Dlaczego ludzie nie chcą wierzyć w „teorie spiskowe”?


Mike Parker dla henrymakow.com, przekład: RadTrap

Źródło: http://radtrap.wordpress.com

„Jestem zły na swoją rodzinę, przyjaciół i kolegów którzy nie potrafią zrozumieć ludzkiej natury i jej dążenia do władzy.”

Jest typowym dla ludzi aby wypierać istnienie „konspiracji” mimo że wszystkie ludzkie interakcje są „konspiracją” z definicji. Konspiratorzy wykorzystują te przyzwyczajenie do wypierania, co sprawia że ich działania stają się możliwe. Tak długo jak ludzie będą zaprzeczać samej tylko możliwości istnienia spisku, tak długo spiskowcy będą odnosić sukcesy.

„Nikt by czegoś takiego nie zrobił. Nikt by o tym nawet nie pomyślał.”

Człowiek – inteligentny człowiek – który ma zamiar popełnić zbrodnię lub zrobić coś czego inni ludzie by nie pochwalili, musi znalezć takie sposoby na dokonanie tego aby „normalni” ludzie nie byli w stanie tego przewidzieć.

„Motyw” jest łatwy do odgadnięcia. Człowiek napada na bank. Motyw: chcę pieniędzy.

„Sposób”,”środki”; jeśli zrobisz to dobrze, nie tak łatwo odkryć twoje motywy. Człowiek który przystawia broń do głowy pracownika banku takich subtelnych „środków” nie używa.

Najprzebieglejsi konspiratorzy opracowują swoje cele przy pomocy niesztampowego myślenia. Im dalej plan jest oddalony od przewidywalnego myślenia tym trudniej go przewidzieć. Filmy kryminalne odnoszą sukces jeśli publicznośc jest zaskoczona nowymi sposobami popełniania przestępstw i nieoczekiwanymi zwrotami sytuacji. Ten system jest jednak w rzeczywistości wykorzystywany przez największe spiski o których „normalni” ludzie nigdy nie pomyśleliby że są możliwe.

Credo najlepszych konspiratorów: „Rób to co robisz w taki sposób by ludzie myślący o rzeczach przewidywalnych nigdy nawet nie wpadliby na to że jest to możliwe.”
Najpotężniejsi i najlepsi konspiratorzy odrzucają myślenie że coś jest niewykonalne, dlatego właśnie ich działania odnoszą sukces. Wykorzystują bez skrupułów ludzkie parcie na bagatelizowanie i wyjaśnianie sobie nawet najstraszniejszych wydarzeń.

Wyobraz sobie planetę wolnomyślicieli. Ludzi których umysły pozwalają im na przewidzenie wszystkich możliwych akcji ludzi wokół, tych złych i dobrych. W zdecydowanej większości ludzkośc taka nie jest. Ten opis pasuje do najwyższych hierarchii Illuminati. Oni zadają sobie pytanie: „Czego ludzie się NIE SPODZIEWAJĄ?”. W ten sposób tworzą zmiany w naszym życiu, zmiany które przychodzą z najmniej spodziewanego kierunku.

Pózniej zadają sobie kolejne pytanie: „Jak odwieśc innych od myślenia w ten sam sposób?”

To proste: daj im nowe zabawki, niech się czymś zajmą. Twórz kolejne „apokaliptyczne” kryzysy którymi będą się zamartwiać. W międzyczasie prawdziwie zabójczy kryzys trwa w najlepsze – kryzys w Japonii.

Ludzie nie lubią intryg i konspiracji które mogą ich dotykać. Chcą spędzać swoje życie w spokoju. Chcą położyć swoje walizki które taszczą przez całe życie i mieć poczucie że mogą zająć się swoimi własnymi sprawami, bez strachu że ktoś mógłby im te walizki ukraśc.

Spiskowcy są obecnie w swoich działaniach tak daleko, że nie chcą tych walizek kraśc ale zastąpić je swoimi i wmówić ci że są twoje. Ludzie są zbyt łatwi do kontrolowania…

„Nikt by tego nie zrobił. To niemożliwe. My nie robimy takich rzeczy. Nikt by czegoś takiego nie zrobił. Nikt nawet by nie pomyślał by zrobić coś takiego.”

Może Ty nie. Właśnie dlatego oni to robią.

Dlaczego ludzie są tak odporni na prawdę? Na fakty?

Spędziłem dużą częsć mojego życia próbując to zrozumieć, próbując zrozumieć tą ślepotę.

Dla przykładu – dzisiaj postanowiłem powiadomić moich kolegów że właśnie oficjalnie przyznano że jeden lub nawet więcej reaktorów nuklearnych w Fukushimie zaczął się topić. To jest katastrofalna wiadomośc.

Równie dobrze mógłbym im mówić o rozkładzie jazdy autobusu. Nie wiedzieli, nie obchodziło ich to i nie obchodziło ich to by się dowiedzieć.

Czy to tylko obojętnośc? A może choroba? Brak logicznego myślenia?

Co jest nie tak? Co jest nie tak z ludzmi? Co się z nimi stało?

Cokolwiek to jest… właśnie dzięki temu cały ten spisek ma się dobrze.

_________________

Komentarz H.Makowa – ważnym czynnikiem są media kontrolowane przez Illuminati, media atakujące samą idee spisku. Większośc ludzi ciągle myśli że ich rzeczywistośc określają mass media.


Komentarze 2 to “Dlaczego ludzie nie chcą wierzyć w „teorie spiskowe”?”

  1. galluss Says:

    do osób, które czekają na pliczek tekstowy do defamation – musicie sie uzbroić w cierpliwość mam do przeklejenia 1500 linijek tekstu, to strasznie irytująca praca…

    ale będzie zrobione, przepraszam, że musicie czekać

  2. katerina404 Says:

    No tak wiem coś na ten temat. Mam takich ludzi niestety też we własnym otoczeniu i jak sądzę, są to ludzie, którzy nigdy nie skazili się myśleniem i mają bardzo płytkie postrzeganie rzeczywistości. Najważniejsza dla nich, to skóra, komóra, dobre autko i aby było co do gęby włożyć, żadnej głębszej myśli, żadnej prawdziwej wiedzy, jedynie cwaniactwo i wszechogarniająca głupota. To są ludzie, którzy oprócz kolorowych magazynów, nie mieli w ręku żadnej wartościowej książki i nawet nie otarli się o prawdę.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: