Fragment wywiadu radiowego z Louisem Farrakhanem


http://www.finalcall.com/artman/publish/Minister_Louis_Farrakhan_9/article_7670.shtml

FinalCall.com News – 22.03.2011

tłumaczenie Ola Gordon

Louis Farrakhan - prawdziwe nazwisko Louis Eugene Walcott, ur. 1933, Bronx, NJ, 1978-2007 przywódca Nation of Islam

Cliff Kelley (CK): Odnośnie Libii: Francja uznała rade tymczasową; sekretarz stanu Hillary Clinton nakazała by Ambasada Libijska opuściła Waszyngton DC. Jaka jest pana opinia nt. wydarzeń w Libii?

Louis Farrakhan (LF): Muammar Kadafi i problem libijski to znacznie więcej niż to co przekazują media. Nigdy nie był lubiany przez zachodnie, europejskie, neokolonialne i imperialistyczne rządy.

Ten człowiek, Muammar Kadafi, doszedł do władzy w Libii nie przez zamach, w którym ginęli ludzie – to był bezkrwawy przewrót. I kiedy przejął władzę, Ameryka tam była, Brytania tam była, oni mieli tam swoje bazy! Kontrolowali najsłodsze zasoby ropy w Libii. Proszę zwrócić uwagę na pieśń Marines: „Od wzgórz Montezumy, do wybrzeży Trypolisu, będziemy toczyć walki za nasz kraj na lądzie i morzu!” – co robiliście w Montezuma? I co robiliście w Trypolisie?

Proszę zobaczyć to, że jakoś mocarstwa zachodnie mają prawo do zasobów słabszych krajów w Afryce, Ameryce Środkowej i Południowej: Kadafi odrzucił tę koncepcję. I za administracji Reagana, media nazwały go „wściekłym psem Bliskiego Wschodu.” Cóż, co robi się z „wściekłymi” psami? Zabija się.

I [powiedziałem światu], że w 1985 roku spotkałem pana Elijaha Muhammada, który powiedział mi [na Wheel], że: „Reagan spotkał się z Kolegium Szefów Połączonych Sztabów, by zaplanować wojnę.” Nie powiedział mi, gdzie wojna będzie mieć miejsce, ani przeciwko komu ją planowano, ale kazał mi zorganizować konferencję prasową i poinformować, że dostałem to od niego, Elijaha Muhammada [na Wheel]. Cóż, nie wiedziałem dokładnie gdzie miała być ta wojna, ale obserwowałem jak się sprawy rozwijały. I kiedy objeżdżałem świat, byłem w Belize w Ameryce Środkowej, a prezydent Reagan wystąpił w telewizji, zapowiadając, że „żaden Amerykanin nie powinien podróżować do Libii,” „żaden Amerykanin nie powinien robić interesów z Libią” – to wtedy się zaczęło! Kiedy przybyłem do Afryki, dotarłem do Ghany, i zrozumiałem, że to z Libią Ameryka miała toczyć wojnę. Więc kiedy dotarłem do Beninu, odesłałem rodzinę do kraju, wszedłem na pokład rosyjskiego samolotu i poleciałem do Trypolisu, aby ostrzec brata Kadafiego przed tym, co Ameryka zamierzała zrobić. […]

CK: Chciałbym porozmawiać o sytuacji naszego prezydenta, szefa armii Obamy i jego podejścia do sytuacji w Libii. Pamiętam, co powiedział pan w Dniu Zbawiciela, że „całe to zamieszanie, które dzieje się na świecie, dojdzie do wybrzeży Ameryki,” a następnie powiedział pan do prezydenta,” bądź przygotowany, ponieważ to przyjdzie do twojego wybrzeża; do twoich drzwi.” Pana radą dla prezydenta Obamy było „pamiętaj słowa jakie mówisz do innych narodów.”

LF: Nasz szanowny brat musi być bardzo, bardzo ostrożny w kwestii tej decyzji, którą on i jego sekretarz stanu, prezydent Francji Nikolas Sarkozy, premier W. Brytanii David Cameron i inni planują. Bardzo chcieliby wejść do Libii i zabić brata Kadafiego i zabić jego dzieci, tak jak zrobili z Saddamem Husajnem i jego synami, Kusajem i Udajem. Trzeba pamiętać, drodzy Amerykanie, że cokolwiek rząd chce byście myśleli i działali w określony sposób, który spowoduje uzasadnienie akcji, którą już planują, to z osoby, której nienawidzą, muszą zrobić „potwora.”

Nikt nie chce wojny domowej, to najkrwawsza ze wszelkich rodzajów wojen, bo walczysz z własnymi braćmi: walczysz z ludźmi o tym samym języku, kulturze i historii. Tak więc, bracia i siostry, w każdym narodzie jest niezadowolenie. A to co robi CIA, to wchodzi do kraju i porusza się pomiędzy ludźmi, którzy są niezadowoleni, w celu animowania buntu przeciwko przywódcy, który im się nie podoba, bo chcą zmiany reżimu.

Kiedy prezydentem był George W. Bush, powiedział, że chcieli „zmiany reżimu” w Iranie i w Korei. Jak dokonasz zmiany reżimu, uczciwa Ameryko? Jak to zrobisz? Kongres Stanów Zjednoczonych przegłosował wydanie $150 mln na zastąpienie nielubianego przez Amerykę rządu w Iranie, więc wysyłają swoich agentów do pracy wśród niezadowolonych. Kiedy w Iranie były wybory, a ludzie w Iranie demonstrowali: mieli uzasadnione pretensje, w porządku, ale stymulowane z zewnątrz. Więc prezydent Obama nie chciał włożyć stopy do tej klatki by nikt nie powiedział: „Ameryka to zainspirowała,” ponieważ amerykańską polityką była destabilizacja tego rządu.

I co z Libią? Ile pieniędzy wydaje się na uzbrojenie tzw. buntowników? Są niezadowoleni, ale dlaczego są „niezadowoleni”? Czy mają pracę? Tak. Czy oni mają jedzenie? Tak. Czy Kadafi używa przychody z ropy na budowanie Libii? Tak. Czy Kadafi wykorzystał pieniądze z ropy naftowej i odkrył wodę pod Saharą, i wyprowadził te wodę na powierzchnię, i przeprowadził ją z Bengazi przez cały kraj do granicy, prawie, z Tunezją? Czy wprowadził rolnictwo na pustynię, by mogli wyżywić własny naród? Tak. Czy wydaje miliardy dolarów na budowę domów, mieszkań dla swojego narodu? Tak … Więc coś w tym jest! Więc gdy Ameryka, Anglia, Francja, trzy mocarstwa imperialistyczne, chcą zdestabilizować ten kraj, czy to dlatego jesteś „tak zaniepokojony”?

Słuchajcie tej hipokryzji, Amerykanie! Czy amerykański rząd jest „tak bardzo zaniepokojony” z powodu krwi, która jest rozlewana w Libii, ale wy patrzyliście w inną stronę, gdy Izrael bombardował niewinnych ludzi w Gazie, bezbronnych mężczyzn, kobiety i dzieci? Patrzyliście w inną stronę, gdy siły izraelskie weszły do Libanu myśląc, że będą mieć „łatwe” zwycięstwo, wtedy musieliście wychodzić z ogonem między nogami? Nie mówcie mi, i mądrym czarnym czy białym, że interesuje was cierpienie czarnych! Gdzie byliście w Ruandzie? Gdzie byliście w Kongo? Dlaczego poszliście do Darfuru? Ponieważ tam jest ropa! Nie … wy nie chcecie „chronić” libijskiego narodu, taki jest wasz szlachetny motyw, aby ukryć wasz zły plan!

Ostrzegam was, w imię Boga, że jest to bardziej skomplikowane niż to, co myślicie! Jedźcie do Libii, jeśli chcecie. Libijczycy nie chcą obcej okupacji na ich ziemi. Ale kiedy zrobicie taki ruch, jeśli nie będziecie ostrożni, możecie zjednoczyć libijski naród przeciwko wam! Przez ostatnie 10 lat, Kadafi nie siedział w namiocie z załamanymi rękami! Ten człowiek inwestował w rozwój Afryki. Ten człowiek podróżował po całej Afryce. Ten człowiek ma przyjaciół na całym świecie! Może nie być waszym przyjacielem, ale, jeśli wyprowadzicie go, i zabijecie go, jakby był jakimś „parszywym zbirem,” który chce zabić własny naród.

Co zrobiliście wy, amerykański rząd w Waco? Co zrobiliście kiedy ludzie się zbuntowali? Czy namawialiście ich by tego nie robili? NIE! Oni mieli broń; wy ich zbombardowaliście! Co zrobiliście w Filadelfii z ruchem MOVE? Czy namawialiście ich by opuścili swoje domy, czy zbombardowaliście ich? Jesteście kłamcami! i hipokrytami!

I ostrzegam mojego brata, prezydenta Baracka Obamę: nie pozwól tym złym demonom popchnąć się w kierunku, który całkowicie zrujnuje ci przyszłość u twoich ludzi w Afryce i na całym świecie! Nie podoba im się sposób, w jaki potraktowałeś (byłego prezydenta Egiptu Hosni) Mubaraka! Nie podoba im się sposób w jaki radzisz sobie z sytuacją w świecie arabskim!

Więc radzę byś był ostrożny i działał mądrze i umiejętnie.

Komentarze 2 to “Fragment wywiadu radiowego z Louisem Farrakhanem”

  1. Beata Says:

    Poznaj prawde BENJAMIN FULFORD ON JEFF RENSE 30 march 2011 http://www.geraldcelentechannel.blogspot.com http://www.rense.com

  2. Vivaldi Says:

    Alex Jones. Wszystko co powinieneś wiedzieć o Al Kaidzie.
    http://www.prisonplanet.pl/multimedia/alex_jones_wszystko_co,p2029263939


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: