Gruzja – ojczyzna Izraela


Georgia – Israel’s Home Sweet Home

http://heshamtillawi.wordpress.com/2008/08/16/georgia-israel%E2%80%99s-home-sweet-home/

Dr Hesham Tillawi – 18.08.2010 tłumaczenie Ola Gordon

Związek Izraela z Gruzją ma ponad 1000 lat. Większość mieszkańców Izraela pochodzi z tego samego pnia co gruzińscy Żydzi. Nie powinno szokować ogromne zaangażowanie Izraela w konflikcie gruzińsko-rosyjskim. Historyczne związki krwi między izraelskimi i gruzińskimi Żydami są bardzo wyraźne. Przyjrzyjmy się najpierw ich obecnym relacjom, potem udowodnimy historyczne związki między nimi…

Gruziński minister Temur Jakobaszwili powiedział 9.08.2008 roku, dzień po ataku Gruzji na Płd. Osetię: „Izraelczycy powinni być z siebie dumni za wyszkolenie i naukę gruzińskich żołnierzy.”

The Jerusalem Post napisała 12.08.2008 roku: ” Gruziński premier Wladimer (Lado) Gurgenidze (Żyd) zadzwonił do Izraela we wtorek by otrzymać błogosławieństwo od jednego z najważniejszych rabinów i przywódców duchowych społeczności Haredi, Leiba Steinmana.” Premier Gruzji, głównie narodu prawosławnych chrześcijan zadzwonił do rabina Steinmana mówiąc ‚Słyszałem, że jesteś świętym człowiekiem. Chcę byś modlił się za nas i za nasz kraj.’

Oprócz wielu urzędników rządowych w Gruzji, którzy są „Żydami” w ten czy inny sposób, jest jeden człowiek w szczególności, Davit Kezeraszwili, który pełni funkcję ministra obrony, i który właśnie posiada również obywatelstwo Izraela. Co ciekawe, jego nazwisko „Kezeraszwili” przekłada się na język gruziński jako „dziecko-Kezer (Chazar).”

Oprócz wyżej wymienionych mężczyzn, w Gruzji jest ponad 1000 izraelskich instruktorów wojskowych, jak również wielu emerytowanych generałów izraelskich, którzy w Gruzji zorganizowali swój dom. Lasha Zhvania, były ambasador Gruzji w Izraelu, który ponownie wygrał wybory do parlamentu Gruzji 21 maja ze względu na obietnicę zwiększenia izraelskiej turystyki i inwestycji w swoim kraju. Jego matka jest Żydówką, a w 1988 roku sprowadziła go do Izraela, by spotkał dziadka, ciotki i innych krewnych. Po tym wracał do Izraela co roku razem z rodziną rozproszoną w Kiryat Bialik, Hajfa, Nahariya i Netanya. Dziesiątki tysięcy Izraelczyków uczyniło Gruzję ulubionym miejscem dla turystów. Jest jasne, że stosunki między Gruzją i Izraelem są czymś więcej niż tylko stosunkami politycznymi i dyplomatycznymi, wydaje się, że mają również żydowskie związki i być może żydowską krew, sięgające do ponad 1400 lat.

Żydowski autor Arthur Koestler napisał „Dowody przemawiają na korzyść tych współczesnych historyków – czy Austriaków, Izraelczyków czy Polaków – którzy niezależnie od siebie, stwierdzili, że większość współczesnych Żydów nie pochodzi z Palestyny, ale z Kaukazu. Główny nurt migracji Żydów nie szedł z M. Śródziemnego do Francji i Niemiec na wschód i z powrotem. Nurt ten przenosił się konsekwentnie w kierunku zachodnim, od Kaukazu przez Ukrainę do Polski, a stamtąd do Europy Środkowej. Kiedy powstawało to bezprecedensowe masowe osadnictwo w Polsce, było po prostu zbyt mało Żydów na całym zachodzie, a na wschodzie cały naród przeprowadzał się na nowe tereny.” To na Kaukazie mieszkali i nadal mieszkają Gruzini. Prześledźmy to trochę bliżej, aby zobaczyć, czy możemy odkryć powiązania Żydów z Gruzją, którzy znaleźli się na szczycie politycznej hierarchii Gruzji z pomocą naszej CIA i Żydami z Izraela, którzy przybyli do Palestyny po I i II wojnie światowej, w ten sposób tworząc większość izraelskich Żydów.

Abraham Poliak, izraelski profesor średniowiecznej historii Żydów zapytał: „Jak daleko możemy się posunąć w odniesieniu do tego [Chazar] żydostwa jako jądra dużego osadnictwa żydowskiego w Europie Wschodniej? Jego potomkowie stanowią obecnie większość Żydów świata.” Austriacki historyk Kutschera napisał, że „wschodnioeuropejscy Żydzi są w całości pochodzenia chazarskiego. Nawet w Europie zachodniej Żydzi posługujący się jidysz lub pochodzący od Żydów z Francji i Niemiec musieli pochodzić z Żydów chazarskich ze względu na fakt, że nie ma śladu jidysz w żadnym języku Europy zachodniej.

Dla osób nie znających terminu ‚Chazar,’ był to człowiek z Królestwa Chazarów, które zajmowało tereny między M. Kaspijskim a M. Czarnym. Do IX wieku Chazarowie byli panami ziemi, bardzo bogaci ze względu na jej ogromne zasoby, strategiczną lokalizację i system nierealnego opodatkowania (wymuszenie) okolicznych królestw. Chazarowie przyjęli religię żydowską, po naciskach do przyjęcia religii monoteistycznej podobnej do chrześcijan na Zachodzie czy muzułmanów na Wschodzie, ale zdecydowali się przyjąć judaizm, aby pozostać niezależnymi od pozostałych dwóch religii tamtego czasu. Królestwo Chazarów było silne i bogate, co pozwalało mu na zwiększanie terytorium obejmującego regiony na północ od M. Czarnego i sąsiednie regiony stepowe i leśne nad Dnieprem. Chazarowie kontrolowali południową część Europy wschodniej przez 150 lat, i przedstawiali potężny bastion, blokujący bramę Ural-M. Kaspijskie z Azji do Europy. W czasie całego tego okresu, powstrzymywali ataki koczowniczych plemion ze wschodu.

„Upadek Imperium Hunów po śmierci Attyli pozostawił próżnię władzy w Europie wschodniej, przez którą po raz kolejny, fala za falą, przetaczały się hordy nomadów ze wschodu na zachód, spośród których wyróżniali się Ujgurowie i Awarowie. Chazarowie cały ten okres wydawali się szczęśliwie zajęci najazdami na bogate trans-kaukaskie regiony Gruzji i Armenii, oraz zbieraniem cennych łupów. W drugiej połowie VI wieku stali się oni dominującą siłą wśród plemion na północ od Kaukazu.”

W 965 AD książę Rusi Światosław z Kijowa, podjął wiele kampanii militarnych, które doprowadziły do rozpadu Imperium Chazarów. Państwo Chazarów mogło przetrwać aż do połowy XII wieku, gdzie od 965 AD do jego zniszczenia było wiele okresów wojny, pokoju, sojuszy z Arabami, Rusinami, Persami i Bizantyjczykami, osobno lub w połączeniu. Wielu z jego poddanych przyjmowało islam lub chrześcijaństwo, a ci, którzy postanowili zachować wiarę wyemigrowali do Europy wschodniej, Rosji lub na południe, jak mówi perski poeta, Khakani (ok. 1106-1190), który spędził większość swego życia jako urzędnik cywilny na Kaukazie i miał wiedzę z pierwszej ręki o kaukaskich plemionach. Khakani powiedział nam o ‚Devent Chazarach’ gdzie Darband [?] był przesmykiem lub „bramką” między Kaukazem a M. Czarnym, przez które w dawnych czasach Chazarowie atakowali Gruzję. Dlatego też jest to fakt historyczny, że wielu chazarskich Żydów przeszło przez to przejście by schronić się w Gruzji.

Upłynęło 800 lat zanim chazarscy Żydzi spotkali się ponownie, po przejściu przez Rosję, Europę wschodnią, Europę zachodnią i Palestynę, zanim połączyli siły, jeszcze raz, ze swoimi braćmi w Gruzji przeciwko staremu wrogowi, Rosji. To co miało miejsce w dniu 8.08.2008 r. w Osetii Południowej dowodzi dwóch rzeczy: po pierwsze, że chazarscy Żydzi nigdy nie zapomnieli o wojnie w 965 AD i ich klęsce zadanej przez Rosjan, i po drugie, że dzisiejsi „Żydzi” w „Izraelu” nie mają historycznych roszczeń do terytorium Palestyny.

Po raz kolejny widzimy syjonizm, który objawia się w nielegalnym państwie „Izrael”, wciągając świat w kolejny nowy konflikt między uzbrojonymi w broń nuklearną Rosją i USA ..

Komentarze 2 to “Gruzja – ojczyzna Izraela”

 1. Bazarchandel Says:

  Dla mnie zagadką jest bardzo defensywna postawa Rosji…….
  Dlaczego nie tworzą silnego, zwartego bloku z innymi Słowianami, i np z Chinami, Indiami ? Z krajami Ameryki Pd, Arabami i Persami .. tam gdzie to tylko możliwe ???
  DLACZEGO ROSJA POZWALA SIĘ ZEPCHNĄĆ DO NAROŻNIKA ?????????????????
  CHAZAROM ????????????????
  TU TRZEBA WALIĆ W PYSK A NIE CHOWAĆ SIĘ DO KĄTA I ZNOSIĆ PRAWIE CODZIENNIE OBELGI I TOLEROWAĆ CHAMSKIE PROWOKACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: