Bibi może nas wciągnąć w wojnę z Iranem


Bibi Can Take US Into War With Iran

http://theuglytruth.wordpress.com/2010/11/09/bibi-can-take-us-into-war-with-iran/

crescentandcross – 9.11.2010 tłumaczenie Ola Gordon

Były pracownik CIA mówi, że izraelski premier może wciągnąć USA w wojnę z Iranem, lecz Waszyngton nie jest przygotowany do takiej konfrontacji

8.11.2010 – Press tv” — Republikanie, jadąc na fali ekonomicznego niezadowolenia, przejęli Izbę Reprezentantów po śród-wyborach, a tym samym wymierzyli mocny cios prezydentowi Barackowi Obamie.

Analitycy mówią, że kontrola Białego Domu da teraz Republikanom wystarczającą siłę by nacisnąć na hamulce programu Obamy.

„W kwestii Iranu, nie ma żadnej różnicy między Demokratami i Republikanami. Pomysł na to, że obcy przywódca taki jak [Benjamin] Netanjahu może zabrać 300 mln Amerykanów wszędzie gdzie chce jest dla nich wygodny,” mówi ekspert ds. antyterroryzmu Michael Scheuer, który pracował dla CIA przez ponad 20 lat.

„Wybory okazały się katastrofą jeśli chodzi o zwiększenie szans na następną wojnę, na którą nie mamy funduszy, oraz nie będziemy mieli woli zwycięstwa,” zacytował Scheuera Newsmax.

Skrytykował Obamę za „mówienie, że kraj może zmierzyć się z następnym atakiem jak ten z 11 IX,” dodał, „To niemądry komentarz człowieka, który jest tylko średnio utalentowany w dziedzinie polityki zagranicznej.”

„Biorąc pod uwagę katastrofalny stan naszej gospodarki, nie jestem pewien czy możemy zmierzyć się ze wszystkimi skutkami ataku.”

Scheuer wyraził wątpliwości co do tego, że uzyskanie kontroli Izby przez Republikanów polepszy wysiłki w walce z terroryzmem, dodając, „Nie myślę, by była jakaś prawdziwa różnica między Obamą i jego partią a Republikanami.”

„Oni nadal walczą z nieistniejącym wrogiem, który, są tego pewni, atakuje nas dlatego, że mamy wybory…”

Scheuer powiedział, że nie rozwiąże się żadnego problemu „do czasu kiedy [amerykańscy urzędnicy] nie zrozumieją, że atakuje się nas z powodu naszej polityki zagranicznej, oraz tego co robimy w świecie muzułmańskim, i nigdy nie zrozumiemy motywacji i liczebności wroga.”

Odnosząc się do wojny afgańskiej, Scheuer powiedział, że siły amerykańskie już powinny się stamtąd wycofać. „Jest oczywiste, że ani wojsko ani prezydent ani Republikanie nie spodziewają się wygranej w Afganistanie,” powiedział.

Republikanie, których poparcie społeczne wyraźnie zmalało podczas prezydencji George’a W Busha, teraz wykorzystują niezadowolenie elektoratu związane z ciężką sytuacją ekonomiczną, kiedy jest prawie 10% bezrobocia, jest kryzys z powodu konfiskowania domów i kierunku w jakim idzie wojna w Afganistanie.

Amerykańskie wybory do Kongresu miały charakter referendum ws. polityki Obamy, którego poparcie jest rekordowo niskie – 37%.

 

Napisane w Bez kategorii. Możliwość komentowania Bibi może nas wciągnąć w wojnę z Iranem została wyłączona
%d blogerów lubi to: