Dzieci w jarmułkach


Źródło: http://nightshift.nowyekran.pl/post/3505,dzieci-w-jarmulkach

Anna Komorowska. Jest córką Jana Dziadzi i Józefy z domu Deptuły (przy urodzeniu Hany Rojer), którzy w 1954 roku zmienili nazwisko na Dembowscy. Oboje byli pracownikami Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego, a potem Spraw Wewnętrznych – w 1968 roku oboje zostali wysłani na wcześniejszą emeryturę

Czy to tytuł nowej książki o ulicach Tel-Avivu? A może historyczne sprawozdanie z getta w Radomiu? E tam, nie! Chodzi o dzieci najjaśniej nam panującej „pierwszej damy III RP” i jej męża, j.e. prezydenta Komorowskiego. Jako dziedziczący pochodzenie „po kądzieli”, według żydowskiego zwyczaju, synowie mają nie tylko przywilej, ale również i obowiązek noszenia jarmułek, czy też, jak kto woli mycek.

Zresztą nie wydaje się to zbytnio ekstrawaganckim pomysłem, skoro ich babcia mieszka obecnie w Izraelu. Założę się, że kiedy odwiedzają babcię, noszą je. Jakoś tylko dziwnie, że nikt o tym nie wspomniał PRZED kampanią prezydencką, chociaż wielokrotnie zachłystywano się z wrażenia, jakie na niektórych wywierały „hrabiowskie” korzenie jej męża.
Też jakby nie z „tych” Komorowskich to pochodzenie… ale kto by tam się czepiał szczegółów? Nie żebym akurat miał coś przeciwko pochodzeniu żydowskiemu, chłopskiemu, lub innemu; zresztą – podobno już nie wolno (komputery będą wyłapywać w sieci „słowa nienawiści”, które chyba jakieś tajne rady zdefiniują, bo w polskim prawie nie ma ich listy). Ale czy nie byłoby w porządku wobec narodu i wyborców pokazać się „w całości”, zanim Kowalski skreśli krzyżyk przy urnie? (Krzyżyk, oj,oj… może zbyt dewocyjnie?)
I jeszcze jedna, mała zagadka:
Człowiek (nazwiska już nie używam, bo tyle razy je zmieniano w tej rodzinie, jak w sklepie z nazwiskami), który donosi na własnego ojca do UB, nagle i spontanicznie posyła córkę do „reakcyjnej” drużyny harcerskiej – „Czarnej Jedynki”. Po co?
Bez celu? Może wypada spytać się bezpośrednio? Ale kto ma spytać? Czuwaj!

Jedna odpowiedź to “Dzieci w jarmułkach”

  1. Admin Says:

    Lans przez żydo-media mają gratis za pochodzenie dożywotnio. Kto wie, jakimi mężami stanu okażą się w przyszłości?


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: