‚Izrael nie wycofa się do granic z 1967 roku’


‚Israel won’t withdraw to 1967 borders’

http://www.presstv.ir/detail/181442.html

HSN/MMA/MB – 24.05.2011 tłumaczenie Ola Gordon

 Premier Izraela Benjamin Netanjahu mówi, że Tel Awiw nigdy nie wycofa się do granic z 1967 roku, co stanowiłoby krok w kierunku pokoju z Palestyńczykami.

Netanjahu chełpił się, że każde porozumienie ‘pokojowe’ musi gwarantować bezpieczeństwo izraelskiemu reżimowi, oraz „Izrael nie może powrócić do niedających się obronić granic z 1967 roku,” doniosła we wtorek AP.

Izraelski premier poczynił te uwagi podczas poniedziałkowego spotkania z AIPAC w Waszyngtonie.

AIPAC jest jedną z najpotężniejszych grup nacisku politycznego w USA, która wydaje ogromne sumy na amerykańskich prawodawców, by zapewnić sobie bezwarunkowe i wszechstronne poparcie dla izraelskiego rządu.

Funkcjonariusze bezpieczeństwa dokonali kilku zatrzymań, kiedy przemówienie Netanjahu wiele razy przerywały grupy protestujące z nowej organizacji AIPAC Ustąp (MoveOverAipac), mniej drapieżnej ale pro-izraelskiej, która wspiera wysiłki na rzecz ustanowienia niezależnego państwa palestyńskiego.

„Dorastając jako syn ocalonych z holokaustu, dowiedziałem się, że zadaniem każdego jest obrona innych, gdy są prześladowani, oraz dowiedziałem się, co się dzieje, gdy nie bronimy człowieczeństwa. Teraz moim zadaniem jest stanąć w obronie Palestyńczyków, i powiedzieć: „bombardowanie szkół jest nie do obrony, rujnowanie domu jest nie do obrony,” powiedział protestujący amerykański Żyd.

Inny powiedział: „Protestuję przeciwko AIPAC i Netanjahu, gdyż jestem zawiedziony i wściekły, bo Stany Zjednoczone wspierają naruszanie praw człowieka w Izraelu. Chodzi tu o zabijanie, okaleczanie i zamykanie pokojowych demonstrantów, walczących o takie same prawa człowieka, o jakie ja walczę. Jestem zbulwersowany tym, że $3 mld amerykańskich podatników idzie na finansowanie przedłużania przemocy, zamiast budowania bardziej zrównoważonej przyszłości. Uciszanie niezadowolenia jest nie do obrony.”

Netanjahu wcześniej [w piątek] odrzucił jakąkolwiek ideę, że Izrael powinien nawet rozważyć wycofanie się z terytoriów przejętych w 1967 roku.

Od izraelskiej okupacji w 1948 roku, setki tysięcy Palestyńczyków wypędzono z ojczyzny na Zachodni Brzeg i do Strefy Gazy, jak również do krajów w regionie i na cały świat.

W wyniku tego, izraelski rząd zachęcał imigrację Żydów z całego świata do zajmowanych przez nich ziem palestyńskich.

Komentarze 4 to “‚Izrael nie wycofa się do granic z 1967 roku’”

 1. Ola Says:

  właśnie oglądam na BBC widowisko pt Bibi w Kongresie i nie mogę sie nadziwić: po każdym zdaniu wypowiedzianym przez niego, kongresmeni nagradzają go owacją na stojąco.Izrael chce żeby istniało palestyńskie państwo, a Palestyńczycy nie chcą uznać Izraela. Co za podły naród ci Palestyńczycy, wg Bibi mają 10% wzrost gospodarczy, w ciągu ostatnich kilku [chyba powiedział 2] lat bardzo dużo zmmieniło się na lepsze… Rzygac się chce.

 2. lex Says:

  beny nietenjaju czuje sie pewnie w swej żydowskiej propagandzie jest upartym i zawzjętym osłem żydowskim któremu trzeba pokazać gdzie raki zimują!!!

 3. Kikka Says:

  😀 😀 Dobre! 😉

  http://www.moveoveraipac.org/


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: