Lunch z wrogiem: lider al-Kaidy powiązany z porywaczami 11 IX ‚ po atakach zaproszony do Pentagonu na lunch’


Dining with the enemy: Al Qaeda leader linked to 9/11 hijackers ‚was invited to the Pentagon for lunch after attacks’

http://www.dailymail.co.uk/news/article-1322397/Al-Qaedas-Anwar-Al-Awlaki-invited-Pentagon-lunch-9-11-attacks.html#ixzz134l75Qu1

22.10.2010 tłumaczenie Ola Gordon

Jak mówi nowy raport, lider al.-Kaidy z listy najbardziej poszukiwanych ludzi na świecie był zaproszony na lunch w Pentagonie w wyniku terrorystycznego ataku 11 IX. Nowy ujawniony dokument opisuje jak Anwar Al.-Awlaki, pierwszy Amerykanin na liście CIA do egzekucji lub schwytania, bratał się z wysoko postawionym personelem kilka miesięcy przed 11 IX.

Fox News twierdzi, że otrzymał dokumenty mówiące, że Al.-Awlaki zabrany był do siedziby Departamentu Obrony w ramach wojskowego programu skierowanego do społeczności muzułmańskiej natychmiast po atakach terrorystycznych.

W wywiadzie z FBI przeprowadzonym po strzelaninie w Fort Hood w listopadzie ub. roku, pracownica Departamentu Obrony powiedziała śledczym, że pomagała w organizacji spotkania z Awlaki kiedy zobaczyła go przemawiającego w Aleksandrii, Wirginia.

Jeden z dokumentów mówi, że pracownica ‚była wśród publiczności, a mimo, że się spóźniła, przypomina sobie, że imam zrobił na niej wrażenie. Potępił al.-Kaidę i ataki terrorystyczne’.

‚Podczas dyskusji był nękany przez obecnych, ale dał sobie z tym radę’ mówi dokument. Inny dokument mówi: ‚w tamtym czasie, sekretarz armii wyrażał chęć na zorganizowanie prezentacji przez umiarkowanego muzułmanina’.

O tym urodzonym w Ameryce kaznodziei mówi się, że ukrywa się w Jemenie, kiedy powiązano go z serią spisków przeciwko USA. Jest z pochodzenia Jemeńczykiem i ‚uważano go za zdobywającego popularność wśród społeczności muzułmańskiej’.

‚Po dokonaniu przez nią sprawdzenia, Aulami (Awlaki) zaproszony został na lunch do Pentagonu w Biurze Armii sekretarza Doradców Rządowych.

Po atakach 11 IX FBI rozmawiała z Awlaki co najmniej 4 razy w tygodniu z powodu jego powiązań z trzema porywaczami. Nawaf al.-Hazmi, Khalid al.-Mihdhar i Hani Hanjour byli na pokładzie lotu 77, który wpadł na Pentagon. Miał również związki z rzekomym snajperem z Fort Hood, maj. Nidalem Malikiem Hasanem, który przd atakiem wysłał Awlaki maila.

Awlaki, były kapelan muzułmański w Uniwersytecie George Washington, obecnie ukrywa się w Jemenie. To tam miał się spotkać z zamachowcem Faroukiem Abdulmutallabem (Boże Narodzenie) i stał się łącznikiem między młodym Nigeryjczykiem i producentem bomb, które zamachowiec miał użyć.

Miała miejsce przerwa w komunikacji między FBI i Pentagonem, kiedy okazało się, że żadną z informacji Biura na temat Awlaki nie podzielono się z Departamentem Obrony.
Były sekretarz armii Tommy White, który dowodził wojskiem w 2001 r. powiedział, że nie pamięta lunchu ani jakiegokolwiek kontaktu z Awlaki.

White powiedział: ‚Jeśli to był lunch w Biurze Doradców Rządowych, nie musiałem w nim brać udziału’. Pentagon jeszcze nie przedstawił wyjaśnienia, jak jeden z najbardziej poszukiwanych na świecie ludzi posiadających wyraźne związki z innymi terrorystami, mógł wziąć udział w lunchu na rzecz porozumienia z muzułmanami wkrótce po atakach.

Rzecznik wojskowy Thomas Collins powiedział: ‚Armia nie znalazła żadnych dowodów na to, by jej szef albo sponsorował ów lunch, albo brał w nim udział, jak napisano w tym raporcie’.

Były wysoki stopniem agent FBI powiedział Fox News, że 9 lat temu, kiedy Alpaki udał się do Pentagonu na lunch, miało miejsce dużo ‚arogancji’ w procesie sprawdzania go i komu pozwolono wejść do budynku.

‚Oni sprawdzali ludzi ze strony politycznej i wykazywali obojętność wobec bezpieczeństwa i porad wywiadu w stosunku do innych’, stwierdził były agent.

Yemen Muslim cleric al-Awlaki in US death threat video

Jemeński kleryk muzułmański al-Awlaki w filmie grożącym Ameryce

http://www.bbc.co.uk/news/world-middle-east-11709999

8.11.2010 r. Tłumaczenie Ola Gordon

Amerykańscy urzędnicy mówią, że Awlaki jest liderem al-Kaidy na Półwyspie Arabskim

Urodzony w USA radykalny kleryk muzułmański w nowym video zamieszczonym na witrynach nawołuje do zabijania Amerykanów.

Anwar al.-Awlaki powiedział, że nie potrzeba pozwolenia na zabijanie Amerykanów, gdyż oni należą do „grupy diabłów”. Przekaz ten pojawił się wkrótce po przechwyceniu bomb wysłanych z Jemenu do USA w spisku łączącym go z Awlaki.

Stany Zjednoczone nazwały Awlaki „specjalnie wyznaczonym globalnym terrorystą”. Śledczy połączyli Awlaki z zabójstwami w bazie wojskowej Fort Hood, Teksas, ubiegłoroczną próbą zamachu w czasie Bożego Narodzenia, oraz nieudanym zamachem na Times Square w Nowym Jorku.

Urzędnicy amerykańscy mówią, że jest on liderem al-Kaidy na Półwyspie Arabskim, filii bojowniczej siatki z bazą w Arabii Saudyjskiej i w Jemenie.

W nowym 23-minutowym filmie opublikowanym w poniedziałek, Awlaki nazwał wszystkich przywódców arabskich i jemeńskich „skorumpowanymi”. „Królowie, emirowie i prezydenci obecnie nie mają kwalifikacji by rządzić narodem, a nawet stadem baranów,” powiedział. „Skoro liderzy są skorumpowani, odpowiedzialność za rządzenie narodem przechodzi na naukowców.” Pokazano go siedzącego za biurkiem, ubranego w tradycyjne jemeńskie szaty ze sztyletem przy pasie.

W ubiegłym tygodniu youtube usunęła setki filmów z Anwarem al.-Awlaki wzywającym do dżihadu, mówiąc, że oni naruszyli zakaz mowy nienawiści i podżegania do przemocy.

W ubiegłym miesiącu śledczy pracujący dla nowojorskiego kongresmana Anthony’ego Weinera, demokraty, powiadomili o znalezieniu ponad 700 filmów z Awlaki. Obejrzało je ponad 3.5 mln ludzi.

Mówi się, że urodzony w Ameryce w jemeńskiej rodzinie kleryk, jest na liście CIA autoryzowanej przez prezydenta Baracka Obamę. W lipcu amerykańskie min. skarbu umieściło Awlaki na liście terrorystów i nałożyło na niego sankcje finansowe. Amerykańscy urzędnicy mówią, że Awlaki pomógł w rekrutacji Umara Farouka Abdulmutallaba, Nigeryjczyka oskarżonego o usiłowanie przeprowadzenia wybuchu na pokładzie samolotu podczas lądowania w Detroit 25.12.2009 roku.

Maj. Nidal Hasan, psychiatra wojskowy oskarżony o zabójstwo 13 kolegów w Fort Hood w ub. roku chciał uzyskać porady religijnej od Awlaki, oraz widział go modlącego się w amerykańskim stanie Wirginia w 2001 roku, powiedzieli urzędnicy.

O studencie, którego uznano za winnego usiłowania zabójstwa Stephena Timmsa (członka parlamentu brytyjskiego) we wschodnim Londynie, mówi się, że był zainspirowany internetowymi homiliami Awlaki.

Jedna odpowiedź to “Lunch z wrogiem: lider al-Kaidy powiązany z porywaczami 11 IX ‚ po atakach zaproszony do Pentagonu na lunch’”

  1. Kompleks jot a Ameryka, Rosja, Chiny, Iran « Grypa666's Blog Says:

    […] Lunch z wrogiem: lider al-Kaidy powiązany z porywaczami 11 IX po atakach zaproszony do Pentagonu n… […]


Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: