List otwarty do Obamy, Camerona i Sarkozy’ego


Open letter to Mssrs. Obama, Cameron, Sarkozy

http://english.pravda.ru/world/africa/28-03-2011/117362-open_letter-0/

Timothy Bancroft-Hinchey – 28.03.2011 tłumaczenie Ola Gordon/ skrót admin

Panie Prezydencie Obama, Panie Prezydencie Sarkozy i Panie Premierze Cameron

Dziękuję Wam za dbałość o dobro istot ludzkich. Dziękuję Wam za troskę o bezpieczeństwie niewinnej ludności cywilnej.

Jak Panowie wiecie, Organizacja Narodów Zjednoczonych zaplanowała, w tym miesiącu, oddanie hołdu Muammarowi Kadafiemu za przestrzeganie praw człowieka, po sporządzeniu raportu z dokładnego badania, chwalącego go za ogromną pracę humanitarną nie tylko w jego własnym kraju, ale na całym kontynencie afrykańskim, gdzie jest bardzo szanowany.

A teraz pytanie. Gdyby grupa wyszkolonych, mocno uzbrojonych obywateli przejęła władzę, paliła budynki, mordowała ludność cywilną i niszczyła własność rządową, powiedzmy, w Teksasie, Irlandii Północnej czy na Korsyce, co zrobiłyby władze Waszych krajów? Stały z dłońmi ułożonymi na sercach, czy zareagowały użyciem uzbrojonych sił bezpieczeństwa? Czy Panowie wiecie kto rozpoczął mordy w Bengazi?

Kolejne pytanie. Skąd wzięły się te stare flagi libijskie? Czy leżały gdzieś w Libii przez ostatnie pół wieku, czy wyprodukowano je za granicą, tak jak libijską „rewolucję”?

Faktycznie mam serię pytań. Czy Panowie wiedzieliście, że Muammar Kadafi przejął najbiedniejszy kraj na Ziemi i zrobił z niego najlepszy w Afryce pod względem wskaźników rozwoju człowieka? Czy Panowie wiecie o olbrzymiej ilości dobra, jakie zrobił Muammar Kadafi i nadal robi na afrykańskim kontynencie?

Czy Panowie wiedzieliście, że Libijczycy mają darmowe mieszkania? Czy któryś z Panów wprowadził ogólnokrajową politykę darmowych mieszkań w Waszych krajach?

Rezolucja 1970 ONZ (2011) zakazuje dostaw broni dla „ubogich nieuzbrojonych cywilów” (aka uzbrojonych terrorystów) szalejących w Libii. Dlaczego „buntownicy” pokazywani są z wyrafinowaną bronią ciężką? Dlaczego broń jest przemycana do nich przez egipską granicę, tak wygodnie zabezpieczoną od strony zachodniej granicy z Tunezją, w pierwszym etapie operacji Grab Libijską Ropę?

Kto dostarcza tej broni i dlaczego nie ma teraz niezależnego dochodzenia? Rezolucja ONZ 1973 (2011) zakazuje rozmieszczenia wojsk w Libii. Obejmuje to również siły specjalne. Więc co one tam robią? Dlaczego przeprowadzają szkolenia dla terrorystów?

Jak Panom wiadomo, podobne powstanie w Iraku zostało stłumione przez Panów przyjaciela, oddziały premiera, które otworzyły ogień zabijając 29 osoby w Bagdadzie. Dlaczego Panów wolne i niezależne media nie powiedziały ani słowa na ten temat? Jaka jest Panów polityka w Jemenie, gdzie siły zbrojne Waszego przyjaciela prezydenta zabijają biednych bezbronnych niewinnych cywilów? Gdzie jest strefa zakazu lotów nad Jemenem, czy Bahrajnem?

Dlaczego wciąż podkreślacie, że nie jesteście stronniczy, kiedy siły powietrzne bombardują wojskowe kolumny z jednej strony, a ułatwiają przemieszczanie się innym? Jeżeli to nie jest stronnicze, nie wiem co jest. Dlaczego okłamujecie swoje narody?

Co uzasadnia ataki na obiekty cywilne, wykraczające całkowicie poza ramy Rezolucji 1973? Dlaczego próbujecie zabić Muammara Kadafiego i jego dzieci? Jak byście się czuli, gdyby ktoś zamordował członka Panów rodziny?

Wiecie Panowie, że islamski fundamentalizm dojrzewał w Benghazi przez dziesięciolecia, że wielu członków „rewolucji” zostało przeszkolonych w Afganistanie, a Kadafi wywołał tam wściekłość, bo ośmielił się zadeklarować, że jest przeciwny kamienowaniu i karze śmierci dla homoseksualistów ? Oczywiście wiecie również, że wywołał wściekłość w Bengazi, nazywając islamski welon „szmatą” i „namiotem”? Macie świadomość, że uczucie wobec niego jest tam takie, bo wrzucał islamskich fundamentalistów do więzienia, i ośmielił się powiedzieć, że chrześcijanie i Żydzi powinni mieć możliwość odwiedzenia Mekki?

Dlaczego usunięto libijskie internetowe strony informacyjne? Dlaczego Wasze rządy uprawiają cyber terroryzm obok ataków terrorystycznych ze sprzętem wojskowym?

Jak komfortowo Pan się czuje, zwracam się do Pana Camerona w szczególności, zamykając w kraju szpitale, a koszt tej operacji jest, tylko koszt latania, gdzieś około 50,000 funtów za godzinę?

Czy któryś z Panów wie, co naprawdę robi? A może macie pragnienie wojny by wzmocnić słabnące poparcie w kraju? Czy zdaliście sobie sprawę, że płk Muammar Kadafi cieszy się większą popularnością w Trypolisie niż Wy w Waszych stolicach?

Po raz kolejny wyskoczyliście przed szereg wymyślając jakąś don kiszocką sprawę, by uzasadnić własną nieudolność i zadowolić lobby energii i broni, które w rzeczywistości rządzą polityką. Wy trzej jesteście najbardziej obrzydliwym przykładem bezużytecznych, słabych, niekompetentnych protagonistów, którzy w Libii pokazali bardzo wysoki stopień nieodpowiedzialności.

Powiedziawszy to, jeśli chcecie strategię wyjścia, to jest tutaj (bo nie mam wątpliwości, że wspólnie nie możecie sformułować jej dla siebie). Zaakceptujcie zawieszenie broni libijskiego rządu, zatrzymajcie tę kampanię i pozwólcie wkroczyć Unii Afrykańskiej i pośredniczyć w transakcji. Przestańcie zbroić terrorystów, przestańcie tracić pieniądze Waszych podatników (rachunek dla Amerykanów jest już w setkach milionów; dla Francji i W. Brytanii wiele dziesiątków milionów. Ile oddziałów macierzyńskich, ile burs szkolnych lub leków przeciw rakowi zafundowałyby te pieniądze? „Przepraszam panie Jones. Nie możemy kontynuować leczenia, ponieważ NHS nie ma tego rodzaju finansowania. W ciągu sześciu godzin kiedy czekał pan na wizytę, pana rząd wydał 300.000 na wypad jednego statku powietrznego nad Libię”).

Doskonała akcja! Wiecie co … jesteście niezdolni do zajmowania tych stanowisk. Jeśli ktoś „musi odejść,” to Wy trzej. I tym razem, jeśli otrzymam jedną śmiertelną groźbę w mojej poczcie (które zwykle dostaję za taki artykuł), będę badał jej źródło. Tym razem będę nieubłagany i nie usunę żadnej z nich.


Komentarzy 5 to “List otwarty do Obamy, Camerona i Sarkozy’ego”

 1. yarekok Says:

  No to juz qrwa niedopuszczalne, cytuje: ” Czy Panowie wiedzieliście, że Libijczycy mają darmowe mieszkania?”. To oznacza WOJNE !!!!

 2. Ola Says:

  Kadafi za dużo powiedział, a właściwie to wygarnął na forum ONZ w 2009:

  […] Preambuła Karty stwierdza, że siły zbrojne będą używane tylko we wspólnym interesie.
  Jest to preambuła, na którą wyraziliśmy zgodę i podpisaliśmy i weszliśmy do ONZ, ponieważ chcieliśmy, by Karta to odzwierciedlała. Mówi ona, że siły zbrojne mogą być użyte tylko we wspólnym interesie wszystkich narodów, ale co się wydarzyło od tego czasu? Od czasu powstania ONZ i Rady Bezpieczeństwa wybuchło 65 wojen – 65 od momentu stworzenia, z milionami ofiar więcej ofiar niż w II wojnie światowej. Czy te wojny, agresja i siły, które były używane w tych 65 wojnach, były we wspólnym interesie nas wszystkich? Nie, one były w interesie jednego lub trzech lub czterech krajów, ale nie wszystkich narodów.

  Dołączyliśmy do ONZ, ponieważ mysleliśmy, że jesteśmy równi, by dowiedzieć się, że jeden kraj może sprzeciwić się każdej podejmowanej decyzji. Kto dał stałym członkom status w Radzie Bezpieczeństwa? Cztery z nich same przyznały go sobie. Jedynym krajem wybranym na stałego członka RB są Chiny.

  Jak możemy być szczęśliwi z powodu globalnego pokoju I bezpieczeństwa, jeśli świat kontrolowany jest tylko przez 5 państw? Jesteśmy tu wszyscy – 192 kraje i jak w londyńskim Hyde Parku. Wygłaszamy przemówienia i znikamy. Nikt nie wprowadza w życie naszych decyzji. […]

  http://www.un.org/ga/search/view_doc.asp?symbol=A%2F64%2FPV.3&Submit=Search&Lang=E

 3. yarekok Says:

  Tunezja, Egipt, Bahrajn, Jemen, Algieria… Co dalej?
  Generał Wesley Kanne Clark, Sr. wypowiedział się dość jasno w czasie prelekcji o planach administracji Amerykańskiej.

  Transkrypt:

  Około 10 dni po ataku 9/11 udałem się do Pentagonu.

  Zobaczyłem Sekretarza Obrony Rumsfelda i Zastępcę sekretarza Paula Wolfowitza.

  Zszedłem na dół zobaczyć się z ludźmi w Połączonym Sztabie Dowodzenia.

  Jeden z Generałów podszedł do mnie i powiedzał, że muszę z nim porozmawiać.

  Jest Pan zajęty? Zapytałem.

  Nie, nie…Właśnie podjęliśmy decyzję o tym, że rozpoczniemy wojnę z Irakiem.

  To było w okolicach 20 września.

  Odpowiedziałem: Idziemy na wojnę z Irakiem, dlaczego?

  On na to odpowiedział: Nie wiem… może nie wiedzą co mają innego robić.

  Zapytałem: Czy znaleziono jakieś nowe powiązania pomiędzy Saddamem a alKaidą?

  Nie, nie nic nowego się nie pojawiło w tej kwestji. Po prostu podjęliśmy decyzję ataku na Irak. Myślę, że nie wiemy co zrobić z terroryzmem, ale mamy dobrą armię, i możemy przejąć kraje. Jeśli masz w ręku młotek to każdy problem wydaje się być gwoździem.

  Parę tygodni później zobaczyłem się z nim ponownie, w tym czasie bombardowaliśmy Afganistan. Zapytałem go: Czy nadal wchodzimy do Iraku?

  On odpowiedział: O, jest jeszcze gorzej! Schylił się wziął coś z biurka…i powiedział: Właśnie dostałem to z góry z sekretariatu Sekretarza Obrony. To jest notatka opisująca fakt, że przejmiemy 7 państw w przeciągu 5 lat. Zaczynając od Iraku przez Syrię, Liban, Libię, Somalię, Sudan kończąc na Iranie.

  Koniec transkryptu
  http://www.prisonplanet.pl/polityka/libia_egipt_sudan_co,p767002266
  No i wszystko jasne!!!

 4. Protest w sprawie agresji na Libię « Wolna Palestyna Says:

  […] List otwarty do Obamy, Camerona i Sarkozy’ego […]

 5. Sower Says:

  W Libii chodzi o 8 cud świata, tzw. sztuczną rzekę http://prawda2.info/viewpost.php?p=181435


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: