za zbyt wstrząsające, gdyby pokazno ponad 300 ciał zabitych dzieci, albo 1600 dzieci trwale okaleczonych, albo dzieci umieszczonych za kratkami więzień.

Ale mogę pokazać wam tych, którzy są za to odpowiedzialni:

Tzipi Livni, Ehud Elmert, Ehud Barak

Jest wiele punktów z Izraelem w centrum wsród punktów programu AIPAC 2011, ale sama próba ukrycia Raportu Goldstone’a mówie wiele o celu tej organizacji.

AIPAC próbuje bronic izraelskiej polityki Apartheidu przeciwko ciągle rosnącej liczbie krytyków.  Jest to nieludzkie i każdy Amerykanin powienien powstać i krzyknac „Dosyć Tego”

W tej grafice pomarańcza reprezentuje populację USA – około 310 mln.

Groszek reprezentuje AIPAC – zaledwie  100,000 członków, którzy stawiają cele i ambicje Izraela ponad wszystko inne.  Oznacza to, że AIPAC staje się głosem Ameryki.  Tymczasem, gdy usłyszaane będą głosy wiekszości, szala zostanie odwrócona.

Ta organizacja działa w tym celu. Nazywa się prawidłowo Move Over AIPAC.

Znajdżcie ja na internecie i udzielcie poparcia.

Inne to:  Stop AIPAC i Students Against AIPAC.

Jak dlugo jeszcze z Amerykanów będzie się wyciskać pieniądze I poświecac życie ich młodzieży w konfliktach  mających na celu obronę interesów Izraela.

ODBIERZCIE  AMERYKĘ

Napisał i prezentowa Anthony Lawson.

Komentarze 3 to “Co każdy Amerykanin powienien wiedzieć o AIPAC”

 1. Admin Says:

  Na jakich programach pracujecie przy nakładaniu napisów?

 2. lex Says:

  xilisoft video converter ultimate 6 dobry prosty program i converter wszystkich plików jak również wtapiania napisów

  • Admin Says:

   Dzięki, poeksperymentuję niebawem. Używałem Ulead VideoStudio, ale jeśli chodzi o nakładanie napisów, to strasznie mozolnie się na tym programie pracuje. Pzdr


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: